tanuki tanuki komentáře u knih

Patriarchátu dávno zašlá sláva Patriarchátu dávno zašlá sláva Pavel Brycz

str. 150:
"...soucit neznamená nic víc, než jen podívat se na neštěstí, které se stalo druhému, jeho vlastníma smutnýma očima."

str. 174:
"Židi prý mají takovou průpovídku ve své svaté knize: "Muž bez ženy není člověk." A proto oni asi Židi neuznávají Ježíše, i když Nazaretský byl taky Žid. Neměl ženskou, a tak nemohl být ani člověkem, natož Bohem."

19.01.2015 3 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Občas až příliš filozofující...jediné zajímavé pasáže se týkají popisu vnitřního fungování sekty - ty jsou napsány opravdu velmi povedeně.

12.01.2015 2 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

...konečně se něco děje...po předchozí knize, která znamenala pouze "cestu tam a zase zpět", se děj posunuje vpřed a začíná se rýsovat rozuzlení příběhu...nicméně stále máme něco před sebou a záleží jen na panu Kulhánkovi, zda se nám rozhodne to v nějaké dalším díle sdělit...:-)

04.11.2014 5 z 5

Srí Lanka Srí Lanka Kiki Baron

Pro první stručné seznámení s danou destinací je tato edice ideální. Žádné podrobné informace ale čekat nelze. Ale to ani není účel.

22.11.2015 3 z 5

Nebeský fotbal a jiné povídky Nebeský fotbal a jiné povídky George Bernard Shaw

Větší část povídek spojují motivy smrti, víry a duchařiny, které však ke konci ustupují do pozadí. Narazíte zde na vyobrazení vstupu do ráje, manipulaci se zázrakem i teologicko-filosofické hledání podstaty Boha. Potkáte duchy, uslyšíte promluvit bystu v divadle i jezdeckou sochu na náměstí (ta dokonce přijme pozvání na večeři, kam se také dostaví). Nakonec se mi nejvíc líbila povídka, která tohle všechno postrádala - Serenáda.:-)

31.08.2015 3 z 5

Lepší než prstem do oka Lepší než prstem do oka Jan Malinda

Kniha o dospívání - na to, že to napsal autor, kterému ještě nebylo ani 20 let, je to celkem zábavné čtení...

09.02.2015 3 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Břitká groteska o tom, jak lze mediálně pozměnit povahu jakékoliv události. Vše dovedené ad absurdum. Od chvíle, co jsem dočetl tuto knihu, nevěřím televizi. :-)

20.01.2015 5 z 5

Vietnam - Turistický průvodce Rough Guides Vietnam - Turistický průvodce Rough Guides Jan Dodd

O chlup lepší než Lonely Planet. Jen trochu mrzí větší hmotnost. Informačně ovšem absolutně vyčerpávající.

08.01.2015 5 z 5

Vietnam Vietnam Nick Ray

Standardní kvalitní průvodce do Lonely Planet. Vydrží i nepříliš šetrné zacházení, kterého se mu na cestách dostává měrou vrchovatou. :-)

Vietnam Vietnam neznámý - neuveden

Malý průvodce se spoustou hezkých fotografií. Pomůže při rozhodování, kam se vydat.

08.01.2015 4 z 5

To sladké tajemství života a jiné povídky To sladké tajemství života a jiné povídky Roald Dahl

Několik povídek provázaných stejnými postavami. Dahl má talent vytěžit z obyčejného "povídání" nečekanou pointu. Vtipné, odpočinkové čtení.

30.10.2014 4 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Ze všech Hlídek patrně nejslabší (když nepočítám naprosto nepovedenou Temnou hlídku) s Tygrem, jehož existence se jeví trochu vykonstruovaná a celá zápletka poměrně bezzubá a málo chytlavá. Evidentntě se ale dočkáme ještě nějakého pokračování.

25.09.2013 3 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Zatím nejpovedenější dobrodružství Michael Munroeové, které se bohužel v závěru nevyhnulo stejné koncepci, jako předchozí dva díly. Tedy Michal se snaží zachránit, co se dá a zároveň se musí vypořádat s parťákem, který je jí přítěží. Je sympatické, že i mezi padouchy se najde nejednoznačná postava, na kterou můžeme v průběhu stránek měnit názor. Napínavý a rychle plynoucí děj, stránky se pod prsty otáčejí prakticky samy. Konec uspěchaný, ale kdyby nebyl podaný ve zkratce, čekalo by nás nejméně dalších 100 stran a to by asi pro někoho bylo příliš.

24.04.2024 4 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Jedna akce stíhá druhou, nelze si na chvíli vydechnout...

06.09.2014 4 z 5

Výherci Výherci Julio Cortázar

Velice pomalý rozjezd s přílišným množstvím postav. Děj je přerušován Persiovými vizemi, které jsou natolik z jiného světa, že naprosto nejdou číst. Čím víc se ale čtenář blíží ke konci, tím víc ho to baví. Možná bez těch Persiových samomluv bych dal o pár procent víc.:o)

11.12.2014 3 z 5

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Kniha by si bohatě vystačila jen s příběhem o tygrově ženě a nesmrtelném muži - pak by ode mne dostala minimálně o hvězdičku více. Takhle jen 3,5. :-)

27.09.2014 3 z 5

Léto s Káťou Léto s Káťou Trevanian (p)

Krásně napsané - jen ten závěr je možná příliš brutální a mrazivý...