tom8157 tom8157 komentáře u knih

IMucha IMucha neznámý - neuveden

Chudák Mucha se asi v hrobě převrací...

14.01.2022

Princ Philip, jak ho neznáte Princ Philip, jak ho neznáte Ingrid Seward

Ingrid Seward se jako autorka královských životopisů skutečně osvědčila. Z jejích knih je naprosto zřejmé, že královskou rodinu dlouhodobě a důkladně sleduje a své znalosti nečerpá jen z wikipedie a bulvárních plátků, jak je dnes časté. Autorka poutavě mapuje život i osobnost Vévody z Edinburghu a naprosto objektivně popisuje nejen jeho přednosti, ale také záporné stránky a skandály spojené s jeho osobou. Ke všem tvrzením předkládá důkazy "pro" i "proti", takže je zcela na čtenáři, čemu bude věřit a jaký názor si na Jeho královskou výsost udělá. Přestože kniha vyšla ještě za princova života, autorka ji zakončila plánovanou podobou jeho pohřbu, což knihu dělá stále aktuální.

29.06.2021 5 z 5

Vaše Dana Medřická Vaše Dana Medřická Václav Vydra

Ztřeštěná Erži Orbánová, ,,taková normální" maminka Hanáková i Marie Dočkalová - Julie na konci listopadu. Dana Medřická byla paní herečka s velkým H.
Chce-li se čtenář dozvědět fakta z hereččina života, tato kniha jistě nebude tím pravým. Prostřednictvím jejích nejbližších, kolegů, obdivovatelů i vzpomínek Dany Medřické samotné na ni však máme možnost nahlédnout nejen jako na vynikající herečku, ale také jako na výjimečnou ženu, manželku a matku.
Závěr knihy složený z útržků osobních dopisů sice působí dost chaoticky, je však silně emotivní. Jen některé narážky v těchto dopisech mohou být pro čtenáře nepříliš srozumitelné a zasloužily by si stručné vysvětlení poznámkami autorů.
I tak je Vaše Dana Medřická kniha, která rozhodně stojí za pozornost a na každé straně nás přesvědčuje o tom, že Dana Medřická vždy byla a je naše!

06.09.2020 5 z 5

Biografika: Marilyn Biografika: Marilyn kolektiv autorů

Velice zajímavá kniha jak obsahem, tak i svým zpracováním. Právě díky originální grafické úpravě se jedná o relaxační knihu, ke které si člověk nesedne a nečte od začátku do konce, ale vezme ji do ruky spíše tehdy, když má chuť si v něčem jen tak nezávazně zalistovat a něco zajímavého se dovědět.

02.08.2020 5 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Navazovat na královnu zločinu a nejprodávanější autorku všech dob je velice odvážný počin... Charlesi Osbornovi se ale vyplatil!
K dílu Agathy Christie přistupuje s citem a pochopením. Její styl se mu podařilo napodobit tak věrně, že román Černá káva působí, jako by ho Agatha Christie sama napsala.

03.01.2020 5 z 5

Moja, Tatu a tiplíci: Gorilí pohádky Moja, Tatu a tiplíci: Gorilí pohádky Miroslav Bobek

Gorilí pohádky jsou krátké, ale velmi čtivé a originální příběhy ze života pražských goril, které zabaví děti i dospělé.
Namísto ilustrací text doplňují krásné fotografie gorilí rodiny i dalších afrických zvířat, užitečnou vychytávkou je fonetický přepis gorilích jmen.
Kniha je vodná jako čtení na dobrou noc, ale i jako první čtení pro malé školáky nebo pro dospěláky, kteří hledají odpočinkové čtení k odpolední kávě.

08.07.2022 5 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Královna Alžběta II. je bezesporu velmi fascinující osobnost, která se do historie zapsala velkými písmeny. Tvoří poslední pojítko mezi starou dobrou Anglií a současností.
Kniha Alžběta II. : Život moderní panovnice od americké novinářky Sally Bedell Smith je snad nejucelenější biografií, jaká byla dosud Jejímu Veličenstvu věnována. Popisuje všechny významné události od jejího narození roku 1926 přes nečekaný nástup na trůn v roce 1952 až do svatby následníka trůnu prince Williama roku 2011 (kniha byla vydána v roce 2012). Věnuje se i královninu soukromí a nastiňuje také, jak se Británie i britská monarchie změní po její smrti.
Přestože o královské rodině toho bylo napsáno již mnoho, autorka je ve svém díle skutečně důkladná, a tak si na své přijde i pravidelný čtenář královských životopisů. Jediné, co lze vytknout je místy neskrývaný obdiv, jaký autorka ke královně chová a kniha tak místy působí neobjektivně. Celkový dojem z četby pak českému čtenáři kazí překlad, který byl proveden skutečně necitlivě.
I přes tyto nedostatky je však publikace Alžběta II. : Život moderní panovnice pozoruhodnou knihou o pozoruhodné ženě, která by neměla chybět v knihovně žádného monarchisty.

05.09.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Kniha mě vůbec nezaujala tolik, jak jsem čekal (i když možná je to tím, že jsem ji četl v období osobní krize :| ) Přesto byl závěr zajímavý a do jisté míry i nečekaný, proto nakonec dávám tři hvězdičky.

22.11.2020 3 z 5

Velký příběh Velké pardubické Velký příběh Velké pardubické Tereza Marianová

Tak tohle je pecka! Dlouho mi chyběla kniha, která by takto uceleně a čtivou formou nabízela příběh nejtěžšího a nejslavnějšího dostihu Evropy - historie, překážky, slavná vítězství i neslavné pády.
Kniha je primárně určena dětem, ale dle mého názoru ji ocení každý milovník koní a dostihů, bez ohledu na věk. A to, že kniha je kompletně ilustrovaná vlastně ani není na škodu.
(Jediné co bych vytknul, je poměrně dost překlepů :) )

16.10.2020 5 z 5

Královská revoluce: Kate a Meghan Královská revoluce: Kate a Meghan Anastázie Harris

Bulvární brak...

05.02.2020 2 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Krásné ilustrace ale v příběhu i způsobu vyprávění se najdou mezery...

05.06.2020 2 z 5

Lední medvídku, znáš cestu? Lední medvídku, znáš cestu? Hans de Beer

Milý příběh pro malé děti, které mají rády zvířátka a dobrodružství. Hlavním plusem knihy jsou samozřejmě krásné ilustrace.

31.12.2019 5 z 5