Vagnerova.lenka Vagnerova.lenka komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Vánoce se blíží, tak je čas, aby člověk sáhl po něčem tematickém. A tohle se pí Rowlingové ohromně povedlo. Takhle dojemnou knížku jsem už nečetla ani nevím jak dlouho. Krásný návrat do dětského světa. A příběh má i přesah.

14.10.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Čtení to bylo velmi těžké a smutné, ale silné. Ke Karvinsku mám vřelý vztah, pocházím odtamtud a možná proto mi ten příběh byl tolik blízký. Smutný pohled na život v dobách hlubokého komunismu. Příběh varhaníka Teodora, který kvůli nešťastné osudové chybě přišel o vše. A jeho rodina, které mi bylo velmi líto. Minulost člověka ovlivňuje víc než si umíme představit.

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Od K.Surmanové jsem už četla její Šepot z lesa, ten se mi asi líbil o trochu víc, ale i tohle bylo moc hezké a napínavé čtení. Možná mě trochu víc bavila ta první část. Ale líbí se mi, jak jsou do příběhu zasazené přírodní katastrofy, na které si všichni dobře pamatujeme.

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Ella to nemá jednoduché, ale nakonec si poradí i na venkově. S novými sousedy, s Tess - ta byla zlatíčko, s Devonem, i se sebou. Bylo to úsměvné a příjemné čtení.

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Moc krásné romantické čtení. Příběh o prvních láskách a o prvních velikých zradách. Knihy pí Langové miluji. Její "dospělácké romány" jsou sice přece jen o trošku blíž mému srdíčku, ale i tento dívčí román jsem si velmi užila. Ráda jsem se vrátila do dob dospívání, úplně jsem cítila vůni táborového ohně a Klau s Vítkem jsem moc držela pěsti.

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Zaujala mě obálka a taky téma, které mě baví. Ještě když je v tom něco ze světa Artuše.. ale tady jsem byla docela zklamaná. Asi je ten příběh už vyloženě pro mladé ročníky.

14.10.2023 3 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Moc příjemný příběh o kamarádství dvou kluků, které ale není tak úplně kamarádství... Hezky popsané pocity. Moc jsem byla zvědavá, jak se bude jejich vztah vyvíjet. Kluci oba sympaťáci.

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Krásné a velmi příjemné oddechové čtení o tom, že láska umí překonat spoustu překážek. Možná mě trošku mrzelo, že jsem se na konci nedozvěděla všechno, co jsem potřebovala vědět (hlavně pokud jde o minulost Cada), ale i tak jsem ten příběh s hrdiny prožívala. Jen jedné postavy mi bylo na konci velmi líto...