Obecná škola

Povídka, zpracovaná podle úspěšného filmu, vypráví o rozporuplném dění prvního mírového roku na malém českém městě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37308/big_obecna-skola-bxs-37308.jpg 4.693

Kniha Obecná škola

jajsemenyk

Film jsem viděla asi stokrát a jsem ráda, že jsem si přečetla i knižní zpracování.

Katka2382

Krásné a milé pohlazení po duši.Jak film s nádhernou Dvořákovou hudbou,tak i tato útlá knížečka.

mahdal
02.02.2020

Od Svěráka jsem zvyklý na krásný jazyk a v této knize opět nezklamal. Příběh sice jednodušší, ale pohladí po duši.

Aki12
06.01.2019

Opravdu milá kniha, odehrávající se v poválečném Československu, která čtenáře velice dobře nasytí atmosférou a také životy lidí tehdejší doby. Idyla a naděje z knihy přímo sálá a velice dobře ji podporuje krásná čeština, kterou pan Svěrák používá. U knihy jsem se pěkně uvolnil, zasmál a počítám, že se k ní někdy zase vrátím.
Ps. Film toho Oscara měl získat :(.

Filatov
20.06.2018

Svěrákův styl se nezapře - je prostě jednoduchý, vtipný a pohodový. Jedná se o podobnou knihu jako Po strništi bos. Film jsem samozřejmě viděl, takže knihou jsem splnil povinnost seznámit se i s textovou verzí příběhu.

čekanka13
30.10.2016

Krásně se čte.

Tclaw
08.07.2016

Je to vicemene to same co film. Coz znamena ze skvele.

1v8na
25.08.2014

Kniha byla velice zábavná a poučná. Velmi se mi líbil i film.