Terez25 Terez25 komentáře u knih

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Kniha mě bavila, je čtivá, ale je to ta z těch knih, na které si za týden už ani nevzpomenete.

15.09.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Super kniha, skvělá zápletka. Velmi rychle mě vtáhla do děje.

31.07.2017 5 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Velmi milý a hřejivý příběh. Není to nijak převratné, nic moc velkého se vlastně v knize nestane a do čtení jsem se občas musela nutit, ale postavy jsou reálné a sympatické a kniha jako celek působí velmi příjemně.

27.09.2020 4 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tato kniha mi dala zabrat, četla jsem ji poměrně dlouho.
Jde o povedený thriller se zajímavými detaily, prostředím i postavami. Jediné, co mi ale trochu vadilo, byl rozvleklý styl psaní. Do dalších dílů už se nejspíš nepustím.

06.05.2020 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Moc krásný a neotřelý příběh, při kterém jsem se nejednou přistihla s knedlíkem v krku. Bylo mi místy A strašně líto. Zoufalství a bezmoc, láska a touha, to všechno se v příběhu mísí.
Možná by se mi líbilo o trochu víc, kdyby to bylo napsáno trochu odvážnějším jazykem a vtipněji. Každopádně je to ale příběh směřovaný YA, takže je to v pořádku.
Jsem zvědavá na filmové zpracování.

01.05.2020 5 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Knihy Lenky Lanczové jsem četla coby patnáctiletá holka a tehdy se mi líbily.
Dnes, téměř ve třiceti, už pro mě asi takové kouzlo nemají, nicméně jsem se chtěla odreagovat něčím nenáročným, a to Stopa v mém srdci splnila.

29.04.2020 3 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Pěkné, romantické počtení o dvou lidech, které spojuje zakázaná láska, navzdory odlišnosti kultur.
Papírová labuť se mi ale přeci jen líbila o něco víc, přesto ale knihu doporučuji.
Moc jsem nepochopila název, protože žádné dopisy v příběhu nikdo nikomu nepíše. Asi nějaká metafora, či co... a možná by se jednotlivé kapitoly mohly jmenovat prostě kapitola 1, kapitola 2, atd. a ne těmi divnými názvy. Jinak se ale knížka čte pěkně a svižně.

23.02.2020

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Musím říct, že mě Šeptající dívka nijak zvlášť nenadchla. Místy se příběh velmi zajímavě zaplétal, ale výsledek pro mě skončil zcela nevyužitým potenciálem. Zkrátka jsem od tak zajímavého námětu a krapet "přepepřené" anotace čekala mnohem víc. Škoda.

03.11.2017 3 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Právě jsem dočetla, zhruba po měsíci. Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity. Příběh se mi líbil, byl napínavý, postavy sympatické. Obzvlášť hlavní vyšetřovatelka a její kolega. Na druhou stranu mi ale trochu lezlo na nervy věčné popisování všeho kolem, hlavně zimy a podivné metafory, které byly přítomny v celém příběhu. To všechno z ní ale v žádném případě nedělá špatnou knihu. Nicméně Mons Kallentoft si mě osobně nezískal.

10.10.2017 3 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Zatím odkládám. Nějak mi kniha nesedla.

06.09.2017

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Dobrá kniha, autorčina prvotina. Příběh se pozvolna rozplétá a dobře se čte. Rozhodně stojí za přečtení. Jsem zvědavá na druhý díl.

02.08.2017 4 z 5