Tapeworm Tapeworm komentáře u knih

Objevujeme svět! Farma Objevujeme svět! Farma Nathalie Choux

Úžasná knížka pro malé děti, dcera ji miluje.

27.12.2017 5 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko James Herriot (p)

Herriota miluju, ale jsem ráda, že tuhle kníku jsem dceři četla ve věku, kdy ji zajímaly spíš jen obrázky. Já jako malá knížky, kde kdokoli umřel, nenáviděla. Takže možná je to pokrytecké, ale pro děti bych chtěla knížky s bezvýhradnými happyendy :)

23.12.2017 4 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Moc milé pohádky a úžasné ilustrace, moc ráda jsem se vrátila do dětství.

23.12.2017 5 z 5

Moučníky, dezerty - pokrmy z těstovin a rýže Moučníky, dezerty - pokrmy z těstovin a rýže Oldřich Dufek

Recepty na moučníky a sladké pečivo používám ráda, ale ty na slaná jídla se jenom hemží masoxem a podobnými dobrotami a salát z rajčat a jablek politý kondenzovaným mlékem mě opravdu hodně překvapil :D

06.12.2017 2 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Moc hezké ilustrace, při čtení mi občas dělaly problém archaické obraty, ale jinak byla knížka fajn.

06.12.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Vlastně nevím, co si o knížce myslet... Začátek mi připomněl cynickou a negativní Nesvatbovou, tak se mi ani nechtělo číst dál, ale byla jsem zvědavá co bude dál a knížka mě nakonec chytla. Sice jsem od Třeštíkové na základě jejích sloupků v Ženě a životě čekala úplně něco jiného a mnohem milejšího, než samou nevěru, nemoci a úchylky, ale knížku jsem shltla asi za tři dny, takže byla nejspíš dobrá.

03.12.2017 4 z 5

Povolání: žena Povolání: žena Erma Bombeck

Mě se kniha líbila moc, sice je asi lepší, když má člověk s puberťáky zkušenost, ale aspoň vím, co mám čekat :)

27.11.2017 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

V dětství jsem ji milovala, takže teď, když jsem ji mohla přečíst svojí dceři (a věřím, že ji ještě mockrát přečteme), mi udělala zase velkou radost a hezky na duši :)

16.11.2017 5 z 5

Z košíčka Z košíčka Jozef Pavlovič

Krásné ilustrace, moc hezké básničky, ale pohádky mi připadaly trochu zvláštní.

06.11.2017 4 z 5

Říkadla Říkadla Josef Lada

Klasika a krasné obrázky pana Lady.

06.11.2017 4 z 5

Děťátko Děťátko Josef Václav Sládek

Máme mnohem hezčí verzi s ilustracemi Heleny Zmatlíkové a dcera ji miluje.

06.11.2017 5 z 5

My jsme páni od řemesla My jsme páni od řemesla Miloš Horanský

Dceru leporelo moc nezaujalo a mě také ne, ale obrázky jsou docela pěkné.

01.11.2017 3 z 5

Tvrdohlavý kocourek Tvrdohlavý kocourek Ivan Belyšev

Celkem krátký text, ale nádherné ilustrace.

01.11.2017 4 z 5

Krtek a medvědi Krtek a medvědi Zdeněk Miler

Krtek je klasika a příběh o medvědech byl fajn :)

Kočičí malování Kočičí malování Ljuba Štíplová

Hezký rýmovaný příběh s ponaučením, v dětství jsem koťata měla moc ráda :)

Filip Filip neznámý - neuveden

Docela hezké obrázky, příběh o ničem.

29.10.2017 3 z 5

Mezi zvířátky v lese Mezi zvířátky v lese Dušan Roll

Moc hezké obrázky, dcera je miluje a je schopná leporelo prohlížet celé odpoledne :)

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná knížka, která opravdu pohladí po duši. Bohužel jsem ve verzi z Alberta postrádala fotografie a asi i část textu, ale knihovničku určitě doplníme i o kompletní knížku, tahle za to opravdu stojí.

28.10.2017 5 z 5

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Pohádky se nám moc líbily, veršované ponaučení na konci ještě víc :) A v knížce jsou i moc hezké obrázky.

23.10.2017 5 z 5

Veselá zahrádka Veselá zahrádka Jiří Suchý

Verše moc hezké, obrázky svým způsobem taky. Naštval mě jenom překlep na poslední straně (pomaranče), udělat chybu v takovémto množství textu, je opravdu umění. A u pana Havlíčka taky budou třešně asi spíš prodávat, než podávat :/

17.10.2017 3 z 5