georginaa
08.08.2021 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem neviděla 48 let. Našla jsem ji u mamky v knihovně a nostalgicky vzpomínala, jak krásné knihy jsme měli. Jednoduché se spoustou obrázků.

evelýny
08.08.2021 4 z 5

TA početnice = TEN slabikář.
JIN a JANG každého prvňáka.
Pro nás citlivější povahy nostalgické vzpomínky.
Pro moje rodiče poznání, že Euklides v sukních ze mě rozhodně nebude.
Logiku a přesnost však obdivuji celý život, možná i díky této bílé početnici.

P.S.: Ale více mě upoutal červený slabikář :-)

Medunkavera
20.07.2021 5 z 5

Vzpomínám na to, jak to bylo tehdy hezké. Slabikář a početnice. První knížky v první třídě. První knížky, které mě ovlivnily.
Úplně přesně si pamatuji první den, kdy jsem měla jít poprvé do školy:
Navlékla jsem si šaty, které mi maminka ušila. (Moje maminka byla moc šikovná. Nebyla švadlena, ale stejně mi ty šaty ušila)
Pak přišel problém, zda si mám vzít ten první den tu hezkou novou školní aktovku a nebo ne.
Maminka koukala z okna, zda jdou děti s aktovkou.
Pak jsem si tedy svoji první školní tašku vzala.
A to bylo dobře. Protože sme dostaly sešity, ten krásný červený slabikář a početnici a všechny ty pomůcky, co sme jako prvňáčci potřebovaly.

Hezká vzpomínka stará už šedesát let.

DádazPrahy
21.03.2021

Tato učebnice počtů (jak se tenkrát říkalo matematice) pro prvňáčky je moc hezká - krásné ilustrace dokázaly i ne moc oblíbené počítání zpříjemnit. Pokud vím, používala se až do začátku osmdesátých let, kdy přišly "množiny". Dnes si v ní ráda listuji a vidím, že ani po letech neztratila nic ze svého půvabu - ba právě naopak, tenkrát v první třídě jsme jí moc rádi neměli - vždyť jsme z ní museli počítat úlohy!
"Babička má 3 kuřata černá, 4 kuřata bílá a 3 kropenatá. Kolik kuřat má celkem?" Ano, takhle jsme se učili v první třídě počítat.

Jájinka
13.10.2020 5 z 5

Ach, kde jsou ty krásné časy....

ArwenAragorn
13.10.2020 5 z 5

Když už jsem hodnotila slabikář, musím i početnici. Krásný rok mého života. Obě knížky mám schované.

Olous1
31.07.2020 5 z 5

Dnes jsem navštívila knihobudku a objevila tuto nádhernou knihu. To je opravdu nádhera. Mám ráda staré věci, takže mám další poklad ve své knihovně.

draka
14.07.2020 5 z 5

Dnes jsem Početnici i se Slabikářem ukázal vnoučatům. Nebylo to poprvé, ale i tak jsem sledoval, jak si učebnice z mé školní docházky, se zájmem prohlížejí. Měl jsem radost. Tiše jsem poslouchal jejich komentáře k obrázkům a pak odpovídal na všetečné otázky. Jsou to krásné učebnice, prostě nádhera. Mám dvě, vydání z roku 1960 a 1963. Počty jsem měr rád a z matematiky jsem i maturoval.

Jana283
18.05.2020 5 z 5

Je to nostalgie, nebo ty naše učebnice byly opravdu krásné?

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

A ještě jí mám schovanou!

los
24.02.2020 5 z 5

no jo, je to ona! moje početnice!

surikata246
05.10.2019 5 z 5

Krásná učebnice a také slabikář ve kterých jsem si ráda prohlížela a otravovala starší bratrance,aby mě četli a učili. Chtěla jsem taky hned do školy a škemrala jsem, že chci umět písmena a číslice. Dost dlouho jsem si počkala. Když jdu na návštěvu k tetě tak si někdy vzpomenu, když jdu kolem knihovničky kde jsou stále uložené.

Nočnípták
14.09.2018 4 z 5

Početnice a slabikář. Jeden bez druhého přece nemůže být. Patřili k sobě v první třídě, patří k sobě i dnes v knihovně, kde je z nostalgie uchovávám. Slabikář ve mně vzbudil lásku ke čtení, ale početnice ve mně lásku k matematice nevzbudila. V té první třídě jsem ji však ráda měla.

Damato
20.04.2015 5 z 5

tak u této knížky vidím svoji maminku, jak od žehlícího prkna v paneláku 2+1 v 70 letech dohlíží nad mým počítáním.....a rozčiluje se nad mými-od inkoustu omatlanými prstíky ....asi i díky svým rodičům jsem vystudovala.....a že to byly nervy a na rozdíl od čtení, které jsem milovala, jsem matice nepřišla na chuť nikdy

kozo.roh
06.11.2014 5 z 5

Početnice a Slabikář pro první třídy. To byly první učebnice, na které člověk jen tak nezapomene. Jako prvňáčci jsme je nosili každý den do školy a rodiče je nám i schovali, abychom je znovu objevili už jako dospělí a zavzpomínali s dětmi na své první školní krůčky. :-)

tapuz
22.10.2014

Tuhle početnici jsem měla v první třídě! A červený slabikář. Obě byly moc pěkné.

hankapimi
22.10.2014 5 z 5

Tuto POČETNICI a SLABIKÁŘ mám mnoho let uschované a nyní do nich nahlížím se svými vnoučaty, když se učí číst i počítat, mladší vnoučci si podle krásných obrázků malují - co víc by si mohli autoři těchto učebnic přát !!!

Atuin
17.06.2014 5 z 5

Krásná učebnice, bez zbytečných přehmatů, barevná, ale nepřeplácáná, prostě nádherná kniha pro děti které poznávají svět čísel:)