Venda32 Venda32 komentáře u knih

Petr Uličný: bouřlivák John Petr Uličný: bouřlivák John Roman Smutný

Jestli máte rádi Johna Uličného přečtením knížky nic nezkazíte. Zajímavá kniha o hanáckém Fergusonovi.

11.02.2020 5 z 5

David Beckham - Fotbalový bůh z Anglie David Beckham - Fotbalový bůh z Anglie Ed Greene

Ed Green vzal do ruky dvě Beckhamovy biografie, pár vět slavných o Beckhamovi a sepsal knížku. Mezi Becksovi extra fanoušky jsem nikdy nepatřil, byl pro mě spíš celebrita než fotbalista, v tom knížka moje smýšlení nezměnila. Ale protože se kniha z větší části točí kolem působení v Manchesteru United, tak za zajímavé informace dávám vyšší hodnocení.

11.02.2020 4 z 5

Mourinho: anatomie vítěze Mourinho: anatomie vítěze Patrick Barclay

Joseho buď můžete nebo nemůžete. Není nic mezi. Já patřím mezi jeho fanoušky, takže knihu hodnotím pozitivně

10.02.2020 4 z 5

Medvídek Pú / Pinocchio / Sněhurka Medvídek Pú / Pinocchio / Sněhurka Walt Disney

Rozpolcené hodnocení. Dal jsem pět hvězd, ale jen protože se líbí dceři. Osobně si myslím, že klasickým českým pohadkám ani disneyovky konkurovat nemohou.

Každá vteřina se počítá Každá vteřina se počítá Lance Armstrong

O hvězdičku slabší než první Armstrongova kniha. Ale jako inspirativní kniha pro někoho, kdo si prochází (jakýmkoli) osobním peklem, je určitě dobrá. Vždy je dobré vidět, že existují lidé, kteří i přes nepřízeň osudu svůj život nezabalili a bojovali. A je dobré se oprostit od pozdějšího Armostrongovo dopingového přiznání. Není to omluva, ale tehdy zobali všichni.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Člověk až s později docení hodnotu knížky. Nucený čtenář (rozuměj ten kdo jí potřebuje do povinné četby) to většinou vidí jinak.

Základy psychoterapie Základy psychoterapie Stanislav Kratochvíl

Při studiu i vytváření státnicových otázek dobrý pomocník.

Psychologie osobnosti Psychologie osobnosti Pavel Říčan

Při studiu i vytváření státnicových otázek jsem knihu využíval často.

Psychologie osobnosti Psychologie osobnosti Milan Nakonečný

Myslím, že k tématu se najdou i lepší knihy a materiály.

Umění pomáhat Umění pomáhat Ivan Úlehla

Průměrná kniha, která slouží spíš jako doplněk při studiu, než jako stěžejní materiál.

Pravěké dějiny Země Pravěké dějiny Země kolektiv autorů

Krásně ilustrovaná kniha. Pro děti srozumitelný text. Jako jedna z prvních encyklopedií pro děti vynikající volba.

Pinocchio Pinocchio Pavel Cmíral

Kdo by neznal příběh o klukovi, který lhal a narostl mu dlouhý nos. A protože se nepoučí, skoro se změní v oslíka a nakonec ho spolkne velryba. Pro děti při jednom čtení až moc zlobivý kluk, který je vždy po zásluze potrestán a napraví se až na konci.

S počítačem nejen k maturitě S počítačem nejen k maturitě Pavel Navrátil

Ve své době super publikace, která jistě pomohla. Dnes působí jak zápisky z pravěku:-)

09.02.2020 5 z 5

Flauto dolce - škola hry na sopránovou zobcovou flétnu 2. díl Flauto dolce - škola hry na sopránovou zobcovou flétnu 2. díl Ladislav Daniel

Dodnes nechápu, jak jsem se mohl naučit na flétnu. A může za to tahle kniha. Doporučuju.

09.02.2020 5 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd René Goscinny

Stejně jako další knihy o Mikulášovy vtipná a čtivá kniha. Knihu jsem četl po letech dceři před spaním. Musím zvednout původní čtyřhvězdičkové hodnocení na absolutní. Člověk asi musí k některým věcem dozrát.

Psychologie lidské komunikace Psychologie lidské komunikace Zbyněk Vybíral

Jedna z nejlepších knih, které jsem používal pro předměty typu sociální komunikace. Čtivě napsáno, dobře se s ní pracovalo.

Sociální psychologie Sociální psychologie Milan Nakonečný

Knihu jsem využíval při studiu velmi často.

Pedagogika pro učitele Pedagogika pro učitele Alena Vališová

Při studiu na VŠ byla kniha zmiňována velmi často jako doporučená literatura. Že by mi však nějak výrazněji pomohla při vytváření otázek k učení, to se opravdu říct nedá.

Děti, mládež a volný čas Děti, mládež a volný čas Břetislav Hofbauer

Jedna z nejčastěji otevíraných knih při mém studiu a vytváření otázek (i psaní bakalářské práce). Pro studenty pedagogických fakult super pomocník.

Alkohol, drogy a vaše děti Alkohol, drogy a vaše děti Karel Nešpor

Knihu jsme dostali kdysi dávno ve škole. Zaujalo mě tehdy, myslím, že zaujme i dnes. Při studiu na pedagogické fakultě se rozhodně v literatuře neztratí.