starman starman komentáře u knih

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Carovna knizka. Po prekonani trochu rozvlacneho zaciatku som sa od nej uz nemohol odtrhnut... Nezamenitelny styl, s ktorym som sa stretol aj v Nekonecnom pribehu...

16.10.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown vie určite písať veľmi pútavo, ale... Nemôžem si pomôcť, začína mi pripadať, že píše stále podľa jednej šablóny... Navyše v prípade tejto knihy mi dojem dosť pokazilo to, že podľa reklám a vlastne aj podľa samotného Browna malo ísť o odpovede na dve najvýznamnejšie otázky, ale... žiadne prekvapenie sa vlastne nekonalo. Nič, o com by sa uz nepisalo v odbornej, alebo popularno-vedeckej literatúre. Navyše si nemyslím, že by konkrétne tieto otázky nejak extra zaujímali bežnú populáciu, tak, ako je to vylíčené v tejto knihe... To omnoho zásadnejšie a vzrušujúcejšie mi prišli súvislosti a odhalenia v knihe DaVinciho kód (Hoci ani tu nebola jeho zápletka originálna)...

09.02.2018 3 z 5

Filadelfský experiment Filadelfský experiment Velitel X

Niekedy som to "žral", ale musím povedať, že čím som starší, tým som triezvejší. Neviem, či som niekedy čítal väčší paškvil, ako je táto kniha. Autor asi mal prístup k dobrému matrošu.

14.01.2018 odpad!

Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy David Hatcher Childress

Tesla bol nepochybne génius. Bohužiaľ je ale zároveň jeho život opradený množstvom legiend a tak sa dá len veľmi ťažko odhadnúť, kde končí pravda a začína špekulácia. Táto kniha je tiež príkladom zdroja, o ktorého vierohodnosti mám silné pochybnosti. Veľmi rád by som si prečítal nejakú triezvejšiu Teslovu biografiu, alebo proste niečo, čo nezaváňa len prvoplánovým nádychom senzácie. Táto kniha, aj keď má pôsobiť objektívne, má podľa mňa k tomu extrémne ďaleko a v mojej knižnici by som ju zaradil k rôznym ufologickým alebo iným "záhadologickým" publikáciam.

15.10.2017 2 z 5

Kód 7 - Koniec zla Kód 7 - Koniec zla Jozef Banáš

Po Kóde 9 a Kóde 1 obrovské sklamanie. Miestami nesmierne slaboduché dialógy, neuveriteľná naivita a utopický koniec so sci-fi prvkami, to už bolo priveľa aj na mňa. Kód 7 mal byť zavŕšením trilógie, ale skôr sa stal jej náhrobným kameňom. Pri čítaní som pravidlne zaspával. Škoda.

19.09.2017 2 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Je zaujímavé, ako sa človek vyvíja. Keď som bol mladý, doslova som "žral" konšpiračné teórie, UFO atd. Otvorený novým veciam som samozrejme aj teraz, ale už neprijímam nové "fakty" bez premýšľania. Od tohto autora som prečítal pár kníh, ale stačilo. Pripúšťam, že Zem pokojne môže byť navštevovaná mimozemšťanmi, ale vidieť ich prakticky všade, je už príliš. Príde mi, že Dänikenov spôsob uvažovania a dokazovania je presne opačný, ako by mal byť. Nájde si čokoľvek, čo je aspon trochu opradené záhadou, alebo to momentáne nevieme celkom uspokojivo vysvetliť a bác - určite sú v tom mimozemšťania. Čo na tom, že sú možné aj iné, alternatívne vysvetlenia? Mimozemšťania sú predsa cool. A ľudia nechcú pravdu, ľudia chcú senzácie. Keby som ja vedel v kuchyni variť z vody tak, ako vie autor z vody písať, tak už by som asi mal niekoľko michelinských hviezd. Každopádne sa autorovi nedá uprieť obchodný talent. Objavil dieru na trhu, cez ktorú sa mu sypú dobré peniaze, tak prečo to nevyužiť? Jeho tvorba sa aspoň pre mňa prakticky ale nijak nelíši od bulváru, aj keď zdanlivo má pôsobiť seriózne.

19.09.2017 1 z 5

Já, Asimov Já, Asimov Isaac Asimov

Asi jedna z najlepších autiobiografií, čo som kedy čítal. Pútavý vhľad do života jedného z najvačších velikánov sci-fi, plný vážnych aj menej vážnych príhod. Vlastne som knihu nečítal len ako biografiu, ale ako román, kde ústrednou postavou bol Isaac Asimov.

19.09.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Priznám sa, že hlavný podiel na tom, že som siahol po tejto knihe, mala dcéra autorky, ktorú poznám už asi 10 rokov. Nebudem už opakovať, čo je napísané v iných komentároch. Nikdy som si nemyslel, že tak závažná téma može byt spracovaná tak strhujúcim spôsobom. Od knihy sa prakticky nedalo odtrhnúť. A moje pocity po prečítaní? Uvedomil som si, že sa vlastne hanbím za to, aké nepodstatné "hodnoty" dnes vyznávame a nedokážeme si vážiť maličkosti, ktoré považujeme za tak samozrejmé, aj keď samozrejmé ani zďaleka nie sú. A keď som zapol telku a videl reklamu na niečo úžasne "dôležité", bez čoho sa údajne snáď ani nedá život predstavit, tak som ju so znechutením hneď vypol. Asi by som mal znovu začať žiť.

19.09.2017 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Rozhodne prinuti cloveka premyslat o tom, ako svet moze fungovat.

18.09.2017 4 z 5