Malý vlk s veľkým srdcom

Malý vlk s veľkým srdcom https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420556/bmid_maly-vlk-s-velkym-srdcom-Wcx-420556.jpg 4 7 4

Oriešok je vĺča, ktoré sa narodí ako najmenšie a najslabšie vo vlčej svorke. Pravidlo silnejšieho je kruté a Orieška čaká neistá budúcnosť. No je to malý vlk s veľkým srdcom, ktorý si starostlivo stráži dve veľké tajomstvá. Svoje chyby dokáže premeniť na prednosti a ostatných presvedčí, že nielen najsilnejší jedinci majú právo na život. Autor Tomasz Samojlik predstavuje najmladším čitateľom fascinujúci svet vlkov. Tento nádherný príbeh priateľstva a hrdinstva nás presvedčí, že spolupráca medzi vlkom a človekom môže zachrániť vlčí aj ľudsky život.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Ambaras , 2019

Anikkk
08.04.2024 4 z 5

Milá kniha pre deti. Príbeh malého vlka a jeho svorky, rodiny. Taktiež nezvyčajných priateľstiev. Všetko z pohľadu netypického vĺčaťa.

Tamirai
10.12.2023 5 z 5

Krásna knižka. Pre veľkých aj pre malých.

SamanthaCook
18.02.2022 4 z 5

Veľmi pekná kniha, aj vlky majú srdce :)
Pamätám si to ešte lebo som to čítala asi pred rokom.
Ale dávam 4/5 lebo ten dej nebol písaný na môj vkus.

Karcoolka2210
11.06.2020 4 z 5

Veľmi pekná rozprávka pre deti, ale aj dospelých. Nie len o prírode a ochrane zvierat, ale aj o rodine a o tom, ako prijať a nepodceňovať tých, ktorí sa naoko zdajú byť slabší, lebo nás niekedy vedia veľmi príjemne prekvapiť :)

Tomasz Samojlik
polská, 1978