Turquoise Turquoise komentáře u knih

Princ Princ Devney Perry

Velmi podařený díl. Konečně nějaký princ, ze kterého jsem byla hotová. :) Celé jsem to zhltla jako malinu a nedokázala se odtrhnout. U finální akce jsem byla pěkně napjatá a z TT prostě nemám dobrý pocit.

Líbí se mi, jak autorka vždy nějak shrne, co se událo v minulých dílech. A úplně miluju, že se tam ty postavy objevují pořád dokola, protože se jen těžko loučím s někým, koho jsem si oblíbila.

12.05.2024 4 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Tohle byla asi moje první kniha, kde byl hlavní hrdina hollywoodský herec. Nikdy mě tohle prostředí nelákalo, ale byla jsem příjemně překvapená. Shaw byl prostě fajn kluk, který se rád smál, což byla oproti minulému hrdinovi milá změna. Třetí díl mi nepřišel úplně tak temný. Tuším ale, že ten čtvrtý by mohl být zase trochu zašedlejší. Hurá na něj. :)

09.05.2024 4 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Další díl, který jsem zhltla na jeden nádech. Za mě byl o dost smutnější než první, vypotřebovala jsem tak půl krabice kapesníků. K některým knihám by je měli dávat jako bonus zdarma. :)
Bylo mi hodně líto Dravena, musím se přiznat, že jsem si ho oblíbila. Je ale pravda, že těm špatným událostem, které se mu staly, šel tak nějak naproti.
Vzrušení z návnady na další díl ve mně bude týden klíčit do dalšího víkendu, kdy se zase ponořím do této skvělé série plné motorek a krásného městečka v Montaně.

05.05.2024 4 z 5

Král Král Devney Perry

Konečně jsem našla zase sérii, která mě hodně chytla.
Napětí, zápletka, boj i vášeň mezi hrdiny mě velmi bavili. Příběh plný bolesti, ale ocukrovaný těmi správnými postavami.

05.05.2024 4 z 5

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Nejlepší díl ze série, kterou jsem si však zamilovala úplně celou. Těšila jsem se na poslední díl právem, kniha mě nezklamala a nebyla stránka, na které bych se nudila. Miluju to!
Jsem velmi vděčná za překlad a teď můžu jen potají doufat a modlit se, aby nám byla dopřána i další série od Any, protože co ten Dante a Vivian jako...? :)

01.04.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Na to jak jsem se na tuhle knihu těšila, tak mě dost zklamala.
Kniha se měla jmenovat spíš Nelítostná dračice. Hlavní hrdinka v podobě této ďáblice mi vůbec nesedla. V první kapitole chování čtrnáctileté puberťačky, přitom ale věděla o jiných mocných lidech z města, studovala a nevěděla co, v celé knize měla snad jen 3x nějaké slušnější šaty (jedny z toho byly svatební) jinak chodila jen v kraťasech a tričku (čekala jsem vyšňořenou mafiánskou dceru - moje chyba), zabíjela bez mrknutí oka a to její uvědomění si, že je do Calluma zamilovaná... no to jsem se musela smát. Vůbec jsem jí to nevěřila. Já jsem u ní asi čekala nějakou romantickou ženskou část, na kterou jsem vůbec nenarazila.

To spíš Callum mi připadal zajímavější a v tom vztahu na mě působil tak, že právě on bude ta něžnější půlka. Ale pozor, rozhodně taky nebyl žádné ořezávátko.

Romantiky jsem tam moc nenašla a humor... no dost mě rozesmálo, když Callum prohlásil: "Jestli mě Aida naštve, strčím jí hlavu do svěcené vody a zjistím, jestli z ní vyšlehnou plameny."
Jsem si stoprocentně jistá, že by ty plameny vyšlehly a pohltily celý kostel.
Když to sečtu, děj mi připadal hodně uspěchaný, asi mi tam mezi tím vším ještě něco chybělo... Určitě bych chtěla ale dát šanci ještě dalšímu dílu s Nessou, snad bude lepší.

30.11.2023 2 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Druhá kniha z pohledu Christiana se mi líbila. Bylo to oddechové a rychlé čtení, také proto, že už jsem věděla o co tam jde. Jedinná novinka co jsem se tam dozvěděla byl příběh Leily, lépe jsem jí díky tomu porozumněla. Už když jsem měla knihu v ruce, tak jsem věděla, že se nejvíce těším na scénu na konci knihy - rozhovor mezi Christianem a Grace po Elenině "útoku". To byla pro mě nejlepší část z celé knihy. Také se mi líbily Christianovy vzpomínky na chvíle s dědečkem. Už se těším na závěrečný díl.

04.11.2018 3 z 5

Vytoužený Vytoužený Julie Kenner

Tohle byla moje první kniha od Julie a musím se přiznat, že nějak odvařená z ní nejsem. Já nevím, mně ten děj připadal takový hrr vzhledem k okolnostem. Celé roky si myslela na Evana, kluci ji brali jako mladší sestru, ale přitom o nich nic moc nevěděla? Neměla na ně ani telefonní čísla a přitom ji tak ochraňovali....? Dívné. A pak se najednou všechno semlelo během pár dnů? Navíc, tohle bylo asi poprvé, co mi vadily některé vulgárnější výrazy. Nějak mi to tam nepasovalo.
Naštěstí ke konci už mě to docela chytlo, já prostě padouchy miluju a padělání uměleckého díla byla pro mě třešnička na dortu.
Jako pozitivum vnímám fakt, že knihu jsem přečetla během pár hodin a nebyl to ten případ, když jsem knihu odložila a každý večer se ni v posteli dívala a říkala si, sakra už to dočti.
Mno, hurá na druhý díl, snad mě uspokojí víc.

07.07.2016 2 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Poslední díl jsem začala číst koncem prosince a za nic na světě jsem se nemohla dokopat ji dočíst. První čtvrtina mě pekelně nudila a rozjelo se to až kolem poloviny.
Co se týče zakončení série, nebyla jsem vůbec zklamaná, každý dostal to, co si zasloužil. Díky Eddiemu a Adovi jsem jako na jehličkách, jestli náhodou J. nenapíše i něco o Lassiterovi. Ten by si taky zasloužil knihu, za to, jak je úžasný v sérii o Bratrstvu.
Celkově bych sérii ohodnotila 3/5 - začátek fajn, konec pokulhával. První tři díly byly super, čtvrtý se ještě dal, ale pětka a šestka.... jsem docela ráda, že je to za mnou. I přesto ale J. R. Ward zůstává jednou z mých TOP spisovatelek.

27.02.2016 2 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Při čtení tohoto dílu jsem se opět ani na chvilku nenudila. Vůbec mi nevadilo, že se knihou proplétalo několik příběhů. Opět mi tekly slzy radosti - a to je přesně to, co na Bratrstvu miluju! Moc dobře vím, proč je tahle série moje nejoblíbenější.
Těším se na pokračování Trez - Selena a modlím se, aby to nebyl konec mezi Marisol a Assailem. Taky jsem zvědavá, co bude dál s Laylou a Xcorem. No a iAm je můj nový drahoušek. :)

01.04.2015 5 z 5

Slavnost bláznů Slavnost bláznů Rachel Caine (p)

Tento díl je pro mě velké zklamání. Od půlky knihy jsem měla zatnuté zuby a modlila se, aby už byl konec. Mezi Claire a Shanem to asi bude vždycky platonická láska a pořádného vyznání se jen tak brzo nedočkáme. Čím dál tím víc "trapných" zápletek, všichni jsou zlí, na pochybách, každý si tam dělá co chce, aniž by o tom řekl jiným a nejvíc mi začíná vadit Claire. Jednou ze sebe dělá velkou hrdinku, která sežrala všechnu moudrost světa a podruhé je to vyděšená malá holčička. Mimo to, taky chci rodiče, kteří, kromě toho, že se přistěhují do jiného domu v upířím městě, nepodniknou vůbec nic, aby dostali svou dceru ze spárů tak temného místa! Navíc mi pořád vrtá v hlavě, jak může být Sam jen o něco starší než Michael a přitom být jeho dědeček? What?!? Uniklo mi něco? Protože první díl jsem četla asi třikrát...
Nejlepší byl první a třetí díl, tento byl snad ještě horší, než druhý...
Reálně uvažuju o tom, že další díl série si už nekoupím, mám z toho smíšené pocity.

01.01.2015 1 z 5

Půlnoční ulička Půlnoční ulička Rachel Caine (p)

Třetí díl byl rozhodně lepší než druhý, který mě moc nebavil. Jako oddychovka je to fajn čtení, je mi ale jasné, že kdybych v tom bádala hlouběji, tak se mi to líbit nebude. Zaráží mě třeba to, že ty vraždy tam berou tak samozřejmě.

03.01.2014 3 z 5

Ples mrtvých dívek Ples mrtvých dívek Rachel Caine (p)

První díl byl rozhodně lepší. Tohle bylo takové zdlouhavé, chybělo mi nějaké vyostření. Konec opět dobře navádí na další díl, i když je trochu "veselejší" než ten z prvního dílu.

03.05.2013 1 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Přesně tak. Na to jsem se těšila nejvíc. Knihu jsem si koupila k vánocům a mezitím jsem se na netu dočetla, že ty pasáže tam nejsou. Aby to bylo na pět hvězdiček, muselo by tam být i to zbývající. Český překlad těžce zklamal... nechápu proč to tam není.

05.09.2012 4 z 5

Prokletý dům Prokletý dům Rachel Caine (p)

Počítala jsem s tím, že mě tato kniha nebude bavit. Byla jsem ale mile překvapená a do děje jsem se zakousla natolik, že jsem knihu přelouskala během jednoho dne. Několikrát jsem si musela připomínat, že Claire je jen 16, protože občas jsem na to úplně zapomínala. Líbily se mi vtipné scénky. Jediné, co se mi zdálo dost přetažené za vlasy, byla ta šikana, která zaváděla až o smrt. Kdyby byla Monika lady vampire, tak bych to pochopila, ale takto...
Český obal moc krásný a překlad je taky v pohodě. Akorát si musím počkat na další díl, protože tohle má takový divný konec...

10.01.2012 3 z 5