therka therka komentáře u knih

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Na začátku knihy jsem uvažovala, že ji odložím, protože mě nevtáhla okamžitě, ale jsem velmi ráda, že jsem to neudělala a dala jsem jí šanci, protože se po pár desítkách stran děj rozjel a byla to JÍZDA! Dlouho se mi nestalo, abych na knihu musela neustále myslet i ve chvílích, kdy jsem ji musela odložit, a to se mi u tohoto díla přesně dělo, stále jsem uvažovala kdo a proč a jak to dopadne a v závěru jsem nemohla přestat číst a dočítala jsem knížku se zatajeným dechem do půl druhé ráno. PECKA! Určitě doporučuji přečkat nezáživný začátek, stojí to za to!

17.12.2021 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Na knihu jsem se docela dlouho těšila, možná proto jsem byla zklamaná, měla jsem vysoká očekávání. Knihu jsem musela skoro po 200 stranách odložit, protože mi nepřinášela potěšení. Kniha byla čtivá a na začátku mě bavila, ale postupem času mi přišla čím dál smutnější, čím déle jsem četla, tím více mi všechny postavy lezly na nervy a nebylo mi příjemné už knihou trávit svůj čas.

17.12.2021 1 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha byla velice čtivá. Kdyby tomu tak nebylo, asi bych ji odložila, protože hlavní hrdinka mi lezla hodně na nervy. Proč? Protože mi připadalo, že je úplně blbá. V podstatě mi přišlo, že je příběh vystavěn na tuposti hlavní hrdinky. A uzavření příběhu mi přišlo úplně nereálné, že by někdo při takové hlouposti měl tolik štěstí. Zkrátka přišla k tomu jak slepá k houslím a vůbec nemusela přemýšlet. A hlavně ta paranoia z policie mě opravdu neskutečně iritovala. Jinak by ovšem nebylo o čem psát. Ovšem knize se rozhodně nedá upřít čtivost. Možná je můj názor ovlivněn i tím, že jsem hned po této knize četla Někdo cizí v domě a kniha mi přišla hodně podobná, ale o dost lepší a moc nechápu, jak může mít nižší hodnocení než tato kniha. Jako oddechovka byla tato kniha fajn, ale to všeobecné nadšení rozhodně nesdílím.

30.05.2018 3 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Kniha byla čtivá asi od poloviny a celé mi to přišlo takové až příliš nereálné.

26.02.2018 3 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy 2018, kniha od slovenského autora. Nebavila mě, všechny postavy mi strašně lezly na nervy, jazyk se mi nelíbil a celkově byla kniha o ničem. Dočetla jsem ji jen proto, že byla krátká a doufala jsem, že když je to takový bestseller, podle kterého se dokonce natočil film, stane se něco zajímavého a nakonec to třeba nebude celkově až tak špatné. Nic zajímavého se ale nestalo, postavy mě vytáčely čím dál tím víc a oddechla jsem si, když jsem knihu dočetla. Od autorky už určitě žádnou další knihu číst nebudu. Knihu nikomu číst nedoporučuji, jedině že by se třeba někdo chtěl za něco potrestat, pro ten účel by se tato kniha možná použít dala, přečíst tuhle knihu je celkem sebemrskačské a je to totální ztráta času, pokud člověk vyloženě nevyhledává něco čím by se unudil nebo vytočil ztrátou času s nesympatickými postavami a příběhem o ničem.

15.02.2018 odpad!

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha měla spád, rozhodně jsem se nenudila. Téma mě tak zaujalo, že jsem se začala zajímat o další knihy s touto tématikou. Jednu hvězdičku ubírám za detaily, které by v reálu podle mého názoru nefungovaly, a za závěr, který mi přišel urychlený a zbytečně překombinovaný. Přesto knihu doporučuji, je čtivá a je to zajímavé téma.

14.02.2018 4 z 5