Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Celkem zajímavá zápletka, v knize se objevuje i Praha. Kolumbus - jeho osoba je tajemná, ale tohle jsem opravdu nečekala. Jeho židovský původ je zde spojen se záchranou pokladů ukradených Římany z Jeruzalému při zničení Chrámu a ukrytých v Novém světě. Fakt překvapivé.

12.10.2018

New Ways to Spoken English New Ways to Spoken English Ludmila Kollmannová

jde o jazykovou příručku určenou pro zlepšení ústního projevu, vhodná pro středně a pokročilé žáky jazykových škol. Rozhodně není vhodně pro začátečníky nebo "věčné" začátečníky, předpokládá zvládnutí minimálně prvního a druhé dílu učebnice Aj pro jazykovky. Jinak docela užitečná, používala jsem ji při přípravě na státnice.

30.08.2018

Lobbista / Hložinka / Kdo tě zná / Rozkazem Lobbista / Hložinka / Kdo tě zná / Rozkazem Dick Francis (p)

Francis je jednička ve své kategorii. Kniha se čte moc dobře. Kdo Tě zná - také pani Clarková patří mezi jedničky žánru. Vždycky Vás dostane závěrem své knihy.

30.08.2018

Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Dick Francis (p)

Přiznám se, že Věštkyni istambulskou jsem moc nepochopila. Dům v Provenci - hezké a přijemné čtení s dobrým koncem. Nikdy se neodvracej - tajemně se ztratí žena podezřelý je samozřejmě manžel. Únos malého chlapce věští tragédii, ale nakonec je vše úplně jinak. Alespoň částečně dobrý konec. Dick Francis je prostě Francis, co říci více.

30.08.2018

Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo Joseph Finder

Zabijácký instinkt jsem přečetla jedním dechem. Jen jsem se občas ztrácela v postavách. Hlavně, že to dobře dopadlo. Brandenburg se mi ale nelíbil. Láska na Vesuvu je romantická, chvílemi dosti tvrdá a konec je překvapivý.

30.08.2018

Pravidlo dvou minut / Drozd z ostrova Ulieta / Pod sněhem / Stíny v hlubinách Pravidlo dvou minut / Drozd z ostrova Ulieta / Pod sněhem / Stíny v hlubinách Martin Davies

Snad nejvíce mi líbil Drozd z ostrova Ulieta, příběh je napínavý dozvíte se i mnoho nového. Stíny v hlubinách jsou tajemné a pro mě trochu depresivní. Asi nikdy nerozluštíme všechna válečná tajemství, ale je záslužné nacházat odpovědi. Asi druhé místo bych přidělila příběhu Pod sněhem. Ještě teď je mi zima. Někteří lidé pro svoje ego, bohatství či postavení dokáží jít doslova přes mrtvoly. Je fajn, že obě sestry se znovu našly.

30.08.2018

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Nejvíce se ni líbil Orbit - neodvedu si představit co takový člověk musí prožívat. Zuřivě jsem mu držela palce. Prostě člověk se nemá nikdy vzdávat i když zřetelně není žádná šance. Ale hezky se četly i ostatní příběhy. Doporučuji i přesto, že jde o zkrácené romány.

Mayské proroctví Mayské proroctví Mario Reading

Upřimně řečeno, přečetla, ale žádný hluboký dojem. První kniha se mi celkem líbila a tak jsem si chtěla přečíst i další pokračovaní, ale zklamání.

22.08.2018

Pod jezevčí skálou (trilogie) Pod jezevčí skálou (trilogie) Josef Pohl

Moc pěkné knihy - všechny tři. Ovšem filmy s Tomášem Holým - prostě paráda. I když manžel hajný občas velmi výrazně zvedal obočí pokud šlo o lesnictví. Ale stejně film i kniha stojí za shlédnutí a přečtení.

18.08.2018

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Jestli nějakou knížku nesnáším - tak tuhle. Prostě se mi opravdu nelíbí ! Vlastně ani nevím proč. Ostatně se mi moc nelíbil ani televizní seriál, který moje malá vnučka poměrně ráda sledovala. Některé postavy mě přišly poněkud "hodně zvláštní" a to volím slova velmi opatrně.

18.08.2018

Od trůnu dál Od trůnu dál Ludmila Vaňková

Nejdříve jsem četla Mosty přes propast času a moc se mi kniha líbila. Později jsem přešla na historické romány a můj obdiv trval až do té doby, než jsem při čtení začala mít pocit - tohle jsem už někde četla. Autorka začala vykrádat sama sebe a ze dvou vydaných knih hravě dala dohromady třetí. A tak Vaňkovou už nečtu. Ovšem fantazii má a čtení to není špatné.

17.08.2018

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

Opět byl svět zachráněn - občas trochu i na mě a to jsem milovník tohoto žánru. Ale čte se to dobře, žádné velké filosofování, jen akční akce.Pořád si někdo myslím, že jen on ví nejlépe, co je dobré pro celý svět a jak mu vládnout - takové chytráky máme i u nás na nejrůznějších funkcích. Stejně nejvíce se mi od Reillyho líbí Polární stanice.

11.08.2018 4 z 5

Přehledné dějiny literatury I Přehledné dějiny literatury I Bohuš Balajka (p)

Od starověké orientální literatury až po rok 1914. Kniha z roku 1970 je poněkud poiplatná době vzniku, ale pořád má co říci. Najdete zde i portréty autorů a doprovodné fotografie. Na vysoké jsem se z ní učila na státnice z češtiny - ach to je tgak dávno !

Rostliny na každém kroku Rostliny na každém kroku Václav Větvička

Celkem 12 zastavení v nejrůznějších biotopech od vodního až po skály - biotop je představen, poznáte co zde roste a podrobně nejznámější rostliny . Vše doprovází fotografie a nákresy rostlin. Malá knížka do batohu plná zajímavostí. Víte, že sněžence se říká také vyskočilka a její semena roznášejí mravenci ? Nebo, že šťavelu se říká zaječí zelí, je to národní květina Irska a v květomluvě znamená - zapomeň na mě.
Čeká na Vás hora dalších informací. Doporučuji

09.08.2018

Chvilka pro zdraví Chvilka pro zdraví kolektiv autorů

hcete si uchovat zdraví a kondici i do vysokého věku ? Tak začněte číst tuhle knihu a vyberte si čím začnete - máte na výběr 500 jednoduchých a osvědčených cvičení, návodů a receptů s cílem zlepšit fyzickou i psychickou kondici. Stručně hýbejte se +
správně jezte + posilujte ducha i mysl. Neříkejte začnu zítra - začnšte hned teď.

09.08.2018

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Asi jsem čekala příliš, ale číst se to dalo. Nic moc.

30.07.2018

Cukroví Cukroví kolektiv autorů

obrovský rozsah receptů skutečně z celého světa, ovšem pokud nejste šílený cukrář tak je opravdu neuplatníte, při zkoušení pozor na linii

16.07.2018

Svíčka za mrtvého Svíčka za mrtvého Ann Granger

Pravá Anglie, přestavuji se místo jako Midsomer. Napínavé, nečekané rozřešení. Možná příliš psychologických úvah ale jinak dobré čtení.

10.07.2018

Nostradamova proroctví Nostradamova proroctví Mario Reading

Podobná jako ostatní - spiknutí, ohrožení světa a několik hrdinů, kteří všechno zvládnou.Vždycky mě překvapí jakou výdrž tito jedinci mají. Já bych byla hotová po první ráně a svět by byl ztracen.

10.07.2018