Prostory a dialogy Evy Jiřičné

Kniha rozhovorů s architektkou Evou Jiřičnou. Rozhovory představí známou autorku jako filozofku prostoru a tvůrce, který klade zásadní důraz na dialog s klientem, a to na příkladu staveb v ČR (Praha, Zlín) a v zahraničí i na projektu fiktivního rodinného domu. Součástí knihy jsou i vzpomínky rodinného a osobního charakteru a biografie EJ s uvedením výběru z jejích realizací. Kniha je určena nejen architektům, ale zvláště laickým zájemcům o architekturu a design a všem, kteří si chtějí vytvářet svůj vlastní prostor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96712/prostory-a-dialogy-evy-jiricne-96712.jpg 4.619
Literatura česká
Vydáno:, Prostor

Kniha Prostory a dialogy Evy Jiřičné

bosorkajedna
15.08.2016

Pro mne jedna z nejinspirativnějších knih, které jsem kdy četla. Paní Jiřičná je pro mne velkou osobností.
Líbí se mi ucelená představa, kterou jsem o ní mohla získat. Dětství, dospívání, emigrace a pak její lidský, zodpovědný a velmi profesionální přístup k práci. Po téhle knize se na svět a hlavně obytné prostory dívám novýma očima.

Blíženec
24.11.2015

Připadalo mi jako by se první část rozhovoru odvíjela v příjemné kavárně,kde paní Jiřičná odhalí svůj soukromí život. Čtenář jen tiše sleduje rozhovor dvou vzácných osobností.
Pak se společně vydáváme na fiktivní procházku světem architektury. Děkuji za obohacení mysli vzácnými myšlenkami.

Gandalfek
25.09.2014

Velmi příjemné čtení. Dokonale připravený autor, nádherné fotky. Krása

petaSk
27.07.2014

Inspirativní žena. Inspirativní kniha.

adso_
10.12.2013

Jediná má výtka je k panu Hvížďalovi, který se podle mne až moc drží jakési předem dané osnovy otázek, a tudíž často nepříjemně přerušuje paní Jiřičnou (která se nechává unášet asociacemi) a navrací ji zpět k méně zajímavým otázkám než jsou zmíněné asociace. Možná je to tím, že není uvedeno jak rozhovor probíhal - např. mailovou poštou by se to dalo pochopit, kdyby ale probíhal osobně, tak mi to přijde místy nevhodné. Krom toho velice obohacující kniha, dává krom přehledu o paní architektce také komplexní vhled do světa architektury.

pistalka
21.05.2012

Paní Evu Jiřičnou sleduji už několik let a nesmírně si jí vážím a obdivuji ji, nejen za její profesionalitu a umělecký um, ale také za lidskost, odvahu, zásadovost a vytrvalost. Po dočtení knižního rozhovoru s Karlem Hvížďalou se vše umocnilo, prohloubilo, upevnilo. Je neuvěřitelné, čím vším si v životě musela projít, od dospívání v Československu po těžké začátky v Anglii, kde se postupně vypracovala do pozice jedné z nejrespektovanějších a nejuznávanějších architektek současnosti. V oboru, který jinak bývá ryze mužskou disciplínou, jak bylo v knize mnohokrát vzpomenuto.
Jsem také nesmírně rád za osobní setkání s ní, které se mně poštěstilo letos v Ostravě. Je to nesmírně půvabná a charismatická dáma a vyzařuje z ní pokora, která tolika lidem s podobnými úspěchy chybí. Její stavby i interiéry jsou křehké, plné oceli a kovů, plné skla a tudíž světla. Ona taky taková je. Kéž by takových bylo více.
A díky všem zúčastněným za nádhernou knížku, která je skutečnou ozdobou knihovny. Nevím proč, ale ten optimismus Evy Jiřičné se nějak dokázal přenést do každé fotografie, na každou stránku. Stačí prolistovat a člověku je hned lépe. Zvláštní.
(2. dubna 2012 - 8. dubna 2012)

Škuch
11.05.2012

Velice čtivé povídání o architektuře i o osobním životě - Eva Jiřičná je nejen významnou architektkou, ale i velice zajímavým člověkem. A Karel Hvížďala si s lidmi povídat umí. Takže vřele doporučuji - moc dobré a zajímavé čtení.