Tapeworm Tapeworm komentáře u knih

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Vzhledem k tomu, že jsem dosud paní Frýbovou bezmezně zbožňovala, přistupovala jsem ke všem kritikům téhle knížky jako k lidem s nedostatkem smyslu pro její osobitý humor a obecně jako k sucharům. Opak je pravdou - knížku jsem dočetla jenom proto, že dočítám naprosto všechno co jsem začla číst (v naději na obrat k lepšímu, tady bohužel nanastal). Neustálé bloudění hrdinek, i když nejspíš podle pravdy, byla šílená nuda, většina míst, která navštívily, se jim nelíbila, což mě taky rozčilovalo, pseudovtipné komentáře o "Čumacherovi" mě deptaly ještě víc a i když si stále myslím, že paní Frýbová byla úžasný člověk, občasné projevy jejího snobství a rozmazlenosti (několikrát zmiňované omývání ovoce Evianem, horentní sumy za ubytování označované jako příjemně nízké a scéna kvůli svetru položenému na hotelové křeslo "na kterém předtím jistě seděl nějaký vágus") mi ji málem znechutily. Uklidnil mě až doslov na téma nadace Robin a co všechno už udělala pro zvířata v nouzi. Takže knihu nedoporučuji, pokud se nechcete zbavit pocitu, že paní Frýbová je spisovatelka v podstatě dokonalá :)

21.08.2016 2 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Skvělá oddechovka, první půlka naprosto bezkonkurenční, druhá trošku pokulhává, ale i tak jsou Goodbodyho příhody nezapomenutelné :)

04.08.2016 4 z 5

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Na většinu toho, co radí Tom Hodgkinson jsem se vlastně mohla zeptat rodičů, až na pár výjimek (myslím si, že rodinné dovolené můžou být fajn, školy a školky jsou pořád ještě nejlepším možným způsobem vzdělávání a socializace a děti by se opravdu neměly učit zacházet se zvířaty metodou pokus - omyl a týrat je tak) s ním nemůžu než souhlasit. Dítě jsem sice zatím nevychovala ani jedno, ale vzhledem k tomu, jaké mám vzpomínky na dětství já, můžu Tomovy výchovné metody jen doporučit :)

03.08.2016 4 z 5

Hrníčková kuchařka - první kroky v kuchyni Hrníčková kuchařka - první kroky v kuchyni Jaroslava Pechová

Fajn kuchařka na ty nejzákladnější recepty, odzkoušeny skoro všechny :)

29.07.2016 4 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Kniha výborná, jako ostatně zatím všechny, které jsem od paní Frýbové přečetla. Jenom bych nejspíš jako mnohem větší zrůdičku označila Ostrčila. Mlčoch byl odporný škoďák, kterých je stále spousta, i když si troufám tvrdit, že současná situace ve společnosti je k takovým individuím mnohem méně přátelská, takže první příběh, nejspíš i vzhledem k jakémusi happyendu pro mě tak šokující nebyl. U Odstrčila si člověk klade otázku, jestli vůbec může existovat takhle odporně pokřivená osobnost, která je ale natolik inteligentní, že vždy nakonec dosáhne svých zvrácených cílů. Jinak jsem paní Frýbové vděčná za to, jak se vyjadřuje ke komunismu a době normalizace, protože zvlášť v mojí generaci se množí názory že "to vlastně tak špatný nebylo, naši si nikdy nestěžovali, nepotřebuju banány a pomeranče, ani cesty do zahraničí, hlavně že by mi přidělili byt..." (Bohužel nemám iluze o tom, kolik takových lidí si třeba tuhle knížku přečte a zamyslí se nad ní.) Netvrdím, že naše doba je ideální, ale troufám si tvrdit, že tehdejší poměry si spousta mých vrstevníků nedokáže představit ani zhruba (ani já ne, ale tyhle hrubé náčrty mi bohatě stačí).

22.07.2016 5 z 5

Bez masa Bez masa kolektiv autorů

Pro mě jako masožravce ne úplně ideální kuchařka, jinak mi na ní vadilo, že je v receptech potřeba spousta ingrediencí, které na menším městě nemá člověk šanci sehnat.

19.07.2016 2 z 5

Rýže Rýže kolektiv autorů

Moc ji nepoužívám, ale dobré tipy se v ní najít dají.

19.07.2016 3 z 5

Sváteční menu od polévky po dezert Sváteční menu od polévky po dezert kolektiv autorů

Dobré kombinace, moc se mi líbil koncept kuchařky, ale trochu mi vadí opakování receptů v jiných kuchařkách z edice.

Vřelé díky, Jeevesi Vřelé díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Pobavil, ale ne tolik, jak jsem podle ohlasů očekávala. Asi nemám smysl pro humor :D

Draculův zlověstný doušek Draculův zlověstný doušek Miloslav Švandrlík

Na můj vkus až příliš krátké a jednoduché povídky, ale v nouzi jen tak před spaním, proč ne...

19.07.2016 2 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Paní Frýbovou mám odjakživa moc ráda a tentokrát opět nezklamala. Napínavý příběh ze zajímavého prostředí kardiochirurgie, kde je vidět, že se autorka problematikou opravdu zabývala a zajímavé jsou i popisy zákroků, v porovnání s praxí v dnešní době. Přečetla jsem za chvíli, od knihy se nebylo snadné odtrhnout ani ve chvíli, kdy už čtenář věděl, kdo je vrah.

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Skvělá odpočinková kniha, byla mi čtena už v dětství a spousty hlášek používáme v naší rodině doteď :) Takže teď jsem ji četla v domění, že už ji znám, ale kriminální zápletka mi přečtena nebyla, tím pádem jsem byla i trochu napnutá, jak to dopadne. I když u takhle milé knihy mi bylo jasné, že špatně určitě ne.

19.07.2016 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Poutavá kniha, stejně jako všechny, kterè jsem zatím od Remarqua přečetla. Konec mě rozhodil, ale svým způsobem jsem ho očekávala. Myslím, že tyhle knihy by měli povinně číst všichni fňukalové, kteří neustále nadávají a trpí, přes všechnu tragičnost mi Remarquovy knihy vždycky dodají obrovskou chuť do toho našeho bezstarostného života.

19.07.2016 4 z 5

Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek kolektiv autorů

Super, spousta moc dobrých italských receptů.

Polévky Polévky kolektiv autorů

Používám často, gulášová podle Apetitu je v naší rodině už evergreen :)

19.07.2016 4 z 5

Řecká odysea aneb Slavné báje a recepty Řecká odysea aneb Slavné báje a recepty kolektiv autorů

Spousta lákavých receptů, našla jsem v ní všechno zásadní.

Party Party kolektiv autorů

Super tipy, spousta se jich hodí i bez párty :)

19.07.2016 5 z 5

Viva la vida! aneb Žhavá jídla z Mexika až do Chile Viva la vida! aneb Žhavá jídla z Mexika až do Chile kolektiv autorů

Na mě už moc velká exotika, ale pár receptů určitě zkusím.

Zavařování Zavařování kolektiv autorů

Zatím jsem v podstatě nic nevyzkoušela, ale recepty vypadají lákavě, skvělé nápady na zužitkování potravin.

19.07.2016 4 z 5

Bon appétit! aneb Lekce francouzské kuchyně Bon appétit! aneb Lekce francouzské kuchyně kolektiv autorů

Super kuchařka, francouzská kuchyně je té naší poměrně blízká, takže pro mě ideální.