vana.zkraslic

Tajemství Velkého VontaTajemství Velkého VontaJaroslav Foglar

Celou trilogii jsem si přečetl až teď , v dospělosti spíš z hecu, ale jsem velice nadšený. Jako malej kluk bych se při četbě asi hodně bál :)

02.04.2014

Útěk z tábora 14Útěk z tábora 14Blaine Harden

O Lágrech v KLDR, útěcích přes Čínu podařených i nepodařených je napsáno a natočenu hodně a tuhle knihu osobně řadím právě mezi tento materiál. V tomto tématu asi nelze nic vyzvednout nad ostatní.

Jinak příběhů o útěku z lágrů, gulagů a koncentráků je hodně a mnohem lépe napsaných. Tenhle je pouze aktuální dobou.

Pro mne nejzajímavější na celém příběhu je závěr. Útěk z lágru je pouze začátek, je třeba se s minulostí ještě vyrovnat a přijmout nový život.

14.01.2014

Zpráva o cestě na severní pólZpráva o cestě na severní pólPetr Horký

Nejzajímavější mi přišel popis toho, jak se dá organizováním cest na severní pól živit a jaký logistiký obchod se na tom dá postavit. Zajímavý

05.01.2014

Viper Pilot: Vzpomínky na vzdušný bojViper Pilot: Vzpomínky na vzdušný bojDan Hampton

Nejzajímavější je zde přístup vojáku a pilotů k tomu proč a kde bojují. Bůh žehnej Americe.

05.01.2014

Krajiny vnitřní a vnějšíKrajiny vnitřní a vnějšíVáclav Cílek

Kniha mne donutila na tu naši krajinu občas kouknout trochu jinak, vnímat ...

24.06.2013

Dlouhá cestaDlouhá cestaSławomir Rawicz

Tak z téhle knihy jsem se posadil na zadek.

24.06.2013

PůvodPůvodI. Stone (pseudonym)

Kniha se dobře četla, to jo. Ale čekal jsem asi trochu víc, než jen běžný životopis. Jinak opravdu pěkná kniha.

08.04.2013

HALÓ, HALÓ! Kompletní válečné deníky Reného ArtoiseHALÓ, HALÓ! Kompletní válečné deníky Reného ArtoiseJohn Haselden

Velice, velice odpočinková literatura... Ale seriál je seriál

10.11.2011

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Nevěřil jsem, že knížka s touto tématikou mě může zaujmout a byl jsem překvapený jak mi vyhovoval styl, kterým je to celé napsané. Opravdu pro zamyšlení, jaké prostředí přpravit vlastním dětem. Odstěhovat se z města? To určitě nebude rešení.
Měli by si to číst jak děti tak i rodiče, aby věděli a měli představu, čeho všeho jsou jejich děti schopné.

13.10.2011

Srdečné pozdravy z RuskaSrdečné pozdravy z RuskaIan Fleming

Skutečně přečteno jedním dechem, ale konec mě trochu zklamal, takový moc rychlý skoro až zbrklý, na druhou stranu nezvyklý a překvapující :)

09.10.2011

Marie z ČernobyluMarie z ČernobyluVolodymyr Javorivskyj

Zajímavý pohled na celou událost z pohledu obyčejných lidí. Ve výsledku je to ale stejně tragedie, ať už se na ni koukáte z jakéhokoliv pohledu.

01.10.2011

Toulky českou minulostí 1Toulky českou minulostí 1P. Hora (pseudonym)

Zajímavé i pro lidi, kteří o dějepisu slyšeli naposledy na základní škole

29.09.2011