Usire Usire komentáře u knih

Jak založit herbář Jak založit herbář Eva Hoffmannová

Dobře zpracovaná kniha, s množstvím dobrých rad. Nejedná se pouze o botanické herbáře, což může působit jako zajímavá kombinace např. s filatelií.

Atlas poškození lesních dřevin Atlas poškození lesních dřevin Franz Nienhaus

Toto je jedna ze základního vybavení každého revírníka či rostlinolékaře. Fotografická část není špátná, ale textu bych uvítal rozhodně více.

26.01.2021 5 z 5

Botanické zahrady a arboreta České republiky Botanické zahrady a arboreta České republiky Petr Hanzelka

Dobře zpracovaná kniha, která je takovým průvodcem. I přes značný obsah (cca 400 s), bych uvítal dílo značně obsáhlejší.

Dějiny přírodních věd v datech Dějiny přírodních věd v datech Jaroslav Folta

Kniha není určená ke klasickému čtení, ale spíše k dohledávání jednotlivých historických fakt z oblasti přírodních věd. Nejkrásnější na celé knize je její přebal.

Houby - česká encyklopedie Houby - česká encyklopedie Vladimír Antonín

Nádherné fotografie, které jsou realistické, bohatý slovní popis a mnoho dalšího dělá z této knihy velmi ceněný kousek.

26.01.2021 5 z 5

Lodě - 5 000 let námořních dobrodružství Lodě - 5 000 let námořních dobrodružství Brian Lavery

Nádherné fotografie, ale zase to jde na úkor textu. Nicméně kniha je zajímavá a poutavá.

Bitvy – 5000 let válčení Bitvy – 5000 let válčení R. G. Grant

Vizuálně to jde na úkor textu, což nemusí být zase tak na škodu. Zde ať si každý posoudí sám.

Velká encyklopedie piva Velká encyklopedie piva Berry Verhoef

Vizuálně je to nic moc, ale obsahově se mi hodně líbí. Je zde daleko více informací než v jiných knihách stejného zaměření.

Encyklopedie myslivosti Encyklopedie myslivosti Jaroslav Červený

Jedná se vlastně o kompendium z myslivosti. Svým rozsahem je pojatá velkolepě, ale i přes takovýto obsah, si myslím, že některé knihy o myslivosti jsou lepší.

7 divů světa 7 divů světa Neil Morris

Kniha rozdělena do tří částí, prezentuje 7 divů světa v každém z nich. Starověké jsou známé nám všem, středověké lze pochopit, ale u novověkých s mnohými nesouhlasím.

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Legendární encyklopedie, kterou používali takřka všichni, protože byla nepřekonatelná. Kresby jsou nádherné i dnes, jen textu u jednotlivých druhů moc není.

26.01.2021 5 z 5

Užitkové rostliny tropů a subtropů Užitkové rostliny tropů a subtropů Pavel Valíček

Je to unikátní kniha, protože se nejedná o překlad z ciziny, ale je to z pera českého autora. Je pravda, že v takovém rozsahu nic jiného nevyšlo. Texty jsou přínosné i dnes.

Akademická obec 1919-1999 Akademická obec 1919-1999 neznámý - neuveden

V podstatě se jedná jen o seznamy jednotlivých absolventů v různých oborech. Další jsou seznamy vyučujících, ale také např. fotografie rektorů nebo insignií. Také mě potěšil stručný historický vývoj univerzity v datech.

Klíč k určování stromů a keřů Klíč k určování stromů a keřů Jan Martinovský

Legendární kniha, kterou používají celé generace školáků, studentů a milovníků přírody.

Stromy a keře Stromy a keře Eva Maria Dreyer

Poměrně dobře napsaná knížka s pěkným vizuálem. Přínosné jsou i další obrázky na vnitřním přebalu.

Evropské stromy Evropské stromy Václav Větvička

Popravdě mi moc nesedí ta kreslená část. Kdyby byla u každého kresba + kvalitní fotografie, nic bych nenamítal. Jinak je to moc pěkná kniha, která vznikla u českého autora a není jen překladem z ciziny.

26.01.2021

Památné stromy v Čechách, na Moravě, ve Slezsku Památné stromy v Čechách, na Moravě, ve Slezsku Jan Němec

Tohle se mi líbí, protože vás to motivuje se jít podívat ven a ty stromy si najít. Několikrát jsem to tak udělal a pokaždé to byl fajn zážitek + bonusem bylo, že jsem se i něco dozvěděl.

Rozlišovací znaky dřevin Rozlišovací znaky dřevin František Fér

Jsem kapku zklamán, protože jsem očekával daleko větší popisy s lepší grafickou částí. Když to vydala Česká Unie soudních znalců v lesním hospodářství, tak to mohlo být opravdu něco. Promarněná šance.

Praktická dendrologie 2 Praktická dendrologie 2 Karel Hieke

Dodnes nepřekonatelná dendrologie, už jen svým rozsahem dvou tlustopisů.

Praktická dendrologie 1 Praktická dendrologie 1 Karel Hieke

Jedinečná a asi nejlepší dendrologie, kterou můžete sehnat. Chybí samozřejmě úžasný vizuál, který je v knihách dnes, ale co se týče informací, tak je dodnes nepřekonatelná.