Tylinka

Evžen OněginEvžen OněginAlexandr Sergejevič Puškin

Knihu jsem dostala v roce 1971 (bylo mi teprve 13 let), až nyní jsem se dostala k tomu abych si jí přečetla a myslím, že to bylo načasované správně. Poezii miluji a tak jen krátce, vše už bylo napsáno. Mistrovské dílo, verše nádherné, pravdivé a nadčasové. Určitě se k ní nyní budu častěji vracet.

24.08.2018

Tajné deníky slečny Mirandy CheeverovéTajné deníky slečny Mirandy CheeverovéJulia Quinn

Krásné, přečtené jedním dechem. Spálila jsem i hrnec s brambory, když jsem se nemohla odtrhnout. Nádhera........

28.05.2019

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůIlona Borská

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem a i proto jsem si jí koupila do své knihovny. Doporučuji přečíst i druhou knihu paní Borské, "Troufalý autor osud" . Obě knihy se od poloviny prolínají a dokonce bych řekla, že v knize o panu učiteli Hodíkovi je víc informací o cestách doktorky Kálalové po roce 1945. Jediné co mi v tomto vydání z r.2016 chybělo, byla obrazová příloha.

13.05.2018

Pán hor 4Pán hor 4H. M. Körnerová (pseudonym)

Já jsem byla maximálně spokojená, líbilo se mi, že byl v knize pro lepší orientaci i rodokmen. Musím se přiznat, že jsem občas zabrousila na stránku abych se lépe orientovala. Jinak přečteno za 2 dny a těším se na V.díl.

24.07.2017

Kočár do neznámaKočár do neznámaH. M. Körnerová (pseudonym)

Moc hezká knika, přečetla jsem jí za odpoledne... a hned zítra vyhledám další.

29.08.2016

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Film jsem zatím neviděla a asi ani nechci vidět. Námět příběhu dává opravdu hodně podnětů k přemýšlení. Hezky, čtivě napsané.

08.02.2018

Příběh jednoho manželstvíPříběh jednoho manželstvíPearl S. Buck

Nádherná kniha, nečekala jsem tak silný zážitek (recenze nebyla tak vstřícná jako u jiných děl Pearl S.Buckové). Ano souhlasím, že nerovný svazek málokdy funguje, ale pokud do něj vstupují lidé s opravdovou láskou a vědomím, že něco získají ale také hodně ztratí, pak proč né. Určitě doporučuji !

14.04.2018

LékařiLékařiHenry Denker

Perfektní kniha. Poutavé, napínavé a zajímavé od začátku do konce. Za den přečteno, nedalo se odtrhnout. Těším se na další knihy H.Denkera, které jsem si nasyslila.

24.05.2019

Já a onJá a onTáňa Keleová-Vasilková

Hezky napsané, čtivé a reálné, jako všechny knížky mé oblíbené autorky.

11.03.2017

Přítulný ZajíčekPřítulný ZajíčekMagda Váňová

Kniha se mi líbila. Nejprve jsem byla překvapená, že je složena z povídek, ale protože hezky navazovaly, měla jsem jí přečtenou v cuku letu. Doporučuji !

10.05.2017

Sestra a sestřičkaSestra a sestřičkaMagda Váňová

Další knika od paní Váňové přečtená jedním dechem. Myslím, že jedna z těch nejlepších.

21.05.2017

Štěstí Aloise PeinaŠtěstí Aloise PeinaMagda Váňová

Hezké počteníčko. Kniha se mi, jako všechny od paní Váňové, moc líbila.

03.06.2017

Pán hor 3Pán hor 3H. M. Körnerová (pseudonym)

Moc hezky napsané III.pokračování. Opět jsem se nedokázala odtrhnout, a už se moc těším na další díly.

15.07.2017

Pán hor 5Pán hor 5H. M. Körnerová (pseudonym)

...ano ze začátku to nešlo tak rychle, trochu jsem plavala v rodokmenu a zjišťovala kdo je čí potomek, ale pak jsem se zase našla a s chutí dočetla i tento kouzelný díl. Bohužel nevím, jestli se mi podaří sehnat i VI. protože v knihovně jsem zatím o ní neslyšela.

02.08.2017

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeLuca Di Fulvio

Kniha se mi líbila - začátek se trochu táhl ale pak měl děj spád a opravdu se špatně odkládala.
Hrozná doba, jsem ráda, že jsem jí nezažila.

29.03.2019

Tajný deník čínské císařovnyTajný deník čínské císařovnyJohan Fabricius

Jako první jsem četla knihu "Císařovna Orchidej" a byla jsem max. okouzlena. (Kniha popisuje krásy Zakázaného města, život v něm, asijskou kulturu a končí smrtí císaře. Po čase se mi dostala do rukou tato kniha a zpracování holandského autora se mi velice líbilo. Možná i trochu víc, neboť v ní poutavě a podrobně popisuje politickou situaci Čínské říše a vpádu západního světa a život a myšlenky císařovny až do její smrti. Chyběly mi jen konkrétní datumy a letopočty pro lepší orientaci v čase. Čínské dějiny a (asijské obecně) mě velmi přitahují, takže se určitě ještě k oběma knihám vrátím.

15.05.2019

Od jehly k mašinkámOd jehly k mašinkámJan Čarek

Miluju, miluju, miluju..... nejkrásnější, nejmilovanější a nejlepší kniha mého dětství. Kdybyste mě o půlnoci vzbudili...jako když bičem mrská... umím všechny básničky zpaměti.

07.06.2019

Dívka bez minulostiDívka bez minulostiRadka Zadinová

Zhltla jsem jí za den...co dodat? Snad jen, že jsem našla další úžasnou spisovatelku a díky Databáziknih i perfektní seznam dalších titulů.

27.02.2017

Čas zázrakůČas zázrakůRadka Zadinová

Kniha se mi líbila. Jen náhodou jsem nejprve přečetla první díl a tak bylo příjemné zjistit, že existuje pokračování. Příjemné počteníčko.....

04.03.2017

Motýlí časMotýlí časRadka Zadinová

Kniha se mi moc líbila, za odpoledne jsem jí měla přečtenou-nešlo se odtrhnout.

04.03.2017

Když ptáčka lapajíKdyž ptáčka lapajíMagda Váňová

Úžasné, čtivé, děj má spád a nedalo se odtrhnout. Kniha se mi moc líbila a těším se na další od této autorky.

20.03.2017

HerečkaHerečkaMagda Váňová

Tak opět přečteno jedním dechem. Moc hezky napsané.

04.06.2017

Nebýt sámNebýt sámMagda Váňová

Moc hezky napsané, zatím to nej... co jsem od spisovatelky četla a opět jedním dechem.

07.07.2017

Pán hor 2Pán hor 2H. M. Körnerová (pseudonym)

Kniha se mi moc líbila, četla jsem jí jedním dechem a úžasně si u ní odpočinula. Hned se vrhám na III. díl.

15.07.2017

Druhé jaro Mimi TulipanovéDruhé jaro Mimi TulipanovéSusanna Kubelka

Ano, také jsem v tomto věku a čtenářka přede mnou přesně popsala to, o čem jsem přemýšlela po dočtení poslední stránky.

11.03.2018

Hrdé srdceHrdé srdcePearl S. Buck

Další nádherná kniha přečtená jedním dechem. Jsem moc ráda, že jsem po létech, kdy jsem četla "Dobrou zemi", našla i díky "Databaziknih" další díla úžasné spisovatelky.

21.04.2018

SissiSissiBarbara Cartland

Kniha mě překvapila. Hezky, srozumitelně a poutavě napsané. Měla jsem obavy ale úplně mě pohltila. Jen ta jedubaba mi pila krev.

12.02.2019

To všecko vodnes čas ...To všecko vodnes čas ...Ivan Foustka

Moc hezké vyprávění o životě Waldemara a o těžkých začátcích jeho kariéry. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky. I pro mne to byl "Pan Zpěvák" a tuto knihu doporučuji všem, kdo ho měli a mají rádi !

26.10.2016

Útěk z tábora smrtiÚtěk z tábora smrtiErich Kulka

Výborná kniha, mnoho zajímavých informací, úžasné hrdinství a odvaha.Při čtení jsem si musela dělat pauzy, abych vstřebala všechnu tu hrůzu i tak jsem jí přečetla jedním dechem. Určitě doporučuji přečíst ....

03.11.2016

Konečně se rozhodniKonečně se rozhodniKatarína Gillerová

Moc hezky napsané. Pana manžela bych zabila z fleku a tu jeho povedenou rodinku bych si taky podala. Jen je fakt, že jsem chvílemi přemýšlela v kterém časovém úseku se nacházím.

28.02.2017