Terien Terien komentáře u knih

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Zmatené, splácané narychlo. Vztah McGruderová/Rimmer byl jiný než v předchozí knize...že by tady se pánové rozcházeli? No každopádně kvalita dost pokulhávala za předchozími díly. Dočetl jsem to tak nějak z povinnosti.

19.04.2016 3 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Původně jsem si to po letech přečetl znovu, abych to mohl zkritizovat. O kolik je to horší jak seriál a tak podobně. Ale kupodivu se mi to líbilo :)

11.04.2016 4 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Lister za 15min svaří z ocelových dveří a trubek protikyselinový oblek do kterého nezatéká? :D To by myslím nedokázal i McGyver. Ále tak dobře, podobný zřeštěnosti byli i seriálu - na co třeba má hornický laser tepelně řízené střely? :) obří hořící meteorit ve vesmíru? :) ale o to tu nejde, jde o zábavu.

11.04.2016 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Od té doby co jsem se naučil číst tak má mysl vězí v literatuře a zažívám hromady dobrodružství a životních příběhů. (Tím jsem jen chtěl napsat, že už to bude pěkných pár titulů :) )
Hlavu 22 jsem četl zatím nejméně 10x a to proto, že ji považuji za nejvtipnější knihu se kterou jsem se kdy setkal.
Vždy když ji někomu popisuji, tak mu říkám ať si vezme seriál M*A*S*H, smíchá je s Monty Pythony a tak získá zhruba přestavu co čekat. Tolik naprosto kouzelných postav jako třeba velitel Major Major Major Major, Náčelník Bílý Polozub a spousty jiných...Tohle se prostě jen tak nevidí.
Je to kniha o absurditě vojenských nařízení,byrokracii, lidské hlouposti, válčení a zbytečném umírání. Jestli jste zatím nečetli a dost jste přišli. 5 hvězdiček je na toto dílo málo.

04.04.2016 5 z 5

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Felix slyšel, jak mlhou zvoní ten krutý strašlivý smích. Co by to mohlo být? Nějaký ork se posmívá smrtelné agónii protivníka, nebo snad démon vyvolaný šamany? Ne. To bylo něco známějšího.
"To je ten elf, človíčku." řekl vedle něho Gotrek.

pecka...:) poslední kniha série od Williama Kinga a tím pro mě série skončila.

28.03.2016 5 z 5

Ztracená pravda Ztracená pravda Bruno Tacconi

Jestli se vám líbil Egypťan Sinuhet, tohle se vám bude líbit taky. Aspoň mě to přišlo úplně stejný :). Prosím nebijte mě.
Kniha má 3 hlavní hrdiny: mladého nadějného lékaře, obyčejného ale poctivého dělníka a samotného faraona. Četlo se mi to velmi pěkně,i přes větší počet stránek děj svižně běžel a nikdy jsem se dlouho netrápil.

28.03.2016 4 z 5

Budu tančit na vašich hrobech Budu tančit na vašich hrobech Boris Pollack

Dost nehorázně zkopírovaný a jen upravený(čti vylepšený) příběh ze staré PC hry UFO Enemy unknown(1994). Jsem velkej fanda té hry takže mi to vůbec nevadilo :), jen se celkem divím že je nežalovali.

28.03.2016 5 z 5

Okolnosti smrti S. H. Okolnosti smrti S. H. Max Bubakoff (p)

Celý mě to přijde jako Pulp Ficton (či Sbal prachy a vypadni)po česku. Sledujeme děj z pohledu různých postav, které se všechny potkají v závěru knihy. Soudě podle ostatních komentářů asi to není příběh pro každého. Vulgární mluva ( jak slibovala anotace) mi osobně vůbec nevadila, takhle se mluví v mém okolí normálně. Že chybí číslování stránek jsem si nikdy nevšimnul, nechápu proč by to mělo být důležité. Kniha pobavila, pěkně se četla, půjčil jsem ji čtyřem známým a všem se líbila. Asi jsme divní :D. Pěkná oddechovka na jeden večer, určitě si ji někdy po několikáté časem přečtu.
Chválím autora za pěkný pseudonym, už pohledu na něj mi bylo jasné že autor bude čech. :)

27.03.2016 5 z 5