Usire Usire komentáře u knih

Opavský uličník: Historie a současnost ulic a náměstí Opavský uličník: Historie a současnost ulic a náměstí Jaromíra Knapíková

Perfektní zpracování, nádherné fotografie (či obrázky) a historické názvy jednotlivých ulic.

26.01.2021 5 z 5

Příroda České republiky - průvodce faunou Příroda České republiky - průvodce faunou Karel Hudec

Kniha je velmi dobrá, jediné co mi vadí jsou někdy neumělé kresby. Po textové stránce není co vytknout. Naprosto úžasné je to, že to je od českých autorů (některé znám osobně a jsou to skvělí odborníci), tedy žádný německý překlad, jak je to dnes obvyklé.

26.01.2021 5 z 5

Aphid parasitoids of the Czech Republic (Hymenoptera: Braconidae, Aphidiinae) Aphid parasitoids of the Czech Republic (Hymenoptera: Braconidae, Aphidiinae) Petr Starý

Zásadní dílo v oblasti parazitů mšic, navíc je to od velmi dobře strukturované a tudíž i přehledné.

Teraristika Teraristika Eugéne Bruins

Dobře zpracovaná kniha, jen mi chybí více prostoru pro chov hmyzu. Ten mi přijde takový odfláklý.

26.01.2021 4 z 5

Cesta k mravencům Cesta k mravencům Edward O. Wilson

Velmi dobrá kniha s krásnými perokresbami. Mnohokrát jsem ji využil při práci a je pro mne velkým zdrojem informací.

Vlajky a znaky celého světa Vlajky a znaky celého světa Josef Šubrt

Hodně zajímavá malá encyklopedie. Mnoho států již dnes neexistuje, a tak to má takový dějepisný charakter. Rád si jen tak prolistovávám a dívám se na propracovanost státních znaků a vlajek.

Stromy Stromy Allen J. Coombes

Zpracování je naprosto luxusní a dělá na mě asi největší dojem. Jednotlivé fotografie a popisy jsou díky svým detailům a rafinovanosti velmi působivé.

Drahé kameny Drahé kameny Cally Hall

Kniha není špatná, ale Horniny a minerály ze stejné edice jsou pro mne lepší. Je zde uvedena řada výtvorů z drahých kamenů a celkově to působí velmi dobře.

Horniny a minerály Horniny a minerály Chris Pellant

Nádherná kniha s množstvím úžasných fotografií a řadou informací. Jakmile jsem si ji prolistoval u známého, tak jsem ji pak dlouho sháněl do své knihovny.

Hmyz a pavoukovci Hmyz a pavoukovci Helgard Reichholf-Riehm

Další skvělý díl z edice Průvodce přírodou. Výborně snoubí fotografickou část na jedné straně a popis druhu na straně druhé. V mnohém jsem se nechal inspirovat právě zde, při mé vlastní tvorbě.

Minerály Minerály Olaf Medenbach

Tuto knihu mám rád hlavně pro její krásné fotografie doplněné o textovou část hned vedle. Už jako dítě jsem si v ní listoval a koukal se na všechny ty barevné minerály v rozdílných tvarech.

26.01.2021 5 z 5

Okem fotografa - Kompozice pro lepší fotografie Okem fotografa - Kompozice pro lepší fotografie Michael Freeman

Je to dobrá kniha, sám jsem si jí vzal párkrát na cesty do zahraničí a zkusil se jí řídit. Dala mi tedy několik cenných lekcí.

Bambusy pro zahrady a interiéry Bambusy pro zahrady a interiéry Jan Ondřej

Hodnotím velmi dobře, protože jsem dlouho sháněl nějakou dobrou knihu o pěstování bambusů. Tady je to předloženo v přijatelné formě a jsou zde i další informace.

Atlas dřevokazných hub Atlas dřevokazných hub František Kotlaba

Naprosto nepřekonatelná kniha o dřevokazných houbách. Lze strčit do kapsy a vydat se do lesa hledat plodnice.

26.01.2021 5 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Tato kniha vyšla už v tolika inkarnacích a i v dnešním světě internetu má co nabídnout.

26.01.2021

Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku Sbíráme hmyz a zakládáme entomologickou sbírku Josef R. Winkler

Tato kniha je naprosto skvělá a každému začínajícímu entomologovi ji vřele doporučuji (sám ji mám v práci v šuplíku). Řada postupů se využívá i dnes a kniha je v mnohém dost nadčasová. V receptáři jde vidět asi nejvíce, jak se doba posunula, ale zastaralé informace lze dnes lehce dohledat na internetu.

Hmyz v lese Hmyz v lese Gottfried Amann

Opravdu skvělá kniha, která má devizu v obrazové části. Ta je velmi bohatá a zaměřená prakticky, tj. kukly, požerky a poškození žírem, vajíčka-larvy-kukly aj. Dodnes ji hojně využívám při práci.

26.01.2021 5 z 5

Užitečný hmyz v ochraně lesa Užitečný hmyz v ochraně lesa kolektiv autorů

Skvělá pomůcka při ochraně lesa. Kresby jsou velmi dobře vyvedené a předložené informace zásadní.

26.01.2021 5 z 5

Atlas hmyzích škodcov lesných drevín Atlas hmyzích škodcov lesných drevín Vladimír Novák

Nepřekonatelné dílo plné zásadních informací a úžasných kreseb.

Nepál Nepál Lindsay Brown

Dobrý průvodce, díky kterému jsem se neztratil. Hodně mi pomohl v Káthmándú, kde jsem se dostal do opravdu zajímavých míst.