Vědecké poznání duše

Druhé, rozšířené vydání Transcendentální poznání o duši v autorizovaném vědeckém podání Šríly Prabhupády. Kniha vysvětluje jógu, karmu, převtělování apod. Kniha "Vědecké poznání duše" je sice určena především pro zájemce o indické náboženství (vaišnavismus), neboť jejím autorem je proslulý zakladatel hnutí "Hare Krišna". To však nic nemění na tom, že texty z této knihy lze použít i k obecnému zamyšlení nad smyslem náboženství a nad existencí života a Boha. Tak co si myslíte? Existuje Bůh?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26561/vedecke-poznani-duse-26561.jpg 2.839

The Science of Self-Realization (1968)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Bhaktivedanta Book Trust‎

martunka

Pro mě je to naprosto skvělé vysvětlení hmotného a duchovního světa a toho, kdo je Bůh! Za mě, doporučuji.

vanchovi
08. červenceodpad!

Taký zaujímavý názov, ale nenechajte sa oklamať, je úplne zavádzajúci. Nejedzte kravy, neberte drogy a nemajte nemanželský sex. Toto sa opakuje v celej knihe plus ešte nekonečné filozofovanie nad Krišnom a nad správnym výkladom védskych kníh. Od rovnakého autora som čítal aj knihu Sebarealizácia, tá bola zaujímavejšia. Pri tomto som veľmi trpel a po veľmi dlhom čase kniha, ktorú som nedočítal do konca, bola by to strata času.

hanka24
10.11.2017

Kniha přibližuji povědomí o Krišnovi, psaná hodně formou rozhovorů. Poměrně mě nebavil jakýsi donucovací tón, který jsem při čtení vnímala. Některé pasáže, především příběhy, poutavé, ostatní poměrně náročné na čtení, zdlouhavé. Věda? Pro mě určitě ne, pro hinduisty možná. Pravdu zjistím v příštím životě ;)

Radek108
08.02.2017

Superkniha, ted aspon vím co je smyslem života a že smrtí to nekočí.

Welinie
10.01.2017

Byla jsem mladá a blbá, to ne že bych teď byla stará, ale nechala jsem se ukecat do poznání Hare Krisna světa a lidí, co v to veri. Zpívala si písně a četla jejich knihy. Tahle kniha byla popravdě jen zachráněna z popelnice. Musím uznat, že mi to dalo celkem zabrat to přelouskat. Nebyla jsem z toho nikterak nadšená, ale alespoň jsem se dozvěděla něco víc o téhle kultuře. Každopádně mi to ale duševně nic neříká. Každej má tu svojí pravdu a víru ... Tohle je jen jedna ze sektářských knih. Něco jako Kniha Mormonova

Richie1
14.01.2015

Názvem tato kniha naznačuje, že se snad jedná o nějaké vědecké pojednání, ale ve skutečnosti to nemá s vědou nic společného.
Pan Svámí Prabhupáda je podle mě pouze vychytralý demagog, který na nesmyslných či ze souvislostí vytržených příkladech obhajuje a propaguje "svou pravdu". On víceméně říká, že buď bez výhrad věříme tomu, co nám předkládá nebo jsme tupci a hlupáci.
Knihu jsem kdysi dostal darem, přečetl ji a s nechutí odložil. Takové "vědecké" dokazování o jedinečnosti myšlenek pana Prabhupády nepotřebuji. Hodnocení Odpad nedávám jen proto, že i špatná zkušenost je stále zkušenost.

juvelinokivi
30.05.2014

Jelikož kniha není ucelené dílo, ale spíše tak trochu bez ladu a skladu shromážděné dopisy, rozhovory a články z novin, hlavní myšlenky hnutí "Hare Krišna" se v ní opakují a vysvětlují stále dokola. Přesto je to velmi pozoruhodný dokument o přelomu 60. a 70. let, který ukazuje povahu a osobnost jak samotného Šríly Prabhupády, tak i dalších zainteresovaných více či méně známých osob. Kromě už zmiňovaného rozhovoru s J. Lennonem, Yoko Ono a G. Harissonem je pozoruhodný například místy nechtěně vtipný rozhovor Šríly Prabhupády se sovětským komunistickým vědcem Kotovským.

moonchild
07.03.2014

Kniha se mi líbila.Vedou se vní zajímavé rozhovory,včetně rozhovoru mezi Johnem Lennonem a Šrílou Prabhupádou.