Pinocchio

Pinocchio https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74916/pinocchio-74916.jpg 4 15 5

Jednou večer nakukoval do domku řezbáře Gepetta zvědavý Cvrček Jémine. Gepetto uměl vyřezávat nádherné hodiny a hračky – a taky loutky. Okaté loutce, která seděla na polici, musel ještě domalovat obočí a pusu. Gepettovi stačily tři tahy štětcem a Cvrček Jémine užasle zíral: ten dřevěný kluk vypadal jako živý! A jen co Gepetto pojmenuje loutku Pinocchio, může náš příběh o kouzlech Modré víly a dobrodružstvích důvěřivého dřevěného panáčka začít!... celý text

Barabora
29.12.2020

Milé vyprávění o Pinocchiovi.

Venda32
09.02.2020 4 z 5

Kdo by neznal příběh o klukovi, který lhal a narostl mu dlouhý nos. A protože se nepoučí, skoro se změní v oslíka a nakonec ho spolkne velryba. Pro děti při jednom čtení až moc zlobivý kluk, který je vždy po zásluze potrestán a napraví se až na konci.

janasim
29.11.2019 2 z 5

Nebylo to špatné,ale filmové zpracování se mi zdá lepší.

SousedovicTon
29.08.2019 3 z 5

Ten příběh mě nějak nezaujal a pro děti je to hodně zmatené. Morální ponaučení tam je možná až moc křiklavé.

TessDragon
18.09.2012 5 z 5

Pinocchia mi bylo vždycky líto, jak dopadl, co se s ním všechno stalo, ale nakonec dopadlo všechno jako správná pohádka. ;)