ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Ten, který se vrací Ten, který se vrací Andy Andrews

Kniha hodně pojednává o úspěšném životě a také o výchově dětí. V mnohém jsem s autorem silně nesouhlasila, hlavně co se týče té výchovy. I tak mě kniha opět obohatila, poučila a inspirovala a ukázala mi, že někdy opravdu stačí jen trocha perspektivy.

21.06.2016 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Nocte je takové to jednorázové čtení. Poprvé vám to vezme dech, podruhé už není důvod to číst. Celý příběh slabý průměr, konec to zachránil. Ani jednu postavu jsem si nedokázala oblíbit, naopak Calla mi přišla spíše protivná a z Dareovy dokonalosti mi bylo zle.
Kniha poputuje dál, vracet se k ní už nebudu, ale za přečtení stojí.

09.06.2016 1 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně skvělé jako předchozí díl, ovšem některé pasáže mi přišly naprosto zbytečné. I tak jsem se ale ani na chvíli nenudila. Od filmu lehce odlišné, ale to jsem brala spíše jako přínos.

08.06.2016 5 z 5

Svědectví o zármutku Svědectví o zármutku C. S. Lewis (p)

"Je racionální věřit ve zlého Boha? Ve vesmírného sadistu, potměšilého imbecila?"

Do té knihy jsem se zamilovala. Lewis mne tímto zas a znova o sobě přesvědčil, jak velký a hluboký je to člověk. Krásné, i když velmi smutné myšlenky.

23.05.2016 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tuto knížku mi dala mamka, byla to její oblíbená z dětství. Pak jsem se sama pokoušela napsat pár příběhů z prostředí dětského domova, protože mne to tenkrát opravdu zaujalo. Snad se k ní ještě někdy po letech dostanu.

Zuzanka u kolotočů Zuzanka u kolotočů Joëlle Barnabé-Dauvister

Tento díl Zuzanky jsem měla ze všech nejradši.

Zuzanka u kolotočů Zuzanka u kolotočů Joëlle Barnabé-Dauvister

Tento díl Zuzanky jsem měla ze všech nejraději.

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Jan Machač

Milovala jsem Zuzanku. Co chvíli jsem běhávala do knihovny pro další knížku.

Martinka se stěhuje Martinka se stěhuje Gilbert Delahaye

Jedna z nejmilejších knížek mého dětství. Naprosto jsem zbožňovala hlavně nádherné ilustrace. Spolu se Zuzankou a Heidi byla Martinka má nejlepší knižní kamarádka.

22.05.2016 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Čtení se mi líbilo hodně, ale pamatuji si na jeden obrázek, který mne dost děsil. Proto jsem si knížku nikdy nepřečetla celou :)

Ze života rodiny Horáčkovy Ze života rodiny Horáčkovy Marie Kšajtová

Tahle knížka mě vždycky hrozně moc bavila, ráda jsem si třeba jen tak prohlížela krásné ilustrace a obrázky nebo si jen četla některé části příběhu. Bylo to milé. Mile veselé a vtipné. O malé Aničce, která svou výškou trápila své rodiče. Za pomocí kouzelného skřítka je proto nechala zmenšit, aby jim pak připadala sama vyšší. No, moc to nedopadlo. Příběh byl vážně vtipný a určitě potěší každé dítě i jeho rodiče.

22.05.2016 5 z 5

Další kniha, kterou do ruky potřetí asi nevezmu. Pravděpodobně poputuje dál.

22.05.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha je čitelná a dokonce občas i příjemná. Mám toho spoustu co vytknout, ale to už jsem zde jednou psala. Na druhé přečtení ovšem slabší, víckrát už číst nebudu.

22.05.2016 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Přečteno podruhé a musím říct, že s touto knihou se nebojím jít k maturitě :) Krásná obsahově a ne složitá na rozbor.

22.05.2016 4 z 5

Staletí kolem nás Staletí kolem nás Jaroslav Herout

Opět pro hlubší studium ale vyžaduje více času. A určitě to není kniha na jedno přečtení :)

Mulan Mulan Walt Disney

Mulan byla asi má nejméně oblíbená pohádka od Disneyho, přesto jsem ji ale měla ráda.

O Malém vlkovi O Malém vlkovi Walt Disney

Jeden z mých nejmilejších příběhů od Disneyho.

Hledá se Nemo Hledá se Nemo Walt Disney

Nema miluju. Hrozně se těším na filmové zpracování Hledá se Dory!

U nás na farmě U nás na farmě Walt Disney

U této jsem vždy strávila pěkných pár chvil smíchu. Přišla mi opravdu zábavná a příběh je vskutku zajímavý.

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Walt Disney

Opět jedna z pohádek, kterou mohu přečíst tisíc krát a nikdy mne neomrzí.