Usire Usire komentáře u knih

Státy a jejich představitelé Státy a jejich představitelé Marek Pečenka

Největší přínos vidím v popisu historických státních útvarů a bývalých kolonií. O tom se v obdobné literatuře moc nepíše.

Řím Řím Aller Guides

Skvělý malý průvodce, bohužel již není moc aktuální (hlavně obchody se dost změnily). Formát, fotografie a popisky určitě pomohou při toulkách Římem.

03.05.2021 4 z 5

Egypt. Průvodce po turistických a přírodních zajímavostech Egypt. Průvodce po turistických a přírodních zajímavostech Libor Novák

Vcelku solidní průvodce, který se zaměřuje více i na historické pozadí (což beru jako přínos).

03.05.2021 4 z 5

Státy světa Státy světa kolektiv autorů

Mám rád tento typ literatury, kde se ukazují státní symboly, mapy atd. Vítanou novinkou, oproti jiným publikacím tohoto typu, jsou přehledy nejvyšších státních představitelů (bohužel jen po 2. světovou válku) které deklarují bouřlivou minulost v některých rozvojových zemích (hlavně Afriky a Asie).

Příměstské lesy Příměstské lesy Zdeněk Poleno

Jedna z mála publikací věnující se estetice v lesnictví, parkovým lesům, lesoparkům atd. Bohužel rozsah je nedostačující a návazné publikace chybí.

Ptáci Evropy Ptáci Evropy Rob Hume

Nádherný vizuál, chytré znázornění ptáků v letu, kresby + fotografie, poměrně mnoho textu, atd. Je to opravdu skvělá kniha o ptactvu.

Raketové modelářství Raketové modelářství Otakar Šaffek

Jedno ze stěžejních děl raketového modelářství. Je zde vysvětleno tolik věcí, ale bohužel se dnes již špatně shání.

Myslivost Myslivost Josef Hromas

Jedno z nejlepších děl o myslivosti. Obrázků moc není, ale textu je dostatek a je opravdu přínosný. Vždyť to napsal Hromas. Ten, kdo ho zažil, netřeba říkat více.

Obrázky Obrázky Josef Velenovský

Jedná se o takový mix povídek, pozorování přírody a úvahy. Osobně mám rád právě ty pasáže, které se vztahují k pozorování přírody.

26.01.2021

Dějiny papežů - Papežové, díl II. - Od sv. Petra až po Alexandra II. (R. 33 - 1073) Dějiny papežů - Papežové, díl II. - Od sv. Petra až po Alexandra II. (R. 33 - 1073) P. Alberti

Velmi zajímavá kniha o papežích. U každého je uvedeno, kdy byl u moc a jeho charakteristika "vládnutí" (někdy delší, jindy jen krátká). Musím si sehnat i další díly, protože tohle je vážně velmi dobré.

Egypťané Egypťané Neil Grant

Nádherně ilustrovaná kniha pro děti. Dostal jsem ji ještě než mi bylo deset a hned mě zaujala.

Řekové Řekové Charles Freeman

Japonská konverzace Japonská konverzace neznámý - neuveden

Této knize musím dát nejvyšší hodnocení, protože mi pomohla cestovat po Japonsku. Mnohé fráze mi dokonce vysloužily u obchodníku něco navíc, jen za to, že se snažím mluvit jejich řečí.

Oficiální pokémon příručka Oficiální pokémon příručka Maria S. Barbo

Tuto knihu si nechávám jako krásnou vzpomínku na své dětství. Byl to jediný ucelený průvodce světem pokemonů a v souvislostmi s hrami na Gameboy, zde byly i důležité vychytávky. Dnes slouží mým dětem.

26.01.2021 5 z 5

Andorra, Lichtenštejnsko, Monako, San Marino Andorra, Lichtenštejnsko, Monako, San Marino Vladimír Luňák

Průvodce hned čtyřmi miniaturními zeměmi, ale z dnešního pohledu má spíše nostalgický nebo historický charakter. Je zajímavé si číst, kam se tyto země dostaly od doby, kdy kniha vyšla.

Vlajky a znaky zemí světa Vlajky a znaky zemí světa Ludvík Mucha

I přes značné stáří se rád dívám na rafinované znaky jednotlivých zemí, které už třeba ani neexistují.

26.01.2021

Kapesní atlas: Mapy světa Kapesní atlas: Mapy světa neznámý - neuveden

Je to opravdu malý rozměr, ani nevím proč se to ještě vydalo. Na pořádné hledání je to moc malé, ale na záchodě můžete plánovat dovolenou a kam se podívat.

26.01.2021 4 z 5

Kapesní atlas světa s lexikonem států Kapesní atlas světa s lexikonem států kolektiv autorů

Největším přínosem této knihy je její lexikon států. Vyšla v době, kdy internet neměl ještě každý a dohledávání informací nemuselo být lehké. Nicméně kniha není vůbec špatná a má co nabídnou i dnes.

Egypt: 1001 fotografií Egypt: 1001 fotografií kolektiv autorů

Kniha pouze o vizuálu. Pokud jste cestovali po Egyptě, tak si jí budete rádi prohlížet.

Naše květiny Naše květiny Miloš Deyl

Povinný studijní materiál každého středoškoláka a vysokoškoláka, který studoval botaniku. Ilustrace jsou nádherné a jde dobře vidět i charakteristika jednotlivých druhů rostlin, takže se opravdu hodí jako učebnice.