Modrý bicykl 3 – Ďáblův smích

Modrý bicykl 3 – Ďáblův smích

V roce 1944 dosahuje válečný střet vrcholu: dramatická situace na frontách se odráží i ve zvýšeném napětí v zázemí. Francouzi jsou rozděleni do dvou táborů - jedni spolupracují s Němci, druzí se aktivně účastní odboje. Lea je svědkem válečných hrůz, poznává však také statečnost svých spolubojovníků a zároveň v sobě objevuje nenávist k vraždícím gestapákům i svým kolaborujícím rodákům, kteří dokážou být leckdy daleko krutější než Němci. Lea pomáhá bojujícím krajanům, musí se ale vyrovnat s tragickou smrtí Camilly a převzít péči o jejího synka Charlese. Radost z osvobození Paříže je zkalena faktem, že zabíjení nebere konce. Lea se proto rozhodne, že vstoupí do francouzského Červeného kříže; v jeho službách se dostává až do rozbořeného Berlína. Tam se znovu setkává s Françoisem Tavernierem a začíná doufat, že tím její válečné utrpení končí. Tím spíš, že po návratu do Francie s dojetím zjišťuje, že i Montillac vstává z mrtvých......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32421/modry-bicykl-dabluv-smich-32421.jpg 4.724

Modrý bicykl (3.)

Le Diable en rit encore La Bicyclette Bleue (1985)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

Francois17
18.08.2017

Hezké a dojemné čtení. Všechny tři díly 100%.

marimari
09.08.2016

Přiznám se, že i mně chvílemi vadilo ztvárnění hlavní postavy, ale na dramatičnosti příběhu to neubralo. Líbí se mi emocionální pohled na účastníky odboje, postoje a chování lidí ve vypjaté situaci -ohrožení života, odvaha, statečnost, zbabělost, zodpovědnost... Nikdo neví předem jak se zachová a určitě platí, že ,, po bitvě je každý generál".

Marika Vanova
01.03.2013

Tak jsem přečetla celou trilogii, bylo to zajímavé čtení o osudech lidí v druhé světové válce - spousta věcí, okamžiků, skutků hrdinů a hrdinek je pro mě nepochopitelných, možná bych tomu rozuměla ve válce a nebo taky ne, nechtěla bych to ani zkoušet. Tak si říkám, jak je možné, že se z těch válečných hrůz taky někdo vzpamatoval.Klobouk dolů přede všemi, kteří si ve válce stojí za svým i za cenu smrti.

VendyM
22.04.2012

Zajímavá trilogie, jiný, osobitý pohled na válku.

druhá světová válka (1939-1945) Francie zfilmováno

Régine Deforges