Křesťanství a okultní praktiky – 25 otázek a odpovědí

Křesťanství a okultní praktiky – 25 otázek a odpovědí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413860/mid_krestanstvi-a-okultni-praktiky-25-o-KQ8-413860.png 4 16 8

Katecheze do kapsy série

< 19. díl

Knížka je praktickou příručkou pro křesťany i další zájemce, kteří se chtějí vyznat v učení, praktikách a pojmech, jako je okultismus, magie, ezoterika, alternativní medicína nebo New Age. Ve vnímání a hodnocení těchto věcí dnes vládne zmatek. Obchod se „zbožím“, jako je komunikace s duchy, práce s pozitivní energií a různé rituály, doslova kvete. Nejeden křesťan si plete ezoteriku s věcmi víry a snaží se je propojovat. Vojtěch Kodet odpovídá na otázky, jež mu kladli konkrétní lidé. Dané jevy hodnotí střízlivě: nepodceňuje je ani jimi není fascinován. Uplatňuje zde svou bohatou zkušenost duchovního pastýře. Odlišuje to, co člověku prospívá, od toho, co mu škodí. Jasný a přitom vnímavý výklad se opírá o biblické prameny, tradici a učení církve.... celý text

Přidat komentář

Medicka19
25.12.2022 2 z 5

Kniha plná strachu, zavánějící inkvizici.
Strach a křesťanství nejde dohromady.
S mnohým by se dalo i souhlasit, ale forma a povrchnost sdělení děsí...My křesťané přece už Vítěze máme. Tato kniha ale jakoby zapomínala na obrovskou Boží moc...

Lubošovo
29.07.2022 2 z 5

Ve zkratce, všech 25 "pohanských" témat je v rozporu se křesťanstvím, a tudíž zavrženíhodné. Výjimku tvoří pouze bylinkářství a pálení čarodějnic, nad kterými by pan Kodet přimhouřil oko. Halloween, tetování, spiritismus, zen, jóga,...s tím vším by se měl správný věřící rozloučit!!!
Vítejte do 21. století.


EjvaBí
11.07.2022 5 z 5

Kniha veľmi stručne-zaroveň dostačujúce napísaná. Naučila som sa veľa vecí. Kniha odpovídala mojím očakávaniam.

Fildas
06.01.2021

Pan Kodet až zbytečně démonizuje moc věcí. Neříkám, že v něčem nemá pravdu, ale jeho zaujetí proti všemu nekřesťanskému je veliké. Nikde nevidím příklady lidí, kteří nato doplatili a ani takové neznám. Naopak západní moderní medicína zabíjí denně spoustu lidí a ta je naopak v knize podpořena. Obrácení na přírodní léčbu je zbytečně považováno za šarlatánství na popud farmaceutických firem. Není právě přírodní léčba dar od boha a léčení prášky šarlatánství?;)

Garik
31.12.2020 5 z 5

Už samotná anotácia je natoľko výstižná, že k obsahu knihy už nieto moc čo dodať. Snáď iba toľko, že charakteristickými znakmi tohto obsahovo veľmi bohatého textu sú vecnosť, stručnosť, zrozumiteľnosť a fundovanosť. Z publikácií, ktoré sa stručne venujú tejto problematike, radím túto medzi tie najlepšie.

Mánička178
21.04.2020 5 z 5

Tuto příručku považuji za velmi potřebnou a jsem moc ráda, že se někdo z nitra církve k této problematice vyjádřil touto ucelenější a "populárnější" formou.
Osobně znám spoustu lidí, kteří se řídí přesně tím, co je v knize zmíněno, a tím je to tolik nebezpečné heslo "co pomáhá, je dobré". V kolika pohádkách jsme jako děti viděli čerta, který také pomáhá, ale chce za to upsat duši člověka - a všem je jasné, že je to špatně, že to se nemá... a dnes, v dospělosti, zajímá málokoho, odkud tyto "pomáhající" síly pochází a nikoho ani nenapadne, že kořeny mohou růst ze zlého základu. Kolik lidí pořád zajímá hvězdné znamení, kolik zvědavých bab navštěvuje kartářky, kolik lidí si na své tělo nechá vytetovat lebky a zrůdné děsivě temné obrázky. Vždy, když to vidím mě přejede mráz po zádech. Osobně jsem volala záchranku pro paní, která v hotelu, kde jsem pracovala, psychicky zkolabovala při workshopu rodinných konstelací - odvezli ji na psychiatrii. Když vidím v médiích ty vyschlé a scvrklé čarodějky, ověšené pentagramy, symboly a amulety, už od pohledu zkřehlé a vysáté zlem, aniž by o tom snad věděly, je mi úzko. Řekla bych, že lidé touží po Bohu, ale je "in" hledat ho na úplně špatných místech... Člověk dneška si chce prostě vybírat jenom to, co mu přijde atraktivní, co je hned, co je jasné a hmatatelné.

Co se týče knihy: Zkrátka výborná příručka, která mi odpověděla na spoustu otázek, které také podložila historicky, logicky, ale i úryvky z Písma. Např. kapitola o svobodných zednářích byla pro mne velmi zajímavá. Kdykoli jsem totiž hledala nějaké informace, co je na nich špatného, našla jsem pouze informace o tom, že jde o humanistický spolek sdružující inteligenci. A za tím by okultní základ hledal asi málokdo. Moc tedy děkuji za vhled do této nebezpečné problematiky.

veneta
25.09.2019 5 z 5

Skvělá brožurka! Pro aktivně věřící bude jistě velkou pomůckou, jednotlivé praktiky jsou stručně a výstižně popsány. K zamyšlení je pro každého. Často si neuvědomujeme, že "...existuje vztah mezi efektem nějaké praktiky a jejím zdrojem, a tak jestliže toužím a přijímám její účinek, navazuji se tím a otvírám i jejímu zdroji." (str. 112)

Etilik585585
23.06.2019

Začnu otázkou: Je tato kniha pouze pro křesťany?
Domnívám se ,že ne. Dnešní doba nabízí spousty různých alternativních " náboženství,, a filozofií které spousta lidí přijímá bez toho aby se nad nimi nějak hlouběji zamýšlely.
Tato útlá knížečka odpovídá na mnohé otázky, týkající se právě této tématiky.Takže, závěrem,myslím , že křesťanům umožňuje si ujasnit spoustu věcí ve vztahu jejich výry k " neopohanství ,, dnešní doby a pro ostatní nabízí mnoho podnětů k zamyšlení.