Hmyz v lese

Hmyz v lese https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88047/bmid_hmyz-v-lese-88047.jpg 5 6 3

Textová část popisuje stavbu těla dospělého hmyzu i jeho vývojových stádií a způsob jeho života. Doplněno věrohodnými ilustracemi.

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Nakladatelství tiskárny Vimperk

Amann, Kerfe des Waldes , 1991

Usire
Usire
26.01.2021 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která má devizu v obrazové části. Ta je velmi bohatá a zaměřená prakticky, tj. kukly, požerky a poškození žírem, vajíčka-larvy-kukly aj. Dodnes ji hojně využívám při práci.

tomvall
tomvall
22.09.2014 5 z 5

Souhlas s kolegou níže. Nádherně zpracovaná kniha, kterou jsme na sš brali jako povinnou četbu a houfně ji za nuzné kapesné kupovali. :)

corvo
corvo
11.07.2013 4 z 5

Na SLŠ to byla pro nás povinnost a dělali jsme z toho poznávačky. Také jsme v rámci zoologie měli za úkol vytvořit vědeckou sbírku deseti druhů hmyzu usmrcených ve smrtičce octanem etylnatým. U větších jedinců to chtělo silnější dávku, protože se někomu stávalo, že mu brouk tesařík či střevlík náhle při preparaci ožil a utíkal co mu nohy stačily. Jeden z mých spolužáků, jistý L. G., se při zhotovování sbírky tak snažil, ale její výsledné provedení bohužel našeho přísného učitele natolik pobouřilo, že záhy skončila s velkým lamentováním v koši na odpadky.

hmyz

Gottfried Amann