vana.zkraslic vana.zkraslic komentáře u knih

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Celou trilogii jsem si přečetl až teď , v dospělosti spíš z hecu, ale jsem velice nadšený. Jako malej kluk bych se při četbě asi hodně bál :)

02.04.2014 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

O Lágrech v KLDR, útěcích přes Čínu podařených i nepodařených je napsáno a natočenu hodně a tuhle knihu osobně řadím právě mezi tento materiál. V tomto tématu asi nelze nic vyzvednout nad ostatní.

Jinak příběhů o útěku z lágrů, gulagů a koncentráků je hodně a mnohem lépe napsaných. Tenhle je pouze aktuální dobou.

Pro mne nejzajímavější na celém příběhu je závěr. Útěk z lágru je pouze začátek, je třeba se s minulostí ještě vyrovnat a přijmout nový život.

14.01.2014 4 z 5

Zpráva o cestě na severní pól Zpráva o cestě na severní pól Petr Horký

Nejzajímavější mi přišel popis toho, jak se dá organizováním cest na severní pól živit a jaký logistiký obchod se na tom dá postavit. Zajímavý

05.01.2014 4 z 5

Viper Pilot: Vzpomínky na vzdušný boj Viper Pilot: Vzpomínky na vzdušný boj Dan Hampton

Nejzajímavější je zde přístup vojáku a pilotů k tomu proč a kde bojují. Bůh žehnej Americe.

05.01.2014 4 z 5

Krajiny vnitřní a vnější Krajiny vnitřní a vnější Václav Cílek

Kniha mne donutila na tu naši krajinu občas kouknout trochu jinak, vnímat ...

24.06.2013 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Tak z téhle knihy jsem se posadil na zadek.

24.06.2013 5 z 5

Původ Původ Irving Stone (p)

Kniha se dobře četla, to jo. Ale čekal jsem asi trochu víc, než jen běžný životopis. Jinak opravdu pěkná kniha.

08.04.2013 4 z 5

HALÓ, HALÓ! Kompletní válečné deníky Reného Artoise HALÓ, HALÓ! Kompletní válečné deníky Reného Artoise John Haselden

Velice, velice odpočinková literatura... Ale seriál je seriál

10.11.2011 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nevěřil jsem, že knížka s touto tématikou mě může zaujmout a byl jsem překvapený jak mi vyhovoval styl, kterým je to celé napsané. Opravdu pro zamyšlení, jaké prostředí přpravit vlastním dětem. Odstěhovat se z města? To určitě nebude rešení.
Měli by si to číst jak děti tak i rodiče, aby věděli a měli představu, čeho všeho jsou jejich děti schopné.

13.10.2011 4 z 5

Srdečné pozdravy z Ruska Srdečné pozdravy z Ruska Ian Fleming

Skutečně přečteno jedním dechem, ale konec mě trochu zklamal, takový moc rychlý skoro až zbrklý, na druhou stranu nezvyklý a překvapující :)

09.10.2011 4 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Zajímavý pohled na celou událost z pohledu obyčejných lidí. Ve výsledku je to ale stejně tragedie, ať už se na ni koukáte z jakéhokoliv pohledu.

01.10.2011 4 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Zajímavé i pro lidi, kteří o dějepisu slyšeli naposledy na základní škole

29.09.2011 5 z 5