Minerály a krystaly

Minerály a krystaly https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124803/mineraly-a-krystaly-124803.png 5 8 2

Praktická příručka k určování minerálů podle barvy vrypu. Kniha obsahuje 600 barevných fotografií a 350 nákresů krystalů.

Literatura naučná Příroda, zvířata Encyklopedie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Mineralien und Kristalle

Eeve
16.08.2022 4 z 5

Jedna z mnohých kníh o mineralógii, ktorú som mala tú česť si prečítať. Je malá, ale obsahom obrovská. Minerály sú v nej zoradené netradične, podľa farby vrypu, teda je skôr určená pre minimálne začínajúcich profesionálov :)
Pri každom mineráli sú uvedené rozličné informácie, od základných, ako sú tvrdosť, hustota, vryp, vzorec, či farba, až po tenacitu či kryštálovú sústavu. Takisto uvádzajú aj podobné minerály, s ktorými by sa hľadané kusy mohli ľahko spliesť, a uvádzajú rozdiel. Na konci vás čaká malý kurz mineralógie - dve a niečo stránky s rozličnými slovíčkami z tejto oblasti a ich vysvetlenie. Nechýba samozrejme register na lepšie hľadanie minerálov, a vo vnútri obálky z oboch strán užitočné informácie.
Sumárne je to veľmi obsiahla a profesionálne vyhotovená knižka, čo môže odradiť amatérov a začínajúcich zberateľov, ale dajú sa v nej nájsť komplexné a užitočné informácie, a krásne fotografie. Nič ezoterické tu však nehľadajte :)

Usire
26.01.2021 5 z 5

Drobná a nenápadná knížka, která ovšem nabízí bohatý výběr geologického světa. Fotografie jsou velmi působivé, jen popis jednotlivých druhů jen velmi strohý.

kameny minerály, nerosty

2002  100%Drahokamy a šperkové kameny
1996  90%Minerály a krystaly
2015  100%Minerály

Kniha Minerály a krystaly je v