susu susu komentáře u knih

Hrady a zámky v Čechách a na Moravě Hrady a zámky v Čechách a na Moravě Jiří Burian

Letem světem 30 hradů a zámků - stručný popis stavby, jedna fotografie exteriéru a 2-4 fotografie interiéru. Úvodní text popisující jednotlivé historické a architektonické etapy je poněkud nepřehledný a plný klišé používaných za minulého režimu.

22.11.2019 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Dvě dějové linie byly výborně rozehrány, napětí v knize jsem si vychutnávala, ale propojeni obou dějů na konci bylo podle mě dost slabé. Konec mě prostě zklamal, doufala jsem, že mistr Coben vymyslí něco lepšího.

03.01.2019 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Carterovy detektivky jsou si tak podobné, že brzy po přečtení zapomenu, o čem která vlastně je. Tuto si pamatuji dobře asi proto, že motiv vraha vcelku "chápu".......A asi proto se mi taky nejvíc líbila.

30.04.2017 5 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Pro toto dílko se hodí úsloví: Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči!

09.01.2017 5 z 5

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Horor to rozhodně není - spíš pohádka.
Téma nabízelo spoustu zajímavého čtení, čehož autor úplně nevyužil, dějová linie se odvíjela předvídatelně bez překvapení a zvratů.

23.08.2015 3 z 5

Mrtvá beze jména Mrtvá beze jména Patricia Cornwell

Komplikovaná a těžkopádná souvětí vás nutí přeskakovat řádky. Tušení hraničící s jistotou ohledně identity mrtvé máte téměř od počátku knihy. Příběh je slabý.

01.08.2015 1 z 5

Miminka Miminka Stella Baggott

Je to vhodný formát a velikost pro miminka. A mrňouskovi se líbí, často si knížkou "listuje".

12.06.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Kromě posledních kapitol je kniha zdlouhavá, postrádá čtivost a napětí. Téma virů je zajímavé, ale té "teorie vraždy" by mohlo být méně. Ani překvapivý poslední odstavec hodnocení nezachrání, ale určitě si přečtu pokračování :)

23.05.2020 2 z 5

Edgar Degas Edgar Degas Fiorella Minervino

Další kvalitní publikace z edice světového malířství, která vycházela v Odeonu.

11.12.2019 5 z 5

Praha objektivem mistrů Praha objektivem mistrů Ludvík Baran

Historické snímky pražské historie.

02.12.2019 4 z 5

Praha v 88 barevných fotografiích Praha v 88 barevných fotografiích František Kožík

Dnes celkem běžné fotografie historické Prahy, některé snímky maji vzhledem k tehdejším reáliím již vlastni historickou hodnotou.

02.12.2019 4 z 5

Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Jiří Burian

Dávám nejvyšší hodnocení, i když publikace je nepřehledná, podobné knihy se dnes dělají jinak.

26.11.2019 5 z 5

Pražské interiéry Pražské interiéry Josef Ehm

Rozhodně zajímavé fotografie známých i neznámých historických interiérů Prahy. Bohužel se jedná o černobílé fotografie, některé z nich v horší kvalitě a v mnoha případech mi tam ty barvy chybí.

25.11.2019 3 z 5

Jeseníky Jeseníky Josef Solnický

Na knize se podepsal zub času, černobílé fotografie nejsou kvalitní a ty barevné barvu ztratily. Publikace je poplatná době svého vzniku včetně předmluvy Jaromíra Tomečka.

19.11.2019 2 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Kniha je poplatná době svého vzniku, ale ilustrace Heleny Zmatlikové ji katapultuji o dvě hvězdy výše.

14.11.2018 4 z 5

Lest Lest Tone Svetina

Četla jsem kdysi dávno asi v 16 letech a souhlasim s komentářem pode mnou. Pamatuji si, jak mě příběh zasáhl.

08.10.2017 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Napínavý příběh přečteny na jeden zátah, ale přeslazeny závěr mi připomněl, ze kniha vyšla v edici Harlequin.

04.07.2017 4 z 5

Brevíř úspěšného lékaře Brevíř úspěšného lékaře Miloslav Urban

Když jsem přečetla tuto knihu, měla jsem chuť dát si okamžitě přihlášku na medicínu ;)

30.04.2017 5 z 5

Ivanka Ivanka Mája Nováková

Klasická prvorepubliková červená knihovna. Někdy v pubertě jsem ji našla v babiččině knihovně a byla jsem jí nadšená. Z nostalgie dávám 4 hvězdy :)

26.03.2017 4 z 5

Případ Arleny Ferrisové Případ Arleny Ferrisové Erle Stanley Gardner

Bohužel je z knihy po všech stránkách včetně překladu znát, jak je vousatá.

29.09.2016 3 z 5