Tizoun Tizoun komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Jsem sedmnáctiletý taekwondista a když jsem to četl, rozbulel jsem se jako malý kluk. Anna mi byla vždycky velmi blízká; svou touhou po vzdělání, svou diferenciací od zbytku rodiny a místní společnosti, svým citovým životem. Je to překrásná mapa duše nádherné dívky, která nebyla árijské rase dost dobrá. R.I.P. Anne, stala jsi se tak dobrou spisovatelkou, o jaké se Ti ani nesnilo. Protože jsi do psaní dala celou Annu Frankovou.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

:D:D:D:D:D:D:D:D:D Proč se tak směju? Napadlo mě tak, jaké by to asi bylo, kdyby se k Třem mužům ve člunu nalodil Saturnin :D Inu, pouze člověk, který vyrůstal v televizním bombardování Batmanem, Supermanem a různým jiným -manem, dokáže ocenit takové citlivé a veselé zobrazení hrdiny. Čověče, jestli jsi tohle ještě nečetl, jeď prvním spojem do knihovny, ne, do knihkupectví a čti!

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Když se řekne "alegorie", vybaví se mi jako první toto skvostné dílo české literatury. Koho zaujala Orwellova Farma zvířat či Exuperyho Malý princ a kdo se nebojí přechodníků a složitých souvětí, tomu tuto odysseu lidskou společností a lidskou myslí doporučuji.

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Dílo, které ve mně probudilo nezkrotný zájem o filozofii, poněvadž je to nejen učebnice filozofie, ale také samo obsahuje velkou myšlenku a mnoho mezi řádky skrytých nápadů k zamyšlení. Na konci už možná trochu autorovi docházel dech, ale jinak se jedná o skvěle zpracovaný příběh v netypickém severském prostředí. Doporučuji.

23.01.2011 5 z 5

Jen dva mně známí prozaičtí autoři mají schopnost naprosto věrně vybarvit ono těžko popsatelné historické prostředí, ve kterém se děj odehrává: Eduard Štorch a Mika Toimi Waltari. Jen dvě mně známé knihy dokážou upoutat mou pozornost po celých 800 stran bez ultra velkých zvratů a napínavých situací: Bible a Egypťan Sinuhet. Akorát že Osamělý k tomu nepotřeboval nadlidské schopnosti :P

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

To je prostě tak... tak... heršvec, lidi, já si to musím jít znova přečíst :D To nemělo chybu...