Usire Usire komentáře u knih

Filatelistický atlas známkových zemí Filatelistický atlas známkových zemí Bohuslav Hlinka

Skvělá pomůcka pro filatelistu. Pravda, není aktuální, ale alespoň mám představu o velikosti zaniklých státních útvarů. Mám doma všechny tři vydání a vůbec toho nelituji.

Horniny a minerály Horniny a minerály Kevin Walsh

Skvělý vizuál, přehledně uspořádané informace v malém rozměru.

Nerosty a horniny Nerosty a horniny Leonie Jedicke

Oproti jiným knihám věnujícím se geologii, je zde slabší obrazová část.

26.01.2021 4 z 5

Minerály a krystaly Minerály a krystaly Rupert Hochleitner

Drobná a nenápadná knížka, která ovšem nabízí bohatý výběr geologického světa. Fotografie jsou velmi působivé, jen popis jednotlivých druhů jen velmi strohý.

Encyklopedie minerálů Encyklopedie minerálů Petr Korbel

Mnoho barevných fotografií, bohatý popis a přehlednost dělá z této publikace dobrou knihu.

26.01.2021

Geologické vycházky Českou republikou Geologické vycházky Českou republikou Zdeněk Vašíček

Pěkný průvodce po geologických zajímavostech ČR. Jen mi přijde, že většina lokalit je z území Čech.

Máme doma zvířata Máme doma zvířata Martina Drijverová

Byla to jedna z mých prvních chvil o chovatelství. Krásně jsou zde vysvětleny základní požadavky na chov pro děti.

Ptačí vejce Ptačí vejce Michael Walters

Koupil jsem si to více méně z hecu. Byl jsem zvědav, jak moc se mezi sebou liší jednotlivé druhy. Výsledek je naprosto fantastický a dostal jsem daleko více než jsem zprvu očekával.

26.01.2021 5 z 5

Hmyz, pavoukovci a jiní suchozemští členovci Hmyz, pavoukovci a jiní suchozemští členovci George McGavin

Vizuálně nádherná publikace s dostatkem informací pro většinu laiků zcela dostačující. Bohužel většina zobrazených druhů popsaných se u nás nevyskytuje, což je způsobeno překladem z anglického originálu.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Většina receptů mi moc nesedí (např. Opilé kuře na plechovce), ale třeba někomu přijde vhod.

26.01.2021 2 z 5

Rostliny v interiéru Rostliny v interiéru Matthew Biggs

Krásný vizuál, mě mnohdy navnadil na pěstování něčeho opravdu zajímavého. Fotografie jsou naprosto skvostné a připojené informace většinou stačí.

Významné parky Opavska Významné parky Opavska Milan Kubačka

Moc hezký průvodce parky Opavska, klidně bych uvítal rozsáhlejší publikaci s větším obsahem.

Pivo Pivo Michael Jackson

Vizuál je naprosto fantastický. Bohužel to neplatí o výběru jednotlivých druhů, kde se mnoho piv nedá sehnat vůbec nebo jen s obtížemi. Jsou zastoupeny všechny kontinenty a uvedena základní charakteristika.

Kniha o dobyvatelích Kniha o dobyvatelích Bernard Planche

Perfektní kniha jež se dobře pojí se seriálem Byl jednou jeden... Dětem velmi dobře ukazuje jak to bylo.

26.01.2021 5 z 5

Malá kronika letectva a kozmonautiky 4: O dobyvateľoch vesmíru Malá kronika letectva a kozmonautiky 4: O dobyvateľoch vesmíru Jame's Prunier

Dostáváme se do období kosmonautiky, kde jsou informace již novější a tedy i zajímavější.

26.01.2021

Malá kronika letectví 2: O esech a hrdinech Malá kronika letectví 2: O esech a hrdinech Jame's Prunier

Pokračování neztratilo šmrnc a vhodně doplňuje další informace o letectví.

26.01.2021 5 z 5

Malá kronika letectví 1: O létajících bláznech Malá kronika letectví 1: O létajících bláznech Jame's Prunier

Nádherně pojatá útlá knížečka, která přináší řadu informací nejen pro děti.

Atlas hmyzu Atlas hmyzu Vladimír Pokorný

Velký počet tabulí bohužel znamená i nízké rozlišení detailu některých druhů. Nejvíce mi to vadí asi u drobných živočichů (např. mravenci nebo mšice), kteří pak vypadají takřka všichni totožně. Tady by to chtělo větší zvětšení se zaměřením na detail.

26.01.2021 4 z 5

Atlas brouků Atlas brouků Vladimír Pokorný

Graficky velmi dobře zpracované dílo, které přináší snad nejvíce druhů brouků co v češtině kdy vyšlo. Bohužel jsou tu také neduhy, a to je nízký detail jednotlivých obrázků. Což je pochopitelné, jinak by ta kniha měla desetinásobně větší počet stran.

Lesnická entomologie Lesnická entomologie Jaroslav Křístek

Toto je pro mne asi nejzásadnější dílo v oblasti lesnické entomologie. Profesor Urban je skvělý člověk a vděčím mu za mnohé v mé profesní kariéře, právě díky této knize. Naštěstí jsem měl i možnost být jeho studentem, takže je to značně i nostalgická záležitost (kniha sloužila také jako skripta).