Přehledné dějiny literatury I

Přehledné dějiny literatury I obálka knihy
Mé hodnocení:

Dějiny literatury české a slovenské s přehledem vývojových tendencí světové literatury. Partie o slovenské literatuře napsali Jozef Minárik, Viliam Marčok a Ján Sedlák. 1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237956/prehledne-dejiny-literatury-i-GoM-237956.png 4.517
Literatura naučná, O literatuře
Vydáno, SPN - Státní pedagogické nakladatelství (SPN - pedagogické nakladatelství)

Kniha Přehledné dějiny literatury I

Marekh
14.09.2020

Vzpomínám si, že tuto knihu jsem si koupil na střední škole. V současnosti mám vydání z roku 2005 a také mám 1. vydání z roku 1970, které je v pevné vazbě s opotřebovaným přebalem. :) Vzpomínám si, že jsem knihu průběžně četl od úplného počátku až do závěru. Začíná od antické literatury a končí až po literaturu na přelomu 19. a 20. století. Obsahuje také informace o slovenské literatuře. Upřímně řečeno od slovenských autorů, kteří patří mezi klasiky, jsem kromě pár výjimek nečetl žádné knihy. Knihu hodnotím na 100 %.

Kniha je hodně obsáhlá, nachází se v ní hodně podrobných informací. Určitě je vhodná jako doplněk pro studenty středních škol, ale myslím si, že knihu mohou využít také studenti vysokých škol. Kniha bude také užitečná všem čtenářům, které zajímá dějiny české a světové literatury. Škoda, že současné vydání této knihy lze koupit pouze v měkké vazbě (paperbacku). Myslím si, že kniha by si zasloužila pevnou vazbu. Kniha obsahuje hodně fotografií.

Staráknížka
09.08.2018

Od starověké orientální literatury až po rok 1914. Kniha z roku 1970 je poněkud poiplatná době vzniku, ale pořád má co říci. Najdete zde i portréty autorů a doprovodné fotografie. Na vysoké jsem se z ní učila na státnice z češtiny - ach to je tgak dávno !