ThrillerLove ThrillerLove komentáře u knih

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Vůbec jsem nevěděla co mě čeká, ale jako wow a představovala si úplně něco jiného. Tohle je vyloženě pro silné žaludky. Vepřek mě tam místy dost štval. A konec knihy ... No to mi přišlo dost ujetě přehnané. Takové málo věrohodné. Jinak kniha fakt super ️
Závěr jsem teda nečekala ...

Byla jsem jednou po obědě tak po večeři. U slabších povah by se dalo říct, že ti může vyvolávat dočasné vegetariánství

30.11.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Na začátku mi trvalo, než jsem se v knize zorientovala. Mohlo tam byt vždycky, jaké postavě kapitola patří. Je vidět, že každá postava má svoje problémy z minulosti, které se odrážejí i v přítomnosti a to ne zrovna v malé míře. Hlavně jedna postava tam je extrémně divná .. a není jediná na Lucy je taky něco zvláštního.

A taky je divnej David ... Omg jak si vůbec někoho může někdo pustit takhle do domu. Matka je teda extra naivní...

Příběh byl napínavý líbilo se mi to. Akorát otevřený konec mě překvapil. No nakonec se není čemu divit, když je to první díl. Těším se na další.
Příběh byl podle mě dost skličující a silný na psychiku člověka.

A ještě jedna taková věc. Dům který, zdědila Serenity (Libby) bych na jejím místě prodala. Protože být s takovými lidmi, kteří už tam žili pod jednou střechou je dost o hubu. Navíc když je pořádně nezná. Nicméně je možný, že by ji něco provedli. Ale mám dojem, že by ji provedli něco tak, jako tak.

20.11.2021 4 z 5

Prodejce Prodejce Rob Hart

Tohle mě zaujalo už jen názvem samozřejmě i anotací. Druhá kniha kterou, jsem přečetla z vyprávění třech postav. Zakladatel mě místy štval.

No autor docela vystihl budoucnost, protože se obávám, že je docela možný, že něco podobného v budoucnu se nám nevyhne. Začátek je pomalejší, ale nijak extra mi to nevadilo.

Jsem zvědavá na film. Ale v tomto případě bude kniha nejspíše lepší.

Více i tomu nemám co říct, protože je všechno napsané v komentářích níže.

19.11.2021 4 z 5

Překvapivá fakta o zvířatech Překvapivá fakta o zvířatech Lucy Cooke

Velmi zajímavá kniha. Nejvíce mě zaujala kapitola o čápech . Přečetla jsem něco jiného než normálně čtu. A kniha mě bavila.
Čekala jsem, že kniha bude více odborně zpracovaná. Mýty z historie se mi tam moc nelíbily, ale během čtení jsem si na ně zvykla

Velký plus, že v knize nejsou hadi a pavouci. Tyto tvory nemusím, jsem ráda, že v knize nejsou

19.11.2021 4 z 5

Ostrov smrti Ostrov smrti Jan Cimický

Čekala jsem od autora trochu něco více. Místama takové důchodcovské čtení. Příběh ale jinak nebyl tak špatný. Takže jsem knihu nakonec dočetla. Začátek byl takový nic moc.
Vadilo mi dost oslovování celými jmény ‍️.
Další co, tak tam, kde mohly být otazníky byli tečky. A kde mohly být tečky byly vykřičníky.

Zaujaly mě obálky knih, ale vím téměř jistě, že od autora si další knihy neprečtu. Kdyby byl příběh zasazaný do jiné oblasti a příběh by byl trochu lépe zpracovaný bylo by to daleko lepší.

Tím, že si dal autor s knihou práci, tak tři hvězdičky s odřenýma ušima teda...

19.11.2021 3 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

(SPOILER) Tuto knihu jsem si nemohla nechat ujít. Vážně zajímavé čtení. Dostala jsem úplně jiný pohled na marketing obecně. Poslední scéna kde byla oběť vycpána jako husa mě naprosto dostal. Vážně se mi kniha strašně líbila. Těšila jsem se, co se dočtu dál. Překvapilo mě hlavně že útočníkem je žena. Nicméně v náhledu do minulosti jsem se malinko ztrácela.

Když jsem četla jednu část, kde byla zmíněná DEA a Mexiko něco mi to připomnělo. Zdá se, že autor se zajímá o Pabla Escobara .

Těším se, až si v budoucnu od tohoto autora přečtu něco dalšího.

17.11.2021 4 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Jedinou věc, kterou bych knize vytkla je ta, že je text moc nahuštěný. Chtělo by to občas nějaké větší mezery mezi odstavci. Hůře se mi to četlo, měla jsem tak dojem, že je to zbytečně zdálo zdlouhavé

Na závěr bych chtěla říct, že je to super kniha nejen o Osvětimi. Doporučuji přečíst každému, kdo ještě nečetl.

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Tato kniha byla taková nemastná neslaná, čekala jsem od autora teda daleko více, protože anotace mě zaujala .
Nicméně dávám plus vraždě. Tahle část byla super. Ale přečíst si knihu z prostředí o péči o seniorech bylo fajn.

Možná jsem udělala unáhlený závěr, ale co se právě Malin týče - dozvěděla jsem se o ní všechno "podstatný" v jedné knize. Vůbec mi postava Malin nesedla ... Kdyby se tam objevovala méně bylo by to lepší.

Nevěděla jsem, že je to série. Nicméně kniha se dá číst i jako samostatný díl.

17.11.2021 3 z 5

Sestry až za hrob Sestry až za hrob Caite Dolan-Leach

(SPOILER) Kniha se mi vážně dobře četla, navíc musím říct, že v některých částech jsem se poznala i já sama.
Byla jsem napnutá jak to vlastně skončí. Jestli svou smrt Zelda vážně předstírá či nikoliv. Zelda umí dobře manipulovat s lidmi ve svém okolí. Měla jsem nutkání u této knihy dát si po každé skleničku vína .

Nicméně kniha mě vážně bavila. Takový konec jsem úplně nečekala a věřila, že se na konec někde Zelda objeví. Ne každý příběh má šťastný konec a tahle kniha je toho jakýsi důkaz.

17.11.2021 4 z 5

Občas zabrousím i mezi romány, ale tohle mě nijak extra teda nezaujalo. Jako čekala jsem něco jiného. Že třeba postava, za kterou Sara přijede nezemře. Nicméně konec je mega předvídatelný. Ale celkově na mě kniha působila podivným dojmem. Jsou tam teda i čtivá místa.
Jinak autorka tam přidala LGBT tématiku přidala záměrně aby to čtené bylo. Tuto tématiku v knihách přímo nevyhledávám. Ale musím uznat, že v této knize bez této tématiky byla to byla větší nuda...

17.11.2021 3 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Hned na začátek mě zaujalo, že vyprávění je rozdělené na tři části, z pohledu všech členů domácnosti. Vážně skvěle vymyšlené. Kniha je čtivá.
Matka ví, co dělá, ale ta dcera to je taková "slepice". Nicméně na otce sem si udělala takový názor, že chudák neví co se děje. Ale je to s největší pravděpodobností daně tím, že je farář.
Nejvíce mě zaujal pohled dcery. Kniha je vážně super, ale na konci jsem byla trochu ztracená a nevěděla kdo vraždu provedl.Musela jsem si konec přečíst ještě jednou

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

(SPOILER) Koupila jsem knihu kvůli obálce ,ale zaujala mě i anotace. Moc romány sice nečtu, jenže tohle bylo super. Dokonce i smích byl. Je hrozně hezký jak je spojil všechny dohromady. To "kradení" bylo super ️️. Zajímalo by mě, zda autorka vycházela z vlastní zkušenosti .

S kočkami je prostě sranda pořád.

A co ostatní díly z této série ??? Budou i u nás?

16.11.2021 4 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

(SPOILER) Tohle se mi vážně líbilo. Vlastně ... Dalo by se říci, že se něco "podobného" ve světě už děje - tzv. GMO potravina. Super čtení i zvrat. Zaujalo mě, že někteří na tyto potraviny vůbec nereagují a neovlivní je to a oni je pak zavírají. Nooo tak ještě čekat na ten 2. díl.
Už je celkem na čase ️️

16.11.2021 4 z 5

Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Mark Bowden

No též jsem viděla seriál Narcos, ten byl super je jisté, že televize si to upravila jako to dělá vždycky, ale ... Čekala jsem nějakou pecku, kterou ještě nevím. Bohužel se tak úplně nestalo. Protože jsem se na tohle téma začala více zajímat. Možná kdybych neviděla seriál dala bych vyšší hodnocení této knize. Ještě by mohla vyjít v češtině kniha můj otec Escobar od jeho syna. A na to hnedka kniha jeho vdovy. To by mohlo být extra zajímavé

16.11.2021 3 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Musím uznat, že tohle mě teda dostalo. Silnější knihu jsem zatím nečetla. Tohle mě dost vzalo a ty pocity, které jsem měla přičtení byly i pro mě něco nového. Dokonce mě kniha i rozplakala. Kniha je úzká, čtivá. Zpověď je fakt šílená. Asi úplně nejlepší kniha tohoto žánru. Ocenila jsem fotogafie.

16.11.2021 5 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Nevím proč, ale na mě to působilo zvláštním dojmem a místy jsem se v tom ztrácela, ale jako špatný ti nebylo. Takovej střed. Nenadchne ani neurazí. Místy to bylo zajímavé. Ale nějak extra me kniha nenadchla

16.11.2021 3 z 5