vanchovi vanchovi komentáře u knih

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

(SPOILER) Trochu naivné, aby ľudia, ktorí žijú takto šťastne a spokojne si nechali takto jednoducho a očividne posrať život. Pri vysvetlení toho, ako každý ďalší "zlepšovák" môže v konečnom dôsledku zhoršiť život, si uvedomíme, že to možno nie je až také očividné, keďže rovnako sme sa nechali oblafnúť aj my, ktorí nežijeme v džungli.

29.04.2021 4 z 5

Nádherná smrť v Altaji Nádherná smrť v Altaji Jozef Banáš

(SPOILER) "Ja som vyššie, ty si nižšie, keď uvidíš na obraze nejakú postavu, ktorú teraz nevidíš, znamená to, že postupuješ vyššie. Musíš pochopiť dielo ruského maliara, to je tvoj osud. Ale to môžeš len počas splnu mesiaca na presných geografických súradniciach, inak je to celé v prdeli, lebo sa k tebe nedostanú všetky kozmické energie a budeš stále nižšie." Banáša mam dosť načítaného, ale toto miestami vyzerá akoby cieľovou skupinou boli mladší čitatelia, také lacné a naivné mi to občas prišlo. Hlavná myšlienka nie je zlá, ale jej celkové spracovanie je také...detské, naivné? Vyberte si.

12.04.2021 3 z 5

Intimní splynutí Intimní splynutí David Deida

Deidu mám celkom načítaného a táto patrí určite k jeho najlepším

23.03.2021 5 z 5

Všetko je v p**i Všetko je v p**i Mark Manson

Názov knihy môže byť zavádzajúci. Niekoho môže zaujať, ale obsahom bude sklamaný a niekoho môže odradiť a pritom obsah by sa mu páčil. Mne sa páči aj názov aj obsah. Myšlienky Kanta, Nietzcheho, Platóna aplikované do súčasnosti, aj keď možno trochu prifarbené autorovým subjektívnym názorom (čo ale sám priznáva). O nástrahách všetkých "-izmov", o tom, ako ľahko sme emocionálne ovplyvniteľní a manipulovaní a ani si to neuvedomujeme. O nádeji, o potrebe bolesti v živote. Pozor, pri čítaní si môžte uvedomiť, že je fakt všetko v p**i.

24.06.2020 5 z 5

Hranice Hranice Henry Cloud

Zaujímavá kniha. Niektorým možno môže vadiť, že je dosť prepletená náboženstvom, ale ak sa nenecháte odradiť, nájdete tam veľmi dobré informácie. Jediné, čo mi vadilo, boli miestami veľmi naivné príklady využitia hraníc v praxi.

17.06.2020 4 z 5

Čo je pokrok? Čo je pokrok? Emil Páleš

Toto by malo byť povinné čítanie na školách.

24.03.2020 5 z 5

Železné ambice - Co jsem se naučil od muže, který ze mě udělal šampiona Železné ambice - Co jsem se naučil od muže, který ze mě udělal šampiona Mike Tyson

Ťažko hodnotiť túto knihu ako jeden celok, keďže sa tam striedajú pasáže, kde Tyson hovorí o svojom živote s trénerom Cusom a pasáže, kde sa rozoberá Cusov život pred tým, ako stretol Tysona. Tieto pasáže sú miestami dosť nudné a strácal som sa vo všetkých tých vzťahoch a postavách. Práve kvôli týmto častiam som s touto knihou dosť dlho bojoval. Ale inak dosť dobre dokresľuje obraz o Tysonovi a doplňuje jeho prvú životopisnú knihu.

18.02.2020 3 z 5

Síla přitažlivosti Síla přitažlivosti Joe Vitale

Autor dáva priveľa priestoru propagácii rôznych kurzov a kníh či už svojich alebo svojich známych. Je tam pár dobrých informácií, ale tie sa stratia medzi celým tým marketingom a zbytočnou vatou.

17.01.2020 2 z 5

C-mass - Kalistenika a hmota C-mass - Kalistenika a hmota Paul Wade

Tak toto bolo sklamanie. Mám rád všetky 3 predchádzajúce časti (denník do toho nepočítam), ale toto bolo veľmi slabé, minimum nových informácií, väčšinou zbytočné obkecávačky. Najlepšia vec na tejto knihe je autorov drsný slovník, to ma pobavilo.

30.11.2019 2 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Nemám rád, ak nejakému filmu alebo knihe dávajú prívlastok "...všetkých čias" ako je to písané na obálke slovenskej verzie tejto knihy. Ale to je jedno, keďže kniha ma zaujímala dávno predtým. Keď som začal sledovať tenis, Agassi pomaly končil kariéru, ale môj otec o ňom veľa rozprával, keďže zo bol jeho obľúbený hráč. Táto kniha je napísaná fakt skvele. Agassi v nej hovorí veľa o tom, prečo robil, to čo robil, aj keď to navonok vyzeralo úplne inak. Ak si človek o ňom vytvoril obraz len z toho, čo videl - dlhé vlasy v mladosti, farebné oblečenia a rebelstvo, tak vôbec nevie, aký Agassi v skutočnosti je človek.

15.11.2018 5 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

"Vítejte ve spárech korporace! To, že jste tady, znamená, že jste nejlepší z těch, kteří nejsou v ničem natolik dobří, aby to mohli dělat na vlastní triko. Proto se budete v následujícich letech den co den hrbit nad klávesnicí, ničit si zrak a páteř a odevzdávat to jediné, co máte: svůj čas na tomto světe. Výměnou za virtuální číslička, která už dávno nic neznamenají a mají hodnotu jen proto, že věříme, že ji budou mít i zítra. Pak umřete. Tady máte stravenky."

16.10.2018 5 z 5

Šlabikár šťastia 4 - Strachy, vzťahy, sloboda Šlabikár šťastia 4 - Strachy, vzťahy, sloboda Pavel Hirax Baričák (p)

Na túto knihu som sa veľmi tešil a som trochu sklamaný, aj keď podľa hodnotenia to asi tak nevyzerá. Autor sa dosť často odkláňa od témy, v niektorých momentoch mi to príde ako také jeho voľné rozprávanie, ktoré síce je zaujímavé, ale nemá podľa mňa súvis s témou. Predchádzajúce šlabikáre sa mi páčili viac.

10.10.2018 4 z 5

Vědecké poznání duše Vědecké poznání duše Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Taký zaujímavý názov, ale nenechajte sa oklamať, je úplne zavádzajúci. Nejedzte kravy, neberte drogy a nemajte nemanželský sex. Toto sa opakuje v celej knihe plus ešte nekonečné filozofovanie nad Krišnom a nad správnym výkladom védskych kníh. Od rovnakého autora som čítal aj knihu Sebarealizácia, tá bola zaujímavejšia. Pri tomto som veľmi trpel a po veľmi dlhom čase kniha, ktorú som nedočítal do konca, bola by to strata času.

08.07.2018 odpad!

Sedmidenní víkend Sedmidenní víkend Ricardo Semler

Po tejto knihe by som sa najradšej naučil po portugalsky a presťahoval do Brazílie, aby som mohol pracovať v Semcu :)

30.06.2018 5 z 5

Dianetika - Moderní věda o duševním zdraví Dianetika - Moderní věda o duševním zdraví L. Ron Hubbard

Zaujímavé myšlienky zmiešané s kopou zbytočností, autorovými predsudkami a nepotvrdenými subjektívnymi názormi. Autor má pocit vlastnej neomylnosti, aj keď pripúšťa ďalší vývoj dianetiky na základe vedeckého bádania.

10.05.2018 3 z 5

Nápad za milión Nápad za milión Chip Heath

Výborná kniha, aj keď som čakal trochu niečo iné podľa názvu. Výstižnejšie by bolo skôr "Marketing za milión", ale aj tak je tam kopec pre mňa nových informácií. Každá rada je podložená konkrétnym prípadom. Výborné, odporúčam.

15.11.2017 5 z 5

Cesta manažéra z pekla Cesta manažéra z pekla Andrej Kiska

Zo začiatku sa stručne dozvieme, ako začínal s podnikaním a zvyšok knihy je PR na jeho charitu.

16.08.2017 2 z 5

Thovt - Brány Atlantidy Thovt - Brány Atlantidy Kerstin Simoné

Niektoré veci dosť zaujímavé, inak podané ako inde, ale v podstate je to len zopakovanie toho, čo som už vedel. Žiaľ ale minimálne polovica knihy je dosť pritiahnutá za vlasy

10.08.2017 3 z 5