twigxi twigxi komentáře u knih

Můra Můra Katja Kettu

Poslouchala jsem jako audioknihu na ceste autem do Yellowstonskeho narodniho parku. Letni priroda byla v kontrastu se zimni krajinou v knize, pohodova cesta v kontrastu se syrovosti pribehu. Bavilo me to. A prednes pani Gajdosikove byl opravdu mimoradny. Neoposlouchany hlas a tak trochu zvlastni prednes mi ucaroval. Zadny interpret by k takovemu pribehu nemohl sedet lepe.

25.03.2021 5 z 5

Ku-ku! Jen po mně vztáhněte ruku. Ku-ku! Jen po mně vztáhněte ruku. Josef Lada

Krasne leporelo ktere jsem mela jako mala a pak ho cetla i male sestricce.
Nadherne ilustrace pana Lady a klasicke, ceske rikanky - to je opravdu pohadkova kombinace.

15.03.2021 5 z 5

Patálie v Panonii Patálie v Panonii Achille Gregor

Prijemna, vesela cesta do Madarska. Hodi se zvlast ted, kdyz se cestovat neda. Mila knizka.

29.04.2020 4 z 5

Malá kniha židovské moudrosti Malá kniha židovské moudrosti Martin Horan

Precteno v ramci ctenarske vyzvy. Prijemna kniha.

14.12.2019 3 z 5

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Krasna kniha. Mam rada pribehy ze zivota a tento je zajimavy a velice poutave napsany. Navic se mi autorka zda jako velice prijemna a sympaticka zena. Celou dobu jsem ji fandila. Moc rada bych si precetla i prvni dil, ktery ted neni bohuzel k sehnani.

12.12.2019 5 z 5

Svítání na západě Svítání na západě Otokar Březina (p)

Knuhu jsem si vybrala do ctenarske vyzvy a vyzva to opravdu byla!

Predem se priznavam, ze poezii nerozumim a bezne ji nevzhledavam. Aby mi kniha nezustala jako jedina neohodnocena, davam ji prumerne 3 hvezdy.

Mam sve oblibence, ke kterym se rada vracim, ale bohuzel pana Brezinu mezi ne nezaradim. Pro me zatim zustava nepochopen.

12.06.2019 3 z 5

Jsi divný - část II Jsi divný - část II Oliver Heyn

Ještě horší než první díl. Ještě více nelogické chování postav. Přemýšlím, jestli to snad celé nemělo být bráno jako parodie. Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně, zvlášť když si to hraje na příběh "podle skutečné události".
Sloužilo mi to už jen na trénování v rychločtení a do čtenářské výzvy.

19.01.2019 odpad!

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Sice předvídatelné, ale bavilo mě to. Mám ráda knížky s tématem opuštěných, tajemných míst.

11.10.2018 4 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Nechutnost ala Lidska stonozka nebo Srbski film. Pokud mate takove veci radi, budete nadsenim skakat do nebe. Me nalakala kritika na Instagramu. Mam rada kontroverzni knihy, takze jsem si ji nemohla nechat ujit, tady jsem ale slapla uplne vedle.
Brutalita a bezucelne nasili, nic vic v tom neni. Ty pribehy nemaji zadnou poradnou pointu, neni to uveritelne. Je to proste ploche. Prijde mi, ze si jen autorka potrebuje vypsat sve deviantni sexualni fantazie. Nevim co na tom hodnotit kladne a proc neco takoveho vubec cist. Ztrata casu. A o autorce si myslim svoje.

20.06.2024 odpad!

Plecháček Plecháček Vojtěch Steklač

Cetla jsem uz jako mala a moc se mi libila. Doporucuji. Jen tam bylo nekdy az moc encyklopedickych pasazi, ktere bych klidne vynechala.

23.09.2023 4 z 5

Dvořiště Dvořiště Ondřej Horák

Nic moc, vzpominam si, ze jsem ji precetla rychle, ale pomalu uz ani nevim o cem kniha byla.

07.04.2022 2 z 5

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Prekombinovane.

13.11.2021 1 z 5

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

Prijde mi, ze tohle je lepsi jako blog na webu. V knizni podobe to nemelo ten spravny spad, aby si kniha udrzela moji pozornost. Sto lidi, sto chuti, ja se bohuzel nudila.

10.08.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Jsem rada, ze jsem ji po par strankach odlozila a precetla si vcas tady v komentarich, ze je to (spatna) vykradacka Aghatinych 10ti malych cernousku! Ja je totiz jeste necetla, takze si radeji dam original.

03.07.2021

Iveto, sbohem... Iveto, sbohem... Zlata Golda Dvořáková

Precteno do Ctenarske vyzvy. Souhlasim s komentari, ze je to bulvar. Na druhou stranu si nemyslim, ze by si pani Golda cokoliv vymyslela a dozvidame se tak jaka byla Ivetina druha tvar, kdyz ji zrovna nesnimaly kamery. Jaka byla, nakonec nepise jen Golda, ale vyplyva to z rozhovoru dalsich jejich byvalych spolupracovniku a na konci kariery uz ji neumyslne odkryva i sama Iveta.
Nechci ale a neni ani spravne na nekoho hazet spinu. Rada bych tento komentar zakoncila pozitivne. Iveta mela opravdu krasny hlas. Je pro me spojena s detstvim, protoze jsem si casto jako mala poustela jeji LP s pisnickami pro deti. Nezapomenutelna je pro me ale hlavne jako nadherna Olivie ve Svatbe upiru.
Iveto, sbohem...

11.05.2021 3 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Zklamani. Predchozi dil me docela zaujal, ale toto byla jen nastavovana kase. Nezasmala jsem se ani jednou, spis mi kniha pripadala trapna. Dalsi dil uz si nekoupim.

21.02.2021 2 z 5

Příběh lidské vlhkosti Příběh lidské vlhkosti Martin Strnad

Hrozny nesmysl. Asi to mel byt humor. Proc je to ale zarazeno jako literatura naucna?

30.04.2020 odpad!

Květomluva aneb Řekni to květinou Květomluva aneb Řekni to květinou Josef Klempera

Aneb rekni mi jakou kvetinu mas rad a ja ti reknu jaky jsi. Ztrata casu.

13.12.2019 1 z 5

Sem cejtila les Sem cejtila les Kateřina Kováčová

Poezii prilis nectu a nepokladam se za znalce. Ale tato kniha byla velice prijemna. Doporucuji.

13.12.2019 3 z 5

Obraz Martina Blaskowitze Obraz Martina Blaskowitze Ladislav Fuks

Nevim co napsat. Nerada takto negativne hodnotim prave tohoto autora, protoze mam od nej hned nekolik oblibenych knih. Tahle se ale hrozne vlekla, pribeh me nebavil. Cekala jsem velke finale, ale tentokrat jsem byla zklamana.

12.12.2019 2 z 5