Téra295 Téra295 komentáře u knih

U Jedné náušnice U Jedné náušnice Tereza Kučírková

Moc milá knížka o konci střední školy a hledání sebe sama. Přečetla jsem ji skoro na jedno posazení, byla příjemným odpočinkem od příprav na maturitu.

22.04.2024 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Knížka mě velmi bavila, bylo to oddychové a příjemné čtení. Cassidy mě trochu štvala, Bryan byl sympatický. Bryanovo postižení bylo podáno realisticky a správně, což velmi oceňuji.

28.08.2022 5 z 5

Marwani: Přímo do srdce Marwani: Přímo do srdce Maren Dammann

Jsem zarytá antikoňařka, takže je mi divné, že jsem mohla tuhle knížku přečíst s takovou chutí. Možná to mělo co dočinění s tím, že je hlavní postava na invalidním vozíku. V tomto ohledu musím podotknout, že je to napsané ableisticky. Například, proč má Mirka na aktivním vozíku područky? Jinak je to velmi čtivé a milé. Mirce, Marwani i Danovi jsem fandila od začátku do konce. Doporučuji.

28.08.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Jako spousta ostatních bych více ocenila další navazující díl na Dopisy a Slova. Ale i přes to knížku velmi doporučuji. Zvláště z Robovi strany je to velmi silný příběh.

09.01.2022 5 z 5

Neviditelná superhrdinka Neviditelná superhrdinka Rosa Ribas

Fajn oddychovka, doporučuji.

09.01.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

První knížka, kterou jsem od A. Mornštajnové četla. Je to úžasně napsané, příběh je srdcervoucí. Zároveň jsem musela každou chvíli knížku odložit, abych si mohla nechat ty hrůzy, co tam byly popisovány, projít hlavou.

02.03.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Knížka, co vás nenechá odtrhnout oči. Rozhodně ji doporučuji.

08.01.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásný, ale zároveň velmi smutný příběh. Pro odlehčení a následnou citovou bolest velice doporučuji.

01.11.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Snad moje nejoblíbenější knížka. Krásně napsané, čtivé a z hlavy to jen tak nepustíte. Doporučuji.

23.06.2020 5 z 5