Terror Terror komentáře u knih

Prznitelé hrobů Prznitelé hrobů Jesse Bullington

Původně jsem chtěl napsat pouze jedno slovo, které naprosto vystihuje můj pocit z některých popisovaných scén. Jenomže tak krátké příspěvky databáze neumožňuje. Takže ho napíšu až teď: FUJ!

07.01.2021 3 z 5

Svět čarodějnic Svět čarodějnic Andre Norton

Takže:
Téma (pozemšťan se zjeví kdesi a kdysi, hlavně ne doma na zadku) je profláknuté a bylo už stokrát popsáno. Líp.
Hlavní hrdina... ehm, cože?
Děj je nudný, dokonce bych řekl až k zbláznění. (Jo, jsem kolotoč...)
Styl psaní je naprostá katastrofa - šroubované věty a souvětí, které mému kvíkvé daly přes držku. A logická posloupnost? Četla si to paní "N" vůbec po sobě? Pro pokračování příběhu je potřeba nůž... Bum! Najednou si borec vzpomene, že ho má u pasu. A je to.
Překlad - Petronius, bez Petronia. Ne bez Petroniuse, ty pako.
Hrůza.
Kdyby tohle byla první fantasy, kterou bych ochutnal, už bych nikdy žádnou číst, vidět ani slyšet nechtěl.

07.01.2021 1 z 5

Upír z Gorjanců Upír z Gorjanců Mate Dolenc

Poprvé jsem četl jako puberty-boy, takže mne naprosto uhranuly popisy erotických setkání hlavního hrdiny a Lenory. Ach, salamandry... :-)
Jinak jde o knihu veskrze průměrnou, hodnotím jen po ráně nostalgickou palicí.
A co se týče originality... Opravdu jsem jediný, komu došlo, že jde o prachsprostý plagiát Polanského filmové klasiky Ples upírů?

25.12.2020 4 z 5

Město v ohni Město v ohni Stanislav Šusta

Kniha je plná nečekaných zvratů... V pořádku. Ale kniha je také plná čekaných zvratků a to už v pořádku není. Začalo to jako dobrý dobrodružný příběh z dob okupace, ale postupně se román zvrhl v prachsprostou ideologickou slátaninu, kde je hodný jenom ten, jenž vlastní tu správnou a patřičně rudou legitimaci, případně nadrženec, který už má k podpisu nejdůležitějšího dokumentu v životě nasliněnou tužku.

21.12.2020 1 z 5

Asterix - Tajemství kouzelného lektvaru Asterix - Tajemství kouzelného lektvaru René Goscinny

Komiksového Asterixe mám hodně rád, ale tohle se tedy nepovedlo. Kniha vypadá nádherně, obrázky jsou naprosto skvělé, ale ten text... Představte si sedmileté dítě, které dvakrát zhlédne film, pak dostane sadu obrázků a úkol, napsat ke každému nějaký ten odstaveček. Pokud dítě není geniální (což není tento případ), začne nadšeně smolit podivné leporelo. "Jé, prasátko! Co tam tak o něm napíšu..." "Panoramix na stromě. Ale ve filmu přece spadl. Tak napíšu, že spadl..." Takhle přesně to vypadá. Děj je bez návaznosti, jde jen o popis toho, co vidíme na kresbě, občas doplněné o nějakou tu vzpomínku z filmu. Ten, kdo film neviděl, asi vůbec nepochopí, jak se vlastně "tihle" dostali "sem" a kde se sakra vzali zrovna "tady"?!
Jedna hvězda za kresby.

21.12.2020 1 z 5

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Vadou téhle knihy je, že tam moc nejsem. Na druhou stranu je to pro Vás možná dobře. A bacha na čištění zubů před zrcadlem. Jsem všude. Bob.

29.12.2019 5 z 5

Záhadná zoologie Záhadná zoologie Vojtěch Alberto Sláma

Tahle kniha ale nikdy nevyšla...

EDIT: Tento komentář byl ke knize, která zmizela, lépe řečeno - změnila se ve výše uvedenou. Taky záhada... :)

06.08.2019

Válka Vládců nebes Válka Vládců nebes John Brosnan

Upozornění! Nakladateli se tady povedl opravdu husarský kousek. Při anotaci na knihu na zadní straně obálky se mu povedlo shrnout kompletní děj až do poslední kapitoly, včetně pointy. Bravo! Na druhou stranu si už nikdo v komentářích nemusí dávat pozor na spoilery...

06.02.2018 3 z 5

Kočičí princ Kočičí princ Jaroslav Velinský

Je to tak. Posledních 10 kapitol je pouze jakási hrubá příprava na finální verzi, kterou už kapitán bohužel nedopsal. Je jenom škoda, že kniha v takovém stavu vyšla, aniž by se někdo, například v doslovu, pokusil celou záležitost vysvětlit, případně doplnit. Myslím si, že takovéto rozloučení s Velinského dílem je trochu nešťastné. Na druhou stranu, ten, kdo si jeho Otu Finka oblíbil, nemá jinou volbu a určitě vezme zavděk i tímto torzem konce.

04.05.2017 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Dunu právě čtu a snad i konečně dočtu. Ovšem to není to, o čem se tu chci zmínit. Jedna z Muad´dibových písní mi svým textem byla poněkud povědomá a ejhle! Kapela Asmodeus, album Prosincová noc blíže neurčeného roku, skladba Heroes. To jen tak pro zajímavost.

13.02.2016 4 z 5