VendyM VendyM komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Podle předchozích komentářů jsem očekávala něco úplně jiného..abych pravdu řekla, kniha mne příjemně překvapila, přečetla jsem ji jedním dechem a přála si, aby neskončila.. někdo tu píse, že to jsou nesplněné touhy autorky- ruku na srdce, kdo alespoň na chvíli nechtěl být v Aniné kůži?? Hvězdičku strhávám za detaily- která studentka v 21.století nepotřebuje počítač, internet, mobil nebo se snad dokonce neholí?? Ale jak říkám, jsou to detaily.. naopak mne velice bavily pasáže "vnitřní bohyně" versus "podvědomí" :)

20.01.2013 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Úžasná, napínavá, četla se jedním dechem.. stejně jako oba předchozí díly :)

11.10.2017 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Nečekaný vývin a zajímavé zakončení.. autorka překvapila.. nevím jestli dobře nebo špatně, mám z toho rozporuplné pocity.. na mě až moc otevřený konec...

08.02.2014 4 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Skvělé zakončení!

16.02.2014 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Úžasná kniha, jako vždy od této autorky- chytlává, čtivá, trošku strašidelná.. umí dokonale skloubit všechny žánry.

20.01.2013 5 z 5

Dalimilova kronika: Pařížský zlomek latinského překladu (faksimile) Dalimilova kronika: Pařížský zlomek latinského překladu (faksimile) Dalimil

Z této Kroniky jsem přečetla pouze vyprávění "Oldřich a Božena". Jelikož je tato kronika psaná staročeštinou, nečetlo se to moc dobře, mnoha slovům jsem nerozumněla a pouze jsem si domýšlela jejich význam. Celkově má kronika vlastenecký ráz a jejím zdrojem jsou pověsti, takže je na skutečnosti pouze založená.

22.04.2012 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Super napsaná kniha, originálním způsobem- v přítomném čase a třetí osobě. Napínavá.

06.03.2013 5 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Napínavá a velmi čtivá kniha s nečekaným rozuzlením! :)

20.01.2013 4 z 5

Vajíčko Vajíčko Ludvík Aškenazy

Tato kniha mě moc nenadchla, nečetlo se mi ji dobře.

22.04.2012 1 z 5

Němá barikáda a jiné povídky Němá barikáda a jiné povídky Jan Drda

Líbí se mi myšlenka boje proti válce, fašismu, násilí. Povídky jsou stručné a čtivé, bohužel vždy končí špatně..

22.04.2012 3 z 5

Modrý bicykl 3: Ďáblův smích Modrý bicykl 3: Ďáblův smích Régine Deforges

Zajímavá trilogie, jiný, osobitý pohled na válku.

22.04.2012 4 z 5

Oliver Twist (komiks) Oliver Twist (komiks) Charles Dickens

S celou knihou se to nedá srovnat, ovšem pro děti nebo jen pro pochopení hlavní myšlenky je tento komiks naprosto dostačující.

22.04.2012 4 z 5