Svíčka za mrtvého

Svíčka za mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83465/bmid_svicka-za-mrtveho-iCh-83465.jpg 4 59 14

Mitchellová a Markby série

V neobvykle chladný letní den dojde na starém bamfordském hřbitově k hrůznému nálezu. V hrobě rodiny Greshamových, kam má být uložen další její člen, se najdou lidské ostatky, u nichž je zřejmé, že tam nebyly uloženy při oficiálním pohřbu. Při vyšetřování vyjde najevo, že jde o pohřešovanou dívku Kimberlay Oatesovou, která se záhadně ztratila před dvanácti lety. Kvůli případu musí inspektor Markby zrušit naplánovanou dovolenou s Meredith Mitchellovou, a ta má tak mnohem víc času na sousedské klábosení... a na slavnostní večeři s místním poslancem, při níž vyjde najevo, že byl s mrtvou dívkou ve spojení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Candle for a Corpse , 1995

pepa4081
06.11.2023 4 z 5

Oblíbená série. Jsem opět spokojený.
Velmi uspokojivé.

Awča
05.06.2022

Svým způsobem starosvětská detektivka, i když z doby nedávné. Sérii čtu nahodile, je to milé poklidné počtení. Tento díl se mi líbil nejvíce, vyšetřování i konečné rozuzlení.

konicekbily
06.02.2022 5 z 5

Klasická anglická detektivka mé oblíbené dvojice napsaná stylem, na který jsem si již přivykl. Každý něco skrývá, hned napoprvé vše naší dvojici neprozradí a tak autorka z obyčejného nálezu starších kostí v hrobě na hřbitově sestrojí složitou zápletku, kterou postupně rozmotává. A na závěr jsem pochopil vícenásobné zdůvodnění/vysvětlení: proč dotyční nesdělili ihned celou pravdu! Hezké počtení!

janastok
12.08.2021 3 z 5

Pohodová, jednodušší detektivka, dobrá oddechovka.

zdendula31
29.06.2021 5 z 5

Bezva oddechovka..

begonie226
09.03.2021 4 z 5

Mám ráda tuto detektivní sérii Mitchellová a Markby. Je to sice trochu zdlouhavé namlouvání hlavních postav, ale samotný děj detektivky má spád a líbí se mi i zasazení do anglického venkova.

iška
01.07.2020 3 z 5

Klasická detektivka. Já mám tuto sérii na cestvání. Je to pohodovka a dobře se čte.

Lenyaa
25.04.2020 4 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil a byla jsem v pokušení ji odložit, ale jsem ráda, že jsem to nakonec neudělala. Velice zajímavá detektivka, hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí a konec překvapivý. Jednu hvězdu strhávám za pro mě nezáživný začátek a za přílišné používání vykřičníků, nevím proč, ale otravovalo mě to :)

Pavlnka
11.12.2019 4 z 5

Takové poklidné, ale určitě zajímavé čtení. Rozhodně sáhnu i po jiných dílech.

Allena24
20.07.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení.

Chesterton
18.07.2018 5 z 5

Knihy této autorky mají přitažlivou atmosféru, napětí, sympatickou dvojici detektivů. Pokaždé se vrátím jakoby do starého známého prostředí. Na poklidný odpočinek ideální.

Staráknížka
10.07.2018

Pravá Anglie, přestavuji se místo jako Midsomer. Napínavé, nečekané rozřešení. Možná příliš psychologických úvah ale jinak dobré čtení.

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Další přečtená knížka od této autorky,líbí se mi autorčin styl.

ovpana
07.02.2015 5 z 5

Napínavé čtení ,velmi zajímavý příběh, který vás udržuje v napětí až do samotného konce.