Tclaw Tclaw komentáře u knih

Obvšeník Obvšeník Daniel Landa

Ve srovnání se Všeníkem je Obvšeník v něčem slabší, v něčem lepší. Zdá se mi, že Dan trochu vybrousil styl psaní a je to čtivé. Oproti Všeníku mi přijde, že dává víc prostoru fyzickému prožitku a jeho popisu před tím duchovním. Nicméně i tak jsem si tuhle knížku užil a po dočtení jen trochu zadoufal, že zase brzy někam vyrazí...

06.01.2018 5 z 5

Messerschmitt Bf 109 Messerschmitt Bf 109 Jerry Scutts

Velmi čtivá, což však nemůžu říct o jiných knihách této série - zejména těch, psaných českými autory.

17.09.2017 5 z 5

Zera nad Pacifikem Zera nad Pacifikem Martin Caidin

Pro někoho přehnané vyprávění (japonci prý měli ty tendence), pro mě nádherné čtení. Saburo Sakai byl chtě nechtě vynikající pilot. A i když si možná něco trochu poupravil, něco pospojoval a dejme tomu něco špatně pamatoval, pořád je to jedna z mála knížek, která může přiblížit boje na pacifickém nebi z pohledu pilota/vojáka. Takže za mě jedině plný počet v hodnocení.

23.04.2017 5 z 5

Grumman Wildcat Grumman Wildcat Barrett Tillman

Množství detailů a opravdu vyčerpávající přehled nasazení. Takže klidně za pět hvězd.

04.12.2016 5 z 5

Gendův meč Gendův meč Henry Sakaida

Pěkně sepsaná kniha o vzniku, úkolu a boji elitní letecké jednotky vyzbrojené nejnovějšími a velmi výkonnými stíhačkami z období konce války. Publikaci krásně doplňuje spousta autentických fotek.

11.07.2016 5 z 5

Scottyho průzkumná letka Scottyho průzkumná letka George Ernest Rochester

Neomalena kopie Bigglese.

11.07.2016 1 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Skvělá kniha ve které mě bavily všechny povídky. Zejména povídka "Tělo" potěšila, protože jsem před přečtením knihy viděl její zfilmovanou podobu a musím uznat, že je to jedno z nejpovedenějších přenesení knihy na stříbrné plátno.

09.07.2016 5 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Je to vicemene to same co film. Coz znamena ze skvele.

08.07.2016 5 z 5

Tmavomodrý svět Tmavomodrý svět Zdeněk Svěrák

Tak netuším jak se dá román o českých letcích (viz příspěvek uživatele Pavelpi) srovnávat se "skutečnými" knížkami generála Fajtla a ani netuším kde uživatel WEIL vzal informaci o tom, že by měl Tmavomodrý svět být kopírován Anglickým pacientem (zřejmě se spletl a myslel Pearl Harbor, o kterém to tvrdí), ale knížka i film jsou rozhodně pěkné a zaslouží plné hodnocení. Má to jednoduchý a přesto naprosto vypovídající děj a jako třešnička na dortu je to o době, kterou bychom neměli zapomínat.

06.07.2016 5 z 5

Spitfire vs Bf 109 - Bitva o Británii Spitfire vs Bf 109 - Bitva o Británii Tony Holmes

Všechny knihy této série, které mám, jsou podle mého skvělé. Vystihují to podstatné nejen o letounech, ale zároveň i o pilotech, jejich výcviku a taktikách. Za mě jednoduše palec nahoru.

05.07.2016 5 z 5