terkabed terkabed komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Jasný, kniha není to stejné co Dej mi své jméno. Ale když jsem ji začínala číst tak jsem s tím lehce počítala, protože i sám autor zmiňoval, že to nebude typický sequel. I přesto se mi ale kniha líbila, i když předcházející se prostě nemůže rovnat. Finální scéna ve mě aspoň narovnala tu psychickou újmu z první knihy. Pro fanoušky Dej mi své jméno je to prostě takový dáreček, který ani neurazí, ale aspo trochu potěší.

30.01.2020 4 z 5

Počátek v konci Počátek v konci Elaine Lóre

Tak tohle mi prostě nesedlo...
Autorku a knihu jsem již dlouho sledovala na Facebooku, takže jsem se těšila až si jí budu moct přečíst...
Ale nebyl to můj šálek čaje. Těžko jsem se prokousávala začátkem i koncem. Postavy my byly z vétšiny nesympatické. Děj roztěkaný, často nepochopitelné situace. I když jsem se v knize snažila najít nějaký smysl, kde nic tu nic.

Plus dávám autorce za představivost a za originální ilustrace.

24.02.2019 odpad!

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tohle bylo dokonalé. Knihu jsem přečetla za jeden den, četla se mi velmi dobře. Je skvělé, jak se příběhy jednotlivých postav prolínají. Konec mě překvapil, i když každý ví, jak to dopadne. Zajímavé na zamyšlení.

16.02.2019 5 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Český překlad pokulhává. Některé dialogy vypadají jako vyhozené Google překladačem. Občas písmo přesahovalo panely.
Jinak zpracování velmi pěkné.

05.01.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Skvělé, dokonalé, nepopsatelné.

21.04.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Na tuto knížku jsem se dlouho chystala a měla jsem velká očekávání. Kráska a zvíře je moje nejoblíbenější pohádka tenhle retelling nezklamal. Kniha byla čtivá. Už se těším až se začtu do dalších dílů.

18.02.2018 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jedna z mala knih, kterou jsem nedočetla a nevím, jestli jí vůbec chci číst. Na mě docela nudné.

21.04.2016 1 z 5