SuperSmidrs SuperSmidrs komentáře u knih

Fušeři Fušeři Mikuláš Křepelka

Všude je to stejný, stejně strašný. Lidi no

26.04.2024 5 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Mně se moc líbila, ale že bych měla potřebu číst od autorky cokoliv dalšího, to zase ne. Asi polovinu kouzla dělá moje láska k Irsku a County Mayo, takže ten oceán při čtení člověk úplně vidí :-)

24.04.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

S každým dalším dílem mě to baví víc a víc, tenhle byl zas o notný kus lepší než ten předchozí! Už se těším na další, akorát na překlady už asi nebudu čekat :-D

03.04.2024 5 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Tahle kniha mě hodně bavila, i když mi chvíli trvalo zvyknout si na jazyk jakým je psaná. A to, že celá kniha obsahuje asi jenom tak 6 čárek ve větách, jsem nezkousla doteď :-D

28.03.2024 4 z 5

Toyen - první dáma surrealismu Toyen - první dáma surrealismu Andrea Sedláčková

Naprosto famózní knižní počin - životní příběh Toyen se pomalu rozplétal stejně jako osudy jejích obrazů. Vřele doporučuji i těm, které umění a Toyen zas až tak moc nezajímá, je to skvělé i jen jako životopis člověka, který po komunistickém puči emigroval.

24.02.2024 5 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Chvíli trvalo než jsem se začetla, ale celé to dohromady hrozně hezky pasuje, i když mnoho otázek zůstalo nezdopovězeno :-)

22.02.2024 4 z 5

Rozvod šestkrát jinak Rozvod šestkrát jinak * antologie

Nijak nenadchne, nijak neurazí, výrazně svou povídkou v dobrém slova smyslu ční Michal Sýkora.

08.02.2024 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha je skvělá, téma děsivé. Asi se k ní budu muset ještě vrátit až to nějak mentálně zpracuju.

23.01.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Okouzlující román, nejvíc mě bavilo, jak každý "velký průšvih" nakonec vlastně dopadne dobře :-)

17.01.2024 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla. Hedvika sice nemá přímý obraz v konkrétní historické postavě, ale mohla by, přesně jak píše autorka.

31.12.2023 5 z 5

Architektura 58-89 Architektura 58-89 Vladimír Brož

Famózní kniha, je to takový must have do každé rodiny :-)

07.12.2023 5 z 5

Vzhledem k tématu jsem se až neuvěřitelně nasmála :-) Informace k nezaplacení - pokud máte 150 kg (a někdy i o trochu míň), nevezmou vás do vrtulníku :-D

16.10.2023 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Jedná z mých oblíbených, přesně takhle si představuji ideální důchod

16.09.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

V dovětku paní autorka píše, že se při vzniku knihy potýkala s jakousi řekněme tvůrčí krizí. Tak já bych chtěla vidět její dílo, které krizí neprošlo, protože to v tom případě bude ženiální :-) Vycizelovaná psychologie postav, střídání pohledu jednolivých aktérek milostného trojúhelníku, styl psaní, rozhodně stojí za to!

13.09.2023 5 z 5