Sociální psychologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V novém, přepracovaném a rozšířeném vydání vychází již klasická monografie profesora Nakonečného o osobnostní psychologii, jednom z nejdůležitějších oborů psychologických věd. Ve své práci shromáždil autor množství empirického materiálu, nových poznatků a teorií, vedle tradičních témat oboru, jako jsou typy osobnosti, její psychické vlastnosti či biologické a kulturní určení, najde čtenář i obsáhlé kapitoly o charakteru člověka a motivech jeho jednání nebo o teoriích osobnosti. Psychologové, pedagogové, sociologové, popř. personalisté, sociální pracovníci, manažeři, ale především studenti psychologie i příbuzných humanitních oborů tak dostávají do rukou tematicky ucelené a formálně přístupné dílo – učebnici, umožňující dostatečnou orientaci v problematice a přinášející i řadu podnětů k filozofickým úvahám o člověku. Kniha je vybavena ilustračními obrázky, grafy, tabulkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23684/socialni-psychologie-23684.jpg 3.819
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Sociální psychologie

Přidat komentář
Venda32
09.02.2020

Knihu jsem využíval při studiu velmi často.

hu_87
18.09.2018

Knížka je nacucaná kvanty informací, trošku se tu zapomnělo na uchování větší přehlednosti. Ten rejstřík mě dost překvapil, narazit na až takhle krátký je docela vzácnost... Jinak se jedná o průměrnou až nadprůměrnou učebnici ze svého oboru.


Otto von Pluto
06.07.2012

Pan Nakonečný velmi nerad infromace kategorizuje, což lze jasně vidět na třídění kapitol v obsahu, kterých je jen několik, zato jsou ale řádně nadupány tvrdými fakty. V rámci kapitol plynule přechází z jedné látky do druhé, čímž se sice neztrácí komplexnost popisovaných psychologických jevů, zato se v tom solidně ztrácí studenti, neboť hledat určitý termín v (minimálně) 50 stránkové kapitole je někdy skutečně o nervy a rejstřík také není nikterak obsáhlý.