Tamirai Tamirai komentáře u knih

Slnečná sestra Slnečná sestra Lucinda Riley

Sama neviem ako začať.

Miestami som mala pocit, že to snáď bude najlepšia kniha zo séria a miestami ma začala veľmi nudiť a niektoré pasáže, hlavne zo súčasnosti mi prišli nedotiahnuté, zrýchlené alebo nejak neúplné

Minulá linka ma však veľmi bavila a bola super.
O Afrike som zatiaľ čítala veľmi málo a tak to bolo zaujímavé. Aj mi chýbalo, že ku koncu, keďže sa skoro 3/4 minulosti venovali Cecily, to bolo tak veľmi urýchlené a už sa ubralo z pozornosti príbehu Cecily a Billa.

Niekedy to bolo pre mňa ako za trest, vracať sa do prítomnosti, po dočítaní minulosti a aj naopak.
Bolo to v knihe vždy tak nejak seknuté, v tej najdôležitejšej časti, a mne sa potom veľmi ťažko začítavalo do akoby „nového príbehu.
Dokonca som si sama preskakovala strany a musela si nalistovať pokračovanie danej doby, aby som si tie časti ukončila v momente, kedy mi to prišlo vhodnejšie, a až potom som sa vrátila tam, kde by som pokračovať mala.

Záver knihy mi prišiel veľmi zrýchlený a z určitej časti aj akýsi neosobný a tak som sama zostala zaskočená a aj to, nakoniec, ubralo na mojom hodnotení.

Kniha však stojí za prečítanie a príbeh Elektry aj jej premena v ženu, ktorá je uvedomelá, sebavedomá, ale učí sa aj empatii a pokore bola dobrá.

Teším sa na pokračovanie a aj na to, čo odhalí Stratená sestra, siedma zo sestier Plejád.

07.04.2024 3 z 5

Atlas jedlých rastlín - 120 jedlých druhov Atlas jedlých rastlín - 120 jedlých druhov Aleksandra Halarewicz

Dostatočne prehľadná a vhodná aj pre začiatočníkov :)

20.03.2024

Hrebeňom Malej Fatry - Traja vlci blatom Hrebeňom Malej Fatry - Traja vlci blatom Pavel Baričák

Tak ako aj predošlá časť, pri ktorej som sa nasmiala, aj tu sa našli momenty humorné, ale v tejto časti aj smutnejšie. Klobúk dole pánom, že sa na toto spolu dali. Musel to byť skvelý zážitok a aj dobrodružstvo. Tiché momenty striedal smiech, prišla však aj bolesť, únava, vyčerpanie, nechuť. Pocity, ktoré by sa dali nazvať beznádejov, ale keď mnáte okolo seba dobrých ľudí, veci sa zvládajú vždy o niečo ľahšie.

13.03.2024 3 z 5

Malý vlk s veľkým srdcom Malý vlk s veľkým srdcom Tomasz Samojlik

Krásna knižka. Pre veľkých aj pre malých.

10.12.2023 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Tak v tomto dieli bola romantická linka aj iskrenie medzi hrdinami oveľa viac uveriteľné.

Bolo to milé a pohodové čítanie, staré-dobré Green Valley a tešilo ma, že v tejto časti bola aj Lena.

Jednotka je stále mojou srdcovkou :) , no aj táto časť bola fajn. Síce sa tu riešilo režírovanie a nácvik Betlehémskej hry, ale som rada, že sa to nejak do detailov nerozoberalo a malo to len taký fajn “malomestský nádych.

Som spokojná, knižka sa čítala sama.

26.11.2023 4 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Nádherná kniha. Príbeh je úžasný a ja som rada, že som si knihu prečítala a vychutnala v pokoji každú jednu stránku a veru.
Jazyk, ktorý autorka používala, slovné spojenia, metafory a prirovnaniaohromilo ma to všetko.

Novela je oproti románu krátke dielo, ale načo viac slov, keď sú tak trefné a vypovedia všetko, čo treba a zvyšok doznieva medzi riadkami?

Rozhodne som ju nečítala poslednýkrát.

24.10.2023 5 z 5

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

Milo ma prekvapila táto knižka. Čakala som niečo oddychové, kde nebudem ani premýšľať a dostala som veľmi zaujímavý, občas aj smutný a zároveň krásny príbeh o láske. Hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila a ich postupné budovanie dôvory, priateľstva a vzťahu sa mi páčilo. Rovnako aj milé odkazy na Harryho Pottera.

20.08.2023 4 z 5

Život ve stylu Lagom Život ve stylu Lagom Elisabeth Carlsson

Milá knižka. Drobná jednohubka na prečítanie, spomalenie a oddych.

28.06.2023 3 z 5

Perlová sestra Perlová sestra Lucinda Riley

(SPOILER) CeCe sa aj tak nestala mojou obľúbenkyňou, ale aspoň sa tu troška otvorila a snaží sa zistiť kto je a nájsť seba samú, držím jej palce.

Pokiaľ ide o akési vzťahy, ktoré tu zažila, tak, aby som neprezrádzala spoilery:

Prvý bol na môj vkus nejak rýchly, ale vedelo by z toho možno niečo byť, avšak okoľnosti, pri ktorých sa stretli a aj následky, to asi nedovolia.
Druhý vzťah, ktorý sa tu črtal - mne to prišlo po celý čas, ako veľmi dobré priateľstvo so spriaznenou dušou, ale nejak sa na mňa neprenieslo nič viac, takže to bolo pre mňa ťažko uveriteľné, aj to vyznanie lásky z druhej strany, avšak, bolo už uveriteľnejšie, že CeCe nevedela čo cíti a kam to bude smerovať, no podľa toho, čo sme sa v knihe dočítali, nemala sama Cee veľa vzťahov a nie to ešte vážnych, vzmdy tu boli len náhodné známosti a potom nie vždy zdravý vzťah so sestrou Star, na ktorej bola trošku závislá, takže pre mňa to bolo zvláštne, ale tak človek sa asi hľadá celý život.

No prajem jej, aby našla šťastie. Niekedy je však dobré byť chvíľu a možno viac ako pár týždňov, sám - bez sestry, tam ale došlo k náprave a to bolo dobre :) a potom sa tu začal hneď budovať vzťah s výhodami (alebo ako to nazvať) v Thajsku a neskôr iný vzťah v Austrálii.
Ja som troška čakala, že si CeCe vyskúša žiť dlhšie sama so sebou, aby mala priestor aj naozaj sama pre seba a svoju dušu aj umenie, ale kto vie, ako to dopadne - som zvedavá, ako sa to uzvarie v ďalších dieloch.

Minulá linka ma začala baviť hneď a dlho ma to držalo, kým sa nestalo to nešťastie na lodi a Kitty sa rozhodla, ako sa rozhodla a vyhnala svoju lásku preč. Áno, nedomyslel to, ale vedeli to domyslieť neskôr a podľa mňa to bolo veľmi nešťastné rozhodnutie - dať prednosť biznisu, peniazom, menu rodiny a lásku odhodiť a ešte vyniť LÁSKU za nešťastie, ktoré sa tam udialo a že ho bolo :(

Takže v tomto som s Kitty nenašla rovnakú reč, aj keď, prišla druhá, či už tretia šanca o mnoho rokov a konečne sa jej chopila a to bolo dobre. Hurá! :)

Celá rodinná história Mercerovcov bola poriadne zaujímavá a vždy som bola zvedavá, čo nové sa dozviem. Toto bolo plusom a pínavé veľmi pútavo.

Kniha sa čítala opäť dobre a opisy krajiny, miest a histórie vďaka tomu, že autorka si všetko nachodila, to bolo magické, ale hlavné hrdinky (CeCe a Kitty), tak s nimi som si nie vždy vedela nájsť niečo spoločné a tak hodnotím podľa seba na 3* / 5*.

Z knihy som mala najradšej Camiru, Drumma a Francisa a Sarah ;)

Osobne sa najviac teším na príbeh Tiggy a teda Mesačnú sestru, tak uvidíme :)

29.04.2023 3 z 5

Kniha o hygge Kniha o hygge Louisa Thomsen Brits

Pekná knižka, moja prvá o Hygge a vždy si ju rada prelistujem.

Kungsleden Kungsleden Jan Löffelmann

Toto bol veľmi fajn cestopis, taká jednohubka :)

Šarha Šarha Jørn Lier Horst

Neviem, autor je obľúbený a aj som od neho čítala jednu knihu, ale toto nebola moja dobrá voľba. Nebavilo ma to.

16.04.2023 1 z 5

Chybná Chybná Cecelia Ahern

Nečakala som, že ma knižka dostane. Bolo to super. Originálne, desivé a všetko to nejak dávalo zmysel. Dobrá fantasy.

16.04.2023 4 z 5

Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Katja Pantzar

Už tu bolo Hygge, Lagom a teraz Sisu a sisu sa mi páči tiež :)
Je to proste pekná, milá a oddychová knižka, ktorá má vo vnútri aj príjemné fotky a viete si ju kedykoľvek len tak prelistovať a to niekedy dobre padne.

O mŕtvych len v dobrom O mŕtvych len v dobrom Peter Pavonič

Prekvapivo super knižka od slovenského autora. Super zápletka a aj dosť netradičná na naše pomery. Zaujímavá dvojica, ktorá sa snaží odhaliť pravdu a zbaviť Daniela podozrenia, keďže všetko ukazuje na to, že v zločine má naozaj prsty on.

16.04.2023 5 z 5

Muž so zázračnými rukami Muž so zázračnými rukami Joseph Kessel

Stojí za pozornosť aj za prečítanie. Kníh z tejto doby je mnoho, ale takýchto je málo.

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Ale áno, číta sa to dobre, je to milé a sú tam cavalieriky. Nebyť ich, tak ale knihu asi ani nečítam.

15.04.2023 3 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Celkom sklamanie. Páčila sa mi autorova prvotina a bola som zvedavá aj na tento príbeh. Anotácia vyzerala zaujímavo. Nakoniec mi to nejak celé nesadlo, ani záhada ako taká a ani naťahovaný koniec. Nebolo to žiadne šokujúce odhalenie a tak nejak som knihu začala čítať a dočítala ju bez extra emócií.

15.04.2023 2 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Dobrý príbeh, dobrá zápletka a fú koniec vám všetko pretočí. Myslíte si, že máte stopu, že máte pointu a ono je to všetko zase inak.

Príjemnou čerešničkou bola akási óda na more a surfovanie a mňa to bavilo, hoc som na surfe nikdy nebola.

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Veľmi ma to bavilo. Tieto napínavé príbehy z 90-tych rokov minulého storočia majú čo to do seba. Dráma, thriller aj romantika.