Vendyorit Vendyorit komentáře u knih

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Nemůžu si pomoct, ale dvě Kayovy knihy jsem se snažila rozečíst a nešlo to ani jednou. Jeho (dle mého názoru tak trochu vynucený) humor a styl psaní mi prostě absolutně nesedly.

06.03.2023 1 z 5

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Velmi originální příběhy, milé a se zajímavým koncem. Rozhodně doporučuji pořídit všem malým milovníkům vláčků. Klidně bych uvítala více ilustrací, protože jsou opravdu hezké, ale i tak je kniha celkově velmi povedená a líbí se moc i mému 2letému synovi, přestože obsahuje dost pro batolecí věk náročných slov.

06.03.2023 5 z 5

Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili vánoční poštu Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili vánoční poštu Jana Uhlířová

Pokud máte doma malé milovníky vláčků, rozhodně doporučuji knížku (resp. všechny 3 díly o Mydlifouskovi a mašince Růženě) pořídit. Ilustrace jsou krásně propracované, obsahují mnoho detailů, a tudíž se dětem tak snadno neomrzí a neokoukají. Příběhy jsou opravdu milé. Čtu 2letému synovi všechny 3 díly každý den před spaním a stále ho baví.

06.03.2023 5 z 5

Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili cirkus Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili cirkus Jana Uhlířová

06.03.2023 5 z 5

Jak mašinka Růžena nezůstala stát na vedlejší koleji Jak mašinka Růžena nezůstala stát na vedlejší koleji Jana Uhlířová

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Čtivé. Zajímavé. Konec mě překvapil. Odpočinková kniha.

Styky s Emou Styky s Emou Ema Krásová

Parádní kniha. Autorka píše s naprostou lehkostí a umí být nenuceně vtipná. Skvělá oddechovka, i když někdy člověk ztrácel přehled, který ten kluk je který… :-)

31.01.2023 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Silný příběh. Konec byl pro mě dost šokující.

23.01.2023 5 z 5

Traktůrek Zetůrek Traktůrek Zetůrek Zuzana Neubauerová

Syna (2 roky) velmi bavi. Cteme ji i 3x denne. Mily pribeh a moc hezke ilustrace. :)

21.01.2023 5 z 5

Modrý, žlutý a červený vláček Modrý, žlutý a červený vláček Hayden McAllister

Prekrasne ilustrace i texty. Syna (2roky) velmi bavi.

30.12.2022 5 z 5

Moje nejmilejší pohádky Moje nejmilejší pohádky Nathalie Monnin

Ilustrace nadherne, ale text bohuzel otresny. Takova skoda. :(

29.12.2022 1 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Vyborne napsane povidky, jak uz bylo zde receno, z kazde by klidne mohl byt samostatny roman.

17.12.2022 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Povedené. Autorka by mohla napsat pokračování. :) A měla by to být povinná četba pro všechny nevěrníky. :)))

08.12.2022 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Některé povídky byly povedené, jiné byly slabší. Úvodní povídka mě však dojala k slzám. :) Příjemné odpočinkové čtení.

20.11.2022 4 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Moc fajn povídky. Sice si člověk na děj většiny z nich po čas asi nevzpomene, ale jako oddechové čtení jsou parádní. U některých je i povedená pointa.

20.11.2022 4 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Byla chyba, že jsem si knihu koupila bez přečtení ukázky. Devátá zde vypráví minipříběhy o svých zkušenostech se zdravotníky a také podává výčet svých všemožných nemocí. Snaha o humor je křečovitá a míjí se účinkem. Kniha tohoto tématu psaná z pohledu zdravotníka by mohla působit o mnoho lépe, ale takhle je to spíše na povídání Deváté s kamarádkami u kávy než na knižní zpracování. Pro autorčiny fanoušky může být kniha zajímavá, ale obecně nemá co nabídnout. Dvěma slovy nuda a zklamání.

19.10.2022 1 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Myslím si, že pro začínající lékaře je to taková "bible". Doma mám lékaře a ten z ní úryvky cituje zpaměti. :-) Upozornil mě však dopředu, že pokud nejsem zdravotník, nejspíš mě kniha nebude bavit. Popravdě bez jeho výkladu některých částí knihy bych ji v jistých okamžicích asi nepochopila úplně správně (tím nemyslím odborné záležitosti, ale jednání a pocity postav lékařů). Přestože jsou příběhy pacientů smutné a tragické, vyprávění umí být i humorné, a to především díky snaze lékařů celé to nějak "přežít", i když se jim jejich práce i životy "vymykají z rukou". Když se však nad knihou hlouběji zamyslíme, celé tohle vyprávění, ač podáno s nadsázkou a humorem, je v konečném důsledku dost pravdivé a smutné. Kniha je podle mého názoru nadčasová.

15.10.2022 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Škoda, že je kniha tak útlá, bavila mě. :) Název V bílém plášti mi k obsahu ale úplně nesedl, čekala jsem vyprávění ryze očima zdravotníků, ale takto to nebylo. :)

14.08.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborně napsaná kniha. Na to, že to psala žena, klobouk dolů. Nebýt však z oboru, myslím, že by povahu chirurga a všechny ty situace odehrávající se v nemocnici tak věrohodně nevykreslila. S jedním chirurgem žiji, takže mohu trošičku srovnávat. :)) Opravdu musím pochválit, jak autorka popsala emoce, které postavy v příběhu prožívají. A vnitřní monolog chirurga je parádní. Jen konec jsem čekala trochu dramatičtější.

09.08.2022 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Příjemná oddechovka a předvídatelným koncem.

04.08.2022 4 z 5