Dům pro mou lásku

Dům pro mou lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136709/bmid_dum-pro-mou-lasku-wPf-136709.jpg 4 69 16

Román zachycuje osudy několika generací jednoho kalifornského rodu od šedesátých let 19. století až do druhé světové války. Jeremiáš Thurston žije po odchodu své mladičké ženy Camille sám se svou dcerou Sabrinou, kterou postupně zasvěcuje do své práce, do správy dolů a vinic. Na její osmnácté narozeniny ji zavede do sanfrenciského domu, který kdysi postavil pro svou ženu. V té době však v San Francisku vypukne zemětřesení a Jeremiáš v domě umírá. Po otcově smrti se Sabrina rozhodne převzít správu rodinného majetku. Vydá se na dlouhou, nelehkou cestu. Ostatně nebude mít snadný život ani jako žena, ani později jako matka.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Thurston House , 1983

pegasek
05.10.2023 5 z 5

Velmi krásný příběh. Velmi mě upoutalo jak na sebe navazoval rodovy děj

Tylinka
23.06.2022

Moc hezký román, takové čtu moc ráda.

Ála1968
05.06.2022 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu super.Moc se mi to líbilo

knihovniceS
18.06.2021 5 z 5

Thurstonův dům
Dočetla jsem příběh plný emocí, lásky, nenávisti i zrady, ale i píle, pracovitosti a svědomitosti.
Příběh jednoho rodu začíná v druhé polovině 19. století. V anotaci je stručně popsán příběh, ale odvíjející děj na stránkách románu nás nenechá chvíli v klidu. Musíte číst dál a dál, abyste ukojili zvědavost, jak to bude dál. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

klarkys
22.02.2021 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla když mi bylo asi 15 let. Tenkrát se mi strašně líbila, během let jsem si na ni vzpomněla snad stokrát. Po letech jsem se k ní vrátila a stále je pro mě jednou z nejzajímavějších.
Nejvíc mě zaujala linie s Jeremiášem a Thurstonův dům, který utváří celý příběh a propojuje osudy několika generací.

georginaa
20.09.2020 5 z 5

Steelová má nezaměnitelný rukopis. V každém příběhu se musí člověk vyrovnat se ztrátou bližního svého. Truchlit a postavit se znova na vlastní nohy a žít dál. V závěru vždy přijde nečekaná nebo i čekaná láska. Příběhy jsou smutné , ale zároveň dávají naději.

zimolka
09.05.2019 5 z 5

Krásný román,takové oddechové čtení.

MinaHawke
03.12.2018 4 z 5

Příběh je hezký, romantický. Je to taková ta kniha, u které si člověk odpočine. Takové mám ráda.

radus
23.08.2018 5 z 5

Knížku jsem si přečetla znovu cca po dvaceti letech a i když teď v červenou knihovnu příliš nevyhledávám, tak musím přiznat, že se mi knížka líbila i dnes. První část o Jeremiášovi je ale pro mě mnohem zajímavější než části další.

vlkcz
30.07.2017 2 z 5

Ze začátku zajímavé, i když nikterak strhující, postupem času poněkud upadající.
První část pokrývá zhruba tři roky života Jeremiáše Thurstona s retrospektivními úseky do jeho předešlého života. Pak následuje zhruba desetiletá odmlka a druhá část je už zaměřená na Jeremiášovu dceru Sabrinu a její věk 13 - 28 let. Toto časové období je ale pokrýváno už jen epizodicky, kdy se tři roky vejdou na stránku a následuje nějaká zajímavější epizoda. Třetí část už je dějově nekonzistentní a příliš "červenoknihovní".

martiline
29.11.2016 5 z 5

Skvělý příběh ... skvělá kniha.

zegi
19.10.2015 5 z 5

výborná kniha

Rup
17.09.2013 2 z 5

Asi zatím nejlepší co jsem od ní četl.

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Krásně psaný román,plný lásky.

Katk
07.07.2012 5 z 5

Bravo, bravo, bravo! Ta patří k mým nejoblíbenějším od této autorky.

walabie
30.11.-0001

Původně tato kniha vyšla pod názvem: Dům pro mou lásku

Danielle Steel
americká, 1947
1998  86%Prsten
1994  76%Nevýslovná láska
1997  75%Cizí žena
2007  77%Duch
1998  82%Palomino

Kniha Dům pro mou lásku je v