Prostory a dialogy Evy Jiřičné

Kniha rozhovorů s architektkou Evou Jiřičnou. Rozhovory představí známou autorku jako filozofku prostoru a tvůrce, který klade zásadní důraz na dialog s klientem, a to na příkladu staveb v ČR (Praha, Zlín) a v zahraničí i na projektu fiktivního rodinného domu. Součástí knihy jsou i vzpomínky rodinného a osobního charakteru a biografie EJ s uvedením výběru z jejích realizací. Kniha je určena nejen architektům, ale zvláště laickým zájemcům o architekturu a design a všem, kteří si chtějí vytvářet svůj vlastní prostor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96712/prostory-a-dialogy-evy-jiricne-96712.jpg 4.629
Literatura česká
Vydáno, Prostor

Kniha Prostory a dialogy Evy Jiřičné

bleska
01. listopadu

Co napsat ke knize, která stojí na čestném místě v mé knihovně? Těžké. Eva Jiřičná je naprosto mimořádný zjev, který se této zemi přihodil. Po všech stránkách, profesionální, lidské, umělecké a nevím ještě jaké...
Bonusem k tomu bylo, že jsem po dlouhé době měla pocit, že držím v ruce KNIHU! Krásná typografie, výborné zpracování... tak se kdysi dělaly knihy, poctivě a s láskou.

surikata246

Nádherné rozhovory s velmi inteligentní a talentovanou dámou,kterou velmi obdivuji. Rozhodně doporučuji.

Marcela52

Rozhovory Karla Hvížďaiy čtu moc ráda a tak jsem si i tentokrát opravdu početla. Eva Jiřičná je už známá také u nás, přestože prožila většinu svého života v Anglii. Díky této chytré knížce jsem se dověděla mnoho zajímavého nejen z jejího profesního, ale i osobního života. Autor rozhovoru má cit i takt, takže to není žádná bulvární snůška klepů, ale především zajímavý dialog dvou osobností, které se v emigraci velmi dobře uplatnily. Doporučuji všem, kteří se chtějí něco nového dozvědět a také se zamyslet nad architekturou, která nás obklopuje.

knihovniceVS

Zajímavý rozhovor se zajímavou ženou. Karel Hvížďala i Eva Jiřičná jsou zkušení lidé, u kterých jasně vnímáte, jak moc mají rádi svoji práci. Jen mě mrzí, že neumím ocenit high architekturu, je to jak koukat přes výlohu do cukrárny.

bosorkajedna
15.08.2016

Pro mne jedna z nejinspirativnějších knih, které jsem kdy četla. Paní Jiřičná je pro mne velkou osobností.
Líbí se mi ucelená představa, kterou jsem o ní mohla získat. Dětství, dospívání, emigrace a pak její lidský, zodpovědný a velmi profesionální přístup k práci. Po téhle knize se na svět a hlavně obytné prostory dívám novýma očima.

Blíženec
24.11.2015

Připadalo mi jako by se první část rozhovoru odvíjela v příjemné kavárně,kde paní Jiřičná odhalí svůj soukromí život. Čtenář jen tiše sleduje rozhovor dvou vzácných osobností.
Pak se společně vydáváme na fiktivní procházku světem architektury. Děkuji za obohacení mysli vzácnými myšlenkami.

Gandalfek
25.09.2014

Velmi příjemné čtení. Dokonale připravený autor, nádherné fotky. Krása

petaSk
27.07.2014

Inspirativní žena. Inspirativní kniha.