svetlanaLjQX svetlanaLjQX komentáře u knih

Prolouskala jsem se dvema knihami a vic nez dej me zaujala skutecnost, jake mnozstvi zbytecnosti se da do knihy nacpat. Napr. podrobne pracovni zivotopisy policistu, popis nakupu v Ikei, obleceni a pod. Pri tom pro dalsi dej zcela zbytecne. Kdyz jsem koukala na posledni knihu, opravdu se mi do ni nechtelo. Po cca 60 stranach jsem zjistila, ze se porad motame v tom, co uz zcela odhalil 2. dil...a tak jsem se dopustila ctenarskeho zlocinu a koukla na konec. A zjistila, ze to, co jsme vedeli.z predeslych knih se prokazalo a zlo bylo potrestano. Ne, za to mi louskani temi 700 strankami nestoji. Proste - jdu proti proudu. A jsem rada, ze jsem neztracela cas ani filmy.
Je mi uz skoro 70(jsem narozena ve stejny den i rok jako autor) a je strasne moc krasnych knizek, vsechny uz precist nestacim. Cas je pro mne velmi cenny, proto ho nebudu ztracet.

01.05.2024

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Nedoporucuji. Je to jeden velky monolog, spatne se to cte. Namet naprosto banalni a omlety. Dej zadny. Mozna par postrehu, jak na nas koukaji praktici, ale jinak pres 200 stran nudy

29.04.2024 odpad!

Den nula Den nula C. Robert Cargill

Dostala jsem chut na poradnou dystopii, k tomu Dobrovsky dal slevy na e knihy a bylo to. Je to napinave a he to desive - protoze mozne. Elektronicka chuvicka v podobe tygra Drapa se nepripoji ke vzpoure robotu, naopak, bojuje proti nim, aby ochranil maleho Ezru. A ochrani a privede k lidem. Premysli, zda Ezru opravdu tak miluje a nebo je jen tak naprogramovan... V kazdem pripade ho je ochoten chranit, i kdyby mel zemrit. Kniha je velmi ctiva, doslova jsem ji zhltla jako jednohubku. Do 5 hodin do rana

02.04.2024 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Kniha na mne velmi zapusobila. To utrpeni Zidu bylo neskutecne. At uz na te namahave ceste, tak.potom, kdy po dopluti je nepustili do Palestiny, ale odvezli kdo vi kde. A porad jako v kriminale. B. Stastna opet nezklamala. Po Samotarkach znovu nadherna ctiva knizka

18.03.2024 5 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Exnerovky jsem milovala. Kdysi davno. Ted se k nim vracim a miluju je porad, i kdy se tam telefonuje z budky, a podobne zastarale veci.
Tahle je opet paradni. Filmove zpracovani me nebralo, prece jen Exner musi byt suknickar a ne zenaty trouba. Ostatne ten smrnc, co maji treba Vala nebo Dlouhy, Frantisek Nemec nema - je to spis takova poklidna povaha.

12.03.2024 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Krasne stupnujici se napeti. Sel mi mraz po zadech. Hvezicka dolu za to, ze nektere pasaze byly zdlouhave a musela jsem se nutit, abych je nepreskocila.
Jinak do Tribece bych se nevydala ani za milion

22.02.2024 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Tak Agatha je zarukou skvele zabavy. Tahle knizka me bavila i tim, ze je ze stareho Egypta, ne z Anglie. A vrazd jako maku. Ten sladky zaver me potesil, pisar Kameni se mi nejak nelibil.

22.02.2024 5 z 5