Vabr Vabr komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Patří mezi jednu z těch lepších povinných knížek. Začátek vypadá docela slibně, ale uprostřed knihy se to zkazí a pak je to jen z vládního pohledu. Velká škoda. Poté byla kniha nezajímává. Měl to autor napsat z pohledu obyčejných lidí. 5/10

09.01.2020 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Do češtiny jsme dostali tuto knihu přečíst do dvou týdnů. Kniha se četla rychle (kvůli mezeře, která dělila vazbu a délce knihy) a nebyla naštěstí tolik náročná na čtení. Bůhví jakej zázrak to není, ale na povinnou četbu to je asi nejlepší kniha, kterou jsem zatím četl. Julie byla boží, ale Romeo mi dost vadil. Pořád mluvil tak básnicky, až nepřirozeně. Otravovalo mě to. Konec jsem si myslel, že znám, ale v originále je jiný než podle mých představ. Na konci mi trochu to bojování vadilo. Vysvětlování té situace bylo dobré. Dávám 5/10. POVINNÁ ČETBA

30.03.2019 3 z 5

Císařovy nové šaty Císařovy nové šaty Hans Christian Andersen

Povídka nebyla špatná, jen mě nijak nezaujala. Hodně mi vadí konec, moc jsem ho nepochopil a byl tak divně napsaný. Jinak se mi pointa nijak zvlášť nelíbí. Já moc na pohádky nejsem, spíš na horory. Jediné, co z toho vyplývá je asi, že se nafrněnost nevyplácí. Dostal jsem to jako povinnou četbu v 7. třídě! POVINNÁ ČETBA

26.02.2019 2 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

V knihovně jsem nenašel knihu od tohoto autora Sedmiramenný svícen, proto jsem si tedy vzal jinou od auto, tedy Tankový prapor. Měla 300 stránek. Normálně čtu okolo 250, či méně, ale toto pro mě taky není problém. Ale po prvním čtení se to obrátilo proti mně. Kniha s tak jednoduchým dějem, že se divím jejímu počtu stránek! Proč, tak zbytečně dlouhé?! Ota Pavel se opravdu jen tak tak dal číst, ale tohle jsem opravdu musel po 50 stránkách ukončit! Nedalo se to absolutně číst! Nezáživný děj! Ani k žádné bitvě nedošlo! Tak dlouho se na to připravují nakonec nic! Postavy byly strašné! A to je jako zadek na obálce? Jestli jo, tak to je už přes čáru dost úchylný! Napadlo mě tedy knihu přeskočit do prostřed a pak i na konec! NEDALO SE TO! Pořád a stále ten nudný a nezáživný děj! Chtěl jsem to do čtenářského deníku, přepsat z internet. Řekl jsem si, že to je nefér, vůči mému hodnocení, proto jsem se podíval na film. Myslel jsem si, že to bude kratší a více o nějaké akci a dobrém příběhu. Ano, film byl krátký (zhruba 1h 20min), ale stejně jsem moc nepobral, zda je děj jenom o tomhle. Nic se tam neděje a je to strašně ÚCHYLNÉ!!! Naštěstí jsem si to do té části nepřečetl, bohužel jsem to viděl! Opět hrozná povinná četba! Ať na ně spadne bomba! 0/10 POVINNÁ ČETBA

20.02.2019 odpad!

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Podle mě nejhorší díl. Velmi oceňuji práci ilustrátorky, která dělala obal, i když nemusela. Nechápu, proč ho neudělali. Vadí mi, že zde není omáčka okolo povídek, že jsou povídky kratší a je jich zde míň. Líbí se mi, že zde umírají i ti, co nic neudělali. Nejlepší povídka byla Byla cesta a nehorší Jinovatka. Docela se mi líbil dodatek u povídky Zelený muž.

13.08.2019 3 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Povídky jsou už konečně trochu strašidelné a povedenější ve většině případů. Omáčka kolem povídek je o trošiličku lepší než u prvního dílu. Líbí se mi zde popisování výrazů. Nejlepší povídky jsou Skleník, Ostrov, Sestra Veronika (sestupně). Nejhorší jsou Šeptající chlapec, Prasklina ve zdi, Nová guvernantka (sestupně). Nová guvernantka byla rozhodně nejhorší. Slabý, nic se nedělo a to překvapení na konec mě vůbec ale vůbec nešokovalo. Tenhle styl, že se tam jenom mele a pak je ten ,,šok'' se mi opravdu nelíbí (bohužel se to čtenářkám líbí). Skleník byl hodně dobrý dialogy a příběhem. Trošku mě mrzí ten konec, ale jako hustý na tuhle knížku. Ilustrace byly hezké. Normálně bych dal 3, ale za to zlepšení dávám 4. Nejlepší díl. Opět návaznost na první díl, která se mi líbí. 7,5.

19.07.2019 4 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

O trochu horší něž první díl. Omáčka kolem příběhů byla znatelně horší a její vyvrcholení mě nijak neohromilo. Postavy v omáčce mi byly fuk. Příběhy zde byly více nevyrovnané. V prvním díle byly příběhy většinou okolo 7 bodů, ale zde byly příběhy, kterým bych dal 8 nebo 9 a příběhy, kterým bych dal 4 body. Nejlepší povídka z celé série (zatím mám přečtené jen první dva díly) je v této knize - Příroda. Za pochvalu stojí i Čert a Opičák. Konečně jsem se trochu bál (ale jen u jedné) povídky Opičák. Ale hlavně to bylo kvůli tomu zabijáckému zvířeti. Bohužel to pořád nebylo dostatečně děsivé, ostatní děsivé nebyly až tedy na Přírodu, ve které byli opět zvířata. Nejhorší povídka byla Černá loď. To ani povídka nebyla. Ani nevím, jak to popsat, co to bylo, asi jen povídání nebo tak něco. Autor zde zvolil více styl typu, že se děje něco lehce znepokojivého a na konci se to rozuzlí. Tento styl mi přijde horší a moc na něj nejsem. Pořád doporučuji, kvůli tomu, že tu jsou hodně dobré povídky. Obálka knížky je povedenější a líbí se mi. Těším se na další obálku :). Opět se kniha rychle četla, ale už pomaleji než první díl, který jsem přečetl za týden. Tuto knihu jsem přečetl asi za tři týdny, protože mě ty špatné povídky odradily. 6,5 bodů. NEPOVINNÁ ČETBA

06.05.2019 3 z 5

Tak děsivá tato kniha nebyla, jak zde všichni říkají. Nevím, zda je to proto, že se nedíváte na horory, převažují zde čtenářky nebo Vám to prostě přišlo děsivé. Ještě k tomu je kniha pro děti od 12 let (zde je psáno dokonce od 10 let). Je mi 13 a vůbec jsem se nebál. Neříkám, že toto je špatná kniha, líbila se mi (rychle se četla a byla nápaditá), ale chyběla jí děsivost. Prosím, pokud Vám kniha bude připadat děsivá, tak mi napište, proč. Jestli jste čtenářky nebo čtenáři a zda sledujete horory. Prostě to nechápu.

07.04.2019 3 z 5

O Vánocích mě napadlo si přát nějakou knihu podle mého výběru, kterou bych mohl dát do čtenářáku. Hledal jsem různé hororové knihy a našel jsem tuto. Všiml jsem si, že je povídková a to mě hned nalákalo, protože zbožňuju povídkový knížky. Nápad s tím, že tajemný strýc povídá nějak příbuznému klukovi o věcech, které má doma je dobrý nápad. Bohužel jsem si nepřečetl, že kniha je pro děti od 12 let. Povídky tím pádem nebyly tak krvavé a morbidní, ale to tolik nevadí. Stejně záleží na levelu děsivosti který zde někdy byl a někdy zase ne. Povídky byly originální, až na některé (povídka se 3 přáními). 3 krát se zde opakovalo, že se někdo někam přistěhoval. Postavy mi v povídkách asi nikdy nevadily. Omáčka kolem povídek je vcelku dobrá. Není dokonalá, ale konec zato stojí. V konci jde hlavně o to rozuzlení. Strýček mi trochu vadí, ale posupně se mi líbí. Nepředstavuji si ho jako holého pána, ale OK. Edgar mi taky nevadí, jen mi někdy přijde trochu z povídek ustrašený. Kniha mě lehce zklamala, protože jsem si myslel, že bude víc děsivá a krvavá. Jediné povídky, kterých jsem se trošku bál, byla Nelez tam a Stezka. Ale jenom pokud bych lezl na strom nebo někoho na kopci viděl v dálce. Nejlepší povídky byly Nelez tam, Zimní řez a Příběh s duchem. Dávám lepší 3 hvězdy. 7/10. NEPOVINNÁ ČETBA.

06.01.2019 3 z 5