surikata246 surikata246 komentáře u knih

Vlnobití aneb Malý mořský cirkus Vlnobití aneb Malý mořský cirkus Vlastimil Maršíček

Moc pěkné čtení v dětství, dnes už si vybavuji jen malé střípky. Už ani nevím kam se ztratila.

06.10.2019 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tato kniha z této série byla zatím nejslabší až jsem myslela,že ji ani nedočtu. Zdlouhavé a místy hodně nudné.

06.10.2019 3 z 5

Přemožitelé času 9 Přemožitelé času 9 Roman Cílek

Ráda jsem si četla o významných lidech, kteří ve svých oborech něco dokázali nebo přispěli k pokroku či zlepšení života pro ostatní.

06.10.2019 4 z 5

Základy kliniky funkčních (neparetických) hybných poruch Základy kliniky funkčních (neparetických) hybných poruch Vladimír Janda

Základní a velmi důležitá kniha pro hodnocení funkčních hybných poruch a kineziologického rozboru. Stále z ní ještě někdy čerpám.

05.10.2019 5 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak psali psaní (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak psali psaní (adaptace) Eduard Hofman

Nádherné vyprávění,které nám maminka opakovaně četla.

Veselá kopa Veselá kopa Karel Plicka

Moc roztomilá knížka pro potěšení a zábavu, četla nám babička a někdy i děda. Byl to vždycky zážitek.

Veselé kresby Josefa Lady Veselé kresby Josefa Lady Josef Lada

Krásné ilustrace a zajímavý popis s humorem.

05.10.2019 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Moc pěkná detektivka, nešlo se vůbec odtrhnout jen čtete a čtete. Pak je konec a litujete, že už nemůžete číst dál.

Příběhy Rychlých šípů Příběhy Rychlých šípů Jaroslav Foglar

Koupil je strýc mému bratranci k narozeninám a až dočetl, protože byl nadšen. Půjčil i mé sestře a mě a byla jsem uchvácena.

Josef Sudek Josef Sudek Zdeněk Kirschner

Opravdu nádherné fotografie a krásně uspořádáno.

Početnice Početnice Gustav Kníže

Krásná učebnice a také slabikář ve kterých jsem si ráda prohlížela a otravovala starší bratrance,aby mě četli a učili. Chtěla jsem taky hned do školy a škemrala jsem, že chci umět písmena a číslice. Dost dlouho jsem si počkala. Když jdu na návštěvu k tetě tak si někdy vzpomenu, když jdu kolem knihovničky kde jsou stále uložené.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ze začátku trošku trvalo se začíst, později jsem si s dojetím užívala každou stránku a i pár slz ukáplo.Četla jsem před náročnou operací a byla příjemně naladěna.

05.10.2019 4 z 5

Pokání bratra Cadfaela Pokání bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

Tato vyprávění jsem měla velmi ráda a chci si další knihy ze série přečíst, které jsem ještě nečetla. Jeden příběh jsem viděla v televizi a zaujal mne.

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Nádherná knížka,která provázela dětství mých rodičů a pak také i moje.

Čítanka pro třetí ročník Čítanka pro třetí ročník Vladimíra Gebhartová

Vzpomínám si na tuto pěknou čítanku, kterou jsem měla velmi ráda.

O líné Mance O líné Mance Ljuba Štíplová

Nádherné a zábavné, četla nám babička.Vzpomínáme se slzou v oku, protože už jsme dospělí a babička už není mezi námi.

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Vzpomínám na dětství na příběhy, které jsem měla moc ráda a bavila se u nich. Tuto konkrétní knížku dostal můj bratr k narozeninám a skákal skoro až do stropu jakou měl radost.

Měl tatíček, měl tři dcery Měl tatíček, měl tři dcery Oldřich Sirovátka

Překrásná knížka z mého dětství i mých sourozenců, která patřila ke stále čteným. A dnes ji čteme z úspěchem dalším dětem.

Prostory a dialogy Evy Jiřičné Prostory a dialogy Evy Jiřičné Karel Hvížďala

Nádherné rozhovory s velmi inteligentní a talentovanou dámou,kterou velmi obdivuji. Rozhodně doporučuji.

Kočka, která viděla rudě Kočka, která viděla rudě Lilian Jackson Braun

Tyto příběhy o kočce a vyšetřování zločinů jsem velmi ráda četla a dobře se bavila. Doporučuji.