TheMelorry TheMelorry komentáře u knih

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Tento díl se mi líbil o něco více než ten předcházející, ale úrovně prvních dvou nedosáhl. Hlavní postavy jsou fajn, zápetka také není špatná. Ale vzhledem k tomu, jak je kniha krátká, se nestihne děj pořádně rozvinout, což je konkrétně v tomhle případě škoda.

28.03.2024 3 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Stejně jako u prvního dílu, jsem i tentokrát velmi spokojená a nadšená. Pokračujeme v podstatě tam, kde předchozí díl skončil a zas je to spoustu nečekaných zvratů, akce a originální tématiky vlčích smeček.
Autorka umí dobře čtivě psát a udržet čtenáře napnutého. Pozitivně mě překvapily erotické scény, se kterými jsem měla minulý díl celkem problém. Teď už jsou popsány podstatně lépe.
Jedinou nevýhodou, i když očekávanou, je zas neskutečně otevřený konec, který čtenáře zanechá ve zmatku a s nutkavou potřebou dalšího dílu.

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Opravdu krásný příběh, který je jako pohlazení po duši. Hlavní hrdinové, ačkoliv se to na začátku nezdá, jsou naprosto úžasní a přirostou k srdci. Stejně tak čtyřnozí psí miláčci, kolem kterých se točí značná část příběhu.
Jedná se o odpočinkovou příjemnou romantiku, z prostředí malé anglické vsi, která ji plná zajímavých přátelských osob. Příběh jako takový je příjemný, trochu proplánový - přesto se v něm objevují i nečekané obraty a překážky, a pozitivní ve všech aspektech.
Autorku znám díky série Romantické útěky, která je skvělá. A tahle kniha se jí může rozhodně rovnat, či ji snad předčít?

17.11.2023 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Znovu shledání s Pippou a dalšími hrdiny je skvělé. Stejně tak napínavá a celkem děsivá zápletka a záhada, která se kolem Pippy rozprostírá a stahuje se jako smyčka.
Stejně jako u předchozích částí, i tentokrát mě nadchl autorčin čtivý styl psaní a vkládání fotorafií, wordových dokumentů, přepisů rozhovorů... i když tentokrát v menší míře.
Ovšem škoda je, že máme tento třetí díl rozdělený na dvě části, přičemž tato první končí opravdu hodně otevřeně. V podstatě v nejlepším a nejnapínavějším okamžiku.

Nic Nic Janne Teller

Zvláštní kniha, zvláštní název a zvláštní příběh. Z dětského plánu hledání opravdového významu se stává čím dál tím děsivější příběh s příšernými nápady a tragickým koncem. Kniha je o všem a vlastně o ničem, stejně jako ono dětské hledání významu. Na zamyšlení je text dobrý, ale vlastně si nejsem úplně jistá, co si o knize myslet.
Všechno má význam? Nic nemá význam?!

17.11.2023 3 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Bibliké příběhy pro mladší čtenáře (nejen) obsahují přesně to, co slibují. Jednoduší formou podané příběhy z Bible, které pomohou ve znalosti podstatných částí a v orientaci v příbězích, postavách, prostředí ale i v ustálených frazémech souvisejících s toutou tematikou.
Velmi příjemné čtení, které může být buď milým připomenutím nebo studnicí nových znalostí.

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Varování, že jde o knihu naditou milostnými scénami měo rozhodně své opodstatnění. V podstatě velká část knihy je věnována právě této tématice, někdy na úkor děje, který je ale i tak zajímavý. Rocková kapela, velké turné a profesorka psychologie, to zní dobře. Až jsem si říkala, že je škoda, že tomu není věnováno více prostoru.
Pozitivně vidím to, že jednotlivé scény se neopakují, autorka pořád přichází s něčím novým a jsou vhodně zvolené výrazy, které nepůsobí nepatřičně nebo směšně.
Celkově mi kniha přijde jako příjemná oddechovka, která nepřekvapí zápletkami ani akcí, ale člověk se u ní nudit nebude.

03.11.2023 4 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Pro milovníky antiky a velkých tragických příběhů je Antigona a její příběh naprosto ideální.
Krátká knížečka a přesto tak silný, hluboký příběh, ze kterého si můžeme vzít ponaučení i my v současnosti.

28.10.2023 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Pro mladší i starší čtenáře jsou řecké báje a pověsti skvělou volbou. Krásně se čtou a příběhy řeckých hrdinů a bohů jsou zajímavé a mají své kouzlo. Pro začátky (nejen) s řeckou mytologií je tato kniha naprosto dokonalá.

27.10.2023 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Příjemná romantická oddechovka z nádherného prostředí předvánoční Paříže. Vše se točí kolem knihkupectví, knih a lásky k nim, takže pro každého milovníka čtení je to naprosto ideální.
Příběh jako takový je jednoduchý, bez větších zvratů a dramat, ale pohladí po duši a sledovat dění ve starém francouzském knihkupectví, jeho zaměstnance i zákazníky je skvělé. Zároveň jsou moc příjemné popisy prostředí, památek i gastronomie.

14.10.2023 4 z 5

Údolí snů Údolí snů Anna Jacobs

Příjemná oddechová knižka, ze které přímo sálá pozitivní atmosféra a klid. Příběh jako takový je zajímavý a od začátku je jasné, že skončí pozitivně. Všechno je pozitivní, miloučké a naviní, ale na odreagování od běžného života je to naprosto ideální.
Nechybí romantika, nepatrný zvrat a příslib budoucího pokračování.

07.10.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Autorku mám ráda už z doby, kdy začínala s podcasty. Národní opruzení jsem samozřejmě také poslouchala a líbil se mi moc. Kniha je ještě o něco propracovanější, velmi dobře se čte a nějaké chybné reálie nebo věci s otazníkem se prostě dají předpokládat a příběh na nich nestojí. Jako zajímavý pohled na dobu mládí významných českých osobností a smyšlený příběh z jejich života, je kniha skvělá.
Prostě jednohubka na odpoledne, u které se člověk nenudí. Mile ráda bych si přečetla/poslechla nějaký další podobný příběh.

30.09.2023 3 z 5

Věž Věž Skye Warren

Jsem ráda, že je série poměrně dobře uzavřena. Vše se vyřešilo, byť některé situace a jejich způsob řešení byly přitažené za vlasy. Hlavní postavy se pod tíhou okolností a v souvislosti s jejich vztahem změnily, ale stále zůstaly věrny svému já, což je pozitivum.
Celkově série nebyla vůbec špatná, ale jednotlivé díly měly bohužel klesavou tendenci.

23.09.2023 3 z 5

Dej tomu šanci Dej tomu šanci Emma Lord

Příjemná odpočinková kniha inspirovaná muzikálem Mamma Mia, plná odkazů na všelijaké muzikály. Tak by se dala kniha popsat.
Ze začátku jsem měla problém začíst se do knihy a nějakým způsobem se naladit na hlavní hrdinku, která je na můj vkus dost ztřeštěná a výrazná. Po prvotním zaváhání se mi ale kniha zalíbila a oceňuji pozitivní atmosféru a pocity, které její čtení navozuje.

17.09.2023 3 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Opět můžu říct, že jsem spokojená. Příběh pokračuje přesně tam, kde skončil. Některé zápletky se začínají rozmotávat, ale zároveň se objevuje řada nových. Nechybí odvážnější scény, jiskření mezi ústřední dvojicí, ale také rodinné záhady.
Nevím, čím přesně to bylo, ale tenhle díl mi přišel trochu slabší než ten předchozí, který mě nadchl víc.
Vzhledem k otevřenému konci je ale další díl nutností.

25.08.2023 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Já jsem spokojená. Trochu jsem se obávala kvůli rozporuplnému hodnocení, ale dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Příjemný, o šachovou tematiku ozvláštněný, příběh se zajímavou zápletkou, napjatou emocemi naplněnou atmosférou, skvělou ústřední dvojicí a několika vkusně napsanými erotickými scénami.

18.08.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Kniha nebyla vůbec špatná, ale můj hlavní problém byl, že jsem si nedokázala najít cestu k žádné postavě. Všechny, dokonce i hlavní hrdinka Hanka, mě neskutečně rozčilovaly a jejich jednání jsem moc nechápala. Na druhou stranu, pozitivně hodnotím to, že jsem se několikrát upřímně zasmála a pobavila.
Myslím, že si knihu možná víc užijí ročníky starší než jsem já.

08.08.2023 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Nemám slov. Na knihu jsem se hodně těšila, ale nakonec ještě předčila má očekávání. Je skvělá svými postavami a scénami mezi nimi, temným nebezpečným prostředím, originální tématikou, vážnějšími tématy a několika opravdu nečekanými zvraty. Autorka má navíc dar psát opravdu velmi čtivě a v podstatě není možné se od knihy odtrhnout.

20.07.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Na tenhle díl a jeho hlavní aktéry jsem se těšila, a přestože nebyl špatný a kvalitou se držel předchozích dílů, něco mi v něm chybělo.
Opět se jedná o romantiku prodchnutou erotickými scénami. Nápad není špatný, stejně tak postavy, jejich traumata z minulosti, a to jak se s nimi vyrovnávají... na tak malém počtu stran je ale těžké rozehrát komplexní příběh a vše kvalitně popsat. Možná, kdyby měla kniha víc stran? Zas na druhou stranu díky tomu je snadné příběh přečíst za jeden večer.

11.07.2023 3 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

V pořadí je to pro mě třetí knížka, kterou od autorky čtu a zatím jde o nejlepší z nich. Romantika, která si svým způsobem dělá legraci z obvyklých klišé žánru, hlavní hrdinka, která je v příbězích ta zlá (i když tomu ve skutečnosti tak není), prostředí milovníků literatury... vtipné scény a hlášky, ale i několik dojemných.
Za mě ideální čtení na léto (nejen), u kterého si člověk odpočne, pobaví se nebo načerpá energii.

09.07.2023 5 z 5